Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A falvakat el lehetne tüntetni?

A falvakat el lehetne tüntetni?

Figyelt kérdés

Magyarországon túl sok kis település.

Az embereket városokba kellene költöztetni.

Kