Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar társadalomba beékelődött magyar-cigány kérdést kiküszöbölni? A többi lentebb.

Figyelt kérdés

Nem értem, és lehet, hogy rajtam kívül sokan mások sem, hogy mi lehet annak az oka, hogy sok száz év alatt sem sikerült összecsiszolódnunk egymással. Véleményem szerint nemhogy az ellentéteinket okozó okoknak kéne bennünket szétválasztani, hanem pontosan ezeknek kéne minket egybeforrasztani, együvé tenni, egységesíteni.

Tehát az a kérdés, hogy mikor hagyjuk abba a berögződött utálkozást? Oly sok platformot találhatunk a már meglévő közösnevezőkből eredő előnyök kihasználására.



2014. dec. 16. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:
Nem egészen értitek, azt, amit mondani akartam. Nem az az érdekünk, hogy elmenjenek. Hosszútávon semmikép sem lehet. Ők nem túrtak ki minket a Kárpát-medence koszorújából. Az egyetlen olyan népcsoport, akik nem a fogukat fenik a földjeinkre, ellenben mások, románok, szlovákok ezt megtették és teszik. Egy indok, hogy bennük megbízhatunk. Na és ők is véreztek 1848-49-ben, de korábban is, és a világháborúban is ugyanazért a földért, ahol te is élsz, ti is éltek, mi is élünk.
2014. dec. 18. 22:07
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez most fájt picit... :D

Nem érdekünk, hogy elmenjenek? Igen, tuti, hogy nem lenne jobb, ha az emberek biztonságban éreznék magukat és a tulajdonukat.


Nem kell nekik a földünk? Nem eléggé, igaz elsősorban a pénzre, ékszerekre és a színesfémre hajaznak, de azért az is érdekes, ha az ember picit otthon van az ingatlanpiacon és megnézi mi történik egy olyan környék áraival ahova odaköltözik egy vagy több adag.


48 tekintetében meg érdemes lenne kicsit körültekinteni is... 1000-ből 1 talán tett is valamit, a többi meg éppen kereste a kifogást, hogy ugyan miért nem hadképes.

2014. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
45%

https://www.youtube.com/watch?v=SOfxKy0JnD4

tecső-n /watch?v=SOfxKy0JnD4

2014. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorúan olvastam egyes kommenteket.


Azt látom, hogy gondolkodási merevség okozhatja sokak negatív beállítódottságát e kérdéshez való hozzáállással kapcsolatban.


Megkéne próbálni a közös kapcsolódási pontokból adódható előnyök kiaknázását. Pl. Azonos vallás, azonos vagy hasonló gazdasági, társadalmi érdekek összehangolása.

2014. dec. 23. 20:22
 55/69 anonim ***** válasza:
47%

A vallás felőli megközelítésnek az a hiányossága, hogy kevesen tartják a vallásukat (akár magyar cigányokat, akár a magyarokat vesszük), de ettől függetlenül jó, csak éppen részmegoldás. Pl. a Metodista Egyházat (protestáns vallási irányzat) támogatni kell az ilyen irányú törekvéseiben, mert ők eredményesen segítik ennek a problémának a megoldódását. Mi mind személyesen is tehetünk az ügyért, de mi csak a közvetlen környezetünkben tudunk változást elérni. A megoldás szerintem a közösségszervezés magasabb szintjén valósulhat meg. Viszont szerintem ez a probléma nem a cigányságról szól. Hanem pont arról, amit a végén írtál. A társadalmi érdekekről, a közösségben élésről, a közösség szintjén való gondolkodásról. Ha valakinek az önös érdekei fontosabbak, mint a köz érdeke - vagyis köztereket rongál, lop, stb., ha a kedve úgy tartja, vagy az egyéni érdekei úgy kívánják -, akkor őt rá kell nevelni arra, hogy tanuljon meg a közösség szintjén gondolkodni, és vegye ki a társadalmi felelősségvállalásból a részét. Függetlenül attól, hogy milyen etnikumú. Az, hogy ezek a viselkedési formák a cigányság esetében gyakoribbak nem genetikai eredetre vezethetőek vissza, hanem kulturális eredetre. Az viszont a mi feladatunk is, hogy a cigányság integrálódjon az együttélésben való gondolkodás a normáihoz, amellett, hogy a kultúrájuknak azt a részét megtartják, ami színessé teszi a társadalmunkat.(cigány nyelv, zene, művészet stb.). És a magyarság köreiben sem ritka, hogy valaki a közösség szempontjából önző módon gondolkozzon, úgyhogy ennek a problémának a megoldása nem csak ennek a kérdésnek a szempontjából fontos. Ezért linkeltem a fenti videót, és ezért linkelem az alábbit is, mert úgy gondolom ezek is lépéseket jelentenek ezeknek a problémáknak a megoldásai felé:


