Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A falvakat el lehetne tüntetni?

A falvakat el lehetne tüntetni?

Figyelt kérdés

Magyarországon túl sok kis település.

Az embereket városokba kellene költöztetni.

Kevesebb település lenne, ezeket pedig gyorsvasút kötné össze.


A falvak pedig le lennének dózerolva, helyükre pedig termőföld kerülne, amit a városból kijáró emberek gondoznának.


Több szempontból is előnyös lenne ez, több nagyobb város lenne, amin az állam tudna spórolni.

Másrészt, a vidéki szűklátókörűség, betokozottság is csökkenne, nyitottabbá válnának.



2014. nov. 28. 21:00
1 2 3
 21/24 BlackSword ***** válasza:
Komolyan mondom, neked egyre vadabb ötleteid vannak... De tényleg... Hogy a költségekről ne is beszéljünk...
2014. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%

A falvakat nem kell eltüntetni, ugyanis azok eltűnnek maguktól.

Én egy faluból származom, 27 éves vagyok. Amikor születtem, még 450-en laktak ott, ma már csak 290-en vannak és többségben nyugdíjasok, valamint néhány lecsúszott alkesz.


Egyszerűen nem éri meg faluban élni, nincs semmire lehetőség, az ember még családot sem szívesen alapít ott. Én is leléptem, már Dunakeszin élek.

Szóval a falvak úgy is felszámolják magukat.

2014. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%

"A falvak helyett nem csak termőföldeket, hanem nagy állatfarmokat is lehetne csinálni."


Körbekerítjük a városokat, meg is van az állatfarm.

2014. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A.C.A.B ***** válasza:

Látom, hogy régebbi kérdés, de válaszolok :D

Ezt csak egy városi írhatta. Ezt abból látni, hogy a leghülyébb falusi is tudja, hogy ha egy házat lerombolnak, annak a háznak a helyén nem nagyon fog megteremni semmi, mert a háznak alapja is van ugyebár. Ha pedig egész falvakat dózerolnának le, ott fel kellene szedni egyesével az összes ház alapját is, nem beszélve arról, hogy a falu belterületén elég sok helyen, szinte minden szabad téren fű, vagy gaz van. A füvet és a gazt kínszenvedés kiirtani. Ahhoz, hogy egy dózerolt falu helyén termőföld legyen, évekig kellene csak a gazt irtani és lazítani a földet. És akkor még nem esett szó a bozótosokról... de most nem is fog.

Na a LÉNYEG, hogy amire a falu helyéből föld lenne rengeteg idő elmenne és sokkal több pénzt kellene költeni, mintsem, hogy megérje.

Másodszor pedig a faluhoz tartozik templom, temető, néha műemlék értékűek. Ezekkel mi lenne? Mert ezeket nem is szabad ledózerolni.

És nem győzöm hangsúlyozni, hogy elegem van azokból a városiakból, akik egyfolytában csak a falut szidják!!! Falu NEM EGYENLŐ szűklátókörűség, betokozottság. És miért lenne jó egy falusinak a nyugodt falu helyett a város? Egyáltalán nem mindenki akar nyitottabbá válni. Az, hogy egyesek úgy döntenek, hogy jó lenne egy zárkózottabb falusinak a város, SÉRTŐ. Miért érvényesüljön az az akarat, hogy mindenki nyitott legyen? Mennyivel kevesebb értékrendre egy zárkózottabb ember? Mert szerintem semennyire, márpedig ebben az esetben hadd éljen úgy ahogy ő akar! Hidd el kérdező, hogy nagyon boldog emberek sokasága él falun, akik teljesen jól megvannak, és békés életük van, és nem feltétlenül betokozódottak, szűklátókörűek.

2015. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!