Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar társadalomba beékelődött magyar-cigány kérdést kiküszöbölni? A többi lentebb.

Figyelt kérdés

Nem értem, és lehet, hogy rajtam kívül sokan mások sem, hogy mi lehet annak az oka, hogy sok száz év alatt sem sikerült összecsiszolódnunk egymással. Véleményem szerint nemhogy az ellentéteinket okozó okoknak kéne bennünket szétválasztani, hanem pontosan ezeknek kéne minket egybeforrasztani, együvé tenni, egységesíteni.

Tehát az a kérdés, hogy mikor hagyjuk abba a berögződött utálkozást? Oly sok platformot találhatunk a már meglévő közösnevezőkből eredő előnyök kihasználására.



2014. dec. 16. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%
Mit szóltak hozzá? Akármit is azt nem sokáig, mert nem telepedtek meg náluk, mért? Mert nem kaptak mindenből segélyt meg támogatást, és onnantól kezdve nem tudtak megélni = továbbálltak. Innen is nagyon hamar eltűnnének, ha megvonnák a sok segélyt...
2014. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

Azzal magyarázom, hogy egy magyarral nincs baja egy vendégmunkást alkalmazó országnak, mert hiszen a nála dolgozó magyar melós csak, mint termelő erő nyilvánul meg ott.


De Magyarországot nem szeretik Európában, mert nem tetszik nekik a tartásunk, magasabb erkölcsi értékrendünk, na meg jócskán adósaink...

2014. dec. 16. 22:56
 33/69 anonim ***** válasza:
100%

33: Ennyi erővel a németek meg utálják az osztrákokat, az angolok meg a franciákat és viszont.


Vannak történelmi sérelmek, amiket még annyira nem sikerült kiheverni, de ez nem feltétlenül jelenik meg a hétköznap életben. Értsd: egy német nem fog téged leköpni, ha átugrasz Münchenbe egyet sörözni.


A cigányokkal kapcsolatban már nem ez a helyzet.

2014. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

Nem azért kapják a segélyt, egyébként nem mind, mert abból kell élniük, hanem az integrációs alapot képez számukra.


Sok olyan magyar is van aki felveszi a segélyt, de mellette maszekol. Ismertem ilyeneket.


Ez a kérdés (az eredeti) nen rövidtávú, de ha megoldott, akkor annál gyümölcsözőbb lehet. Előre kell nézni. És apránként feloldani az ellentéteket.

2014. dec. 16. 23:08
 35/69 anonim ***** válasza:
100%
Apránként, tessék itt a kezdő lépés: Holnaptól ne legyen több idős ember megtámadása és hasonlók, első lépésnek tökéletes, hidd el, hamar változnának a vélemények, ha egyik napról a másikra emgszűnnének az ilyesmik.
2014. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
De ez inkább alulról felfelé kell, hogy inkább működjön, fentről már sokan próbálták. Tehát társadalmilag egyéni a kérdés és annak megoldása.
2014. dec. 16. 23:11
 37/69 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az alulról fölfelét fejtsd ki kérlek.
2014. dec. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező.


-Vertek már meg cigányok?

-Verték már meg rokonodat, és vették el úgy mindenét, hogy csak a zokniját és az alsógatyáját hagyták meg, és hagyták, hogy hajnalok hajnalán így sétáljon 5 km-t hazáig?

-Verték már el barátodat?

-Lopták már el egy/több biciklidet, esetleg teljesen más tulajdonod?

-Kergettek már meg fényes nappal az utcán?

-Köptek már le fényles nappal az utcán?

-Öltek már a közvetlen közeledben cigányok?


25 éves létemre, ezeket már mind átéltem tőlük. Isten látja lelkem soha nem provokáltam őket, soha nem kötekedtem senkivel, soha nem is verekedtem.

A cigányok nem akarnak változni. Amelyik normálisan akar élni, az eleve úgy él (Van egy olyan cigány ismerősöm, akinek fenntartások nélkül adnék kölcsön, mert vagy visszaadná amint lehet, vagy ledolgozná nálunk valamilyen kerti munkában. 35 év körüli segédmunkás, 2 gyereke van, és a házuk olyan rendben van amennyire csak lehet.). A szegény ember lehet tisztességes. Nem lehet a szegénységgel magyarázni. Aki azt mondja, hogy a cigányok a nincstelenség miatt ilyenek, azok álomvilágban élnek. Nem akarnak, és nem is fognak változni.

2014. dec. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%

37: Tessék ott van pont előtted az alulról felfelé metódus. 36 -> A cigányok összeszedik magukat, beszüntetik az öregezést és máris egy kicsit jobb lesz a helyzet.


Egyébként már engem is támadtak meg cigányok az utcán, sötétben, minden ok nélkül. Ha balul sül el a dolog, akár ott is maradhattam volna. Mégsem akarom őket megölni, kiirtani. Fordított esetben ott termett volna a galeri és simán meglincselnek, ahogy ez történt már sok-sok esetben.


Ja és a vicc az egészben, hogy fehér ember még nem támadott meg engem soha az utcán és az ismerőseim sem panaszkodtak még. A cigányokra annál inkább.


Senki nem rasszista itt, csak a kultúrájukat nem szeretik... Pontosabban annak hiányát.

2014. dec. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
80%

"De Magyarországot nem szeretik Európában, mert nem tetszik nekik a tartásunk, magasabb erkölcsi értékrendünk, na meg jócskán adósaink..."


Mi az, kimaradtak a pirulák?

2014. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!