https://www.youtube.com/watch?v=C_T43fmS5u4

2014. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
47%

vagy

/watch?v=C_T43fmS5u4

;)

2014. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
47%

a helyes link

https://www.youtube.com/watch?v=49fmih9HDOo

/watch?v=49fmih9HDOo

2014. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

Megnézem a videót, köszi.

Utaltál a probléma kulturális megközelítésére és vallási szempontból is nagyon fontos dolgot emeltél ki. Ezért azt a konzekvenciát vonom le, hogy arra gondolsz, hogy az időben való nevelés és oktatás, valamint az ezekhez szükséges állandó és megfelelő környezet biztosítása kell, hogy fontos és biztosított legyen az új, felnövekvő roma nemzedék számára, akik már teljesen kondícionáltakká fognak válni az önző érdekek nélküli nemzeti együttműködésre, hogy az ország ne szakadjon szét, hanem mégjobban egybefonódjon, hogy növekedhessünk mind kulturálisan, gazdaságilag és politikailag (na meg területileg) is.

Ezért szerintem fontos, ahogy te is utaltál erre, azon vallási-kulturális szervezetek, képződmények számára szabad teret, utat kell biztosítani működésükhöz, hogy velük és általuk a kapcsolat újra létre jöjjön, ill megújuljon, valamint a még meglévőek erősödjenek az előbb felsoroltakkal együtt, minden előítélet és megbélyegzés nélkül. Mi is hibásak vagyunk.

2014. dec. 29. 21:14
 59/69 anonim ***** válasza:
Igen, és ezt a problémát szerintem több irányból kell megközelíteni. Az egyházak is fontos munkát végezhetnek ennek a problémának a megoldásában, de szerintem ebben az esetben az oktatás még fontosabb szerepet játszhatna, mert az nem fakultatív. De most még én is úgy látom, hogy a civil szervezetek és az egyházak a legeredményesebbek. Szerintem a tizen-huszonévesek generációja még nem hibás ebben, mert nem nőtte ki magát ez a generáció a döntéshozói szintig. A mostani vezetők már kissé kiöregedtek, a kommunizmus miatti generációs hasadék miatt pedig (én huszonéves vagyok) még nem indult el a felfrissülés a közösségszervezés felsőbb szintjein.
2014. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót, zseniális. Nem vagyok pedagógus, végzettségem nem diplomás, de mint laikus, azt kell, hogy mondjam, hogy a projekt - remélhetőleg az lesz,- zseniális. Nagyon proaktív ötletnek tartom a videóban közölt oktatási és nevelési programot, tervezetet. Nagyon hatékonynak találom, és ráadásul úgy fejti a program a hatékonyságát, hogy az a nebulók számára nem teherként, hanem, mint érettségüket tükröző folyamat mutatkozik meg.

Remek ötlet. A kérdés az az, hogy van-e olyan iskola, amely ezt az innovatív oktatási szemléletet követi-e és alkamazza-e? Akárcsak kísrleti jelleggel.

2014. dec. 30. 21:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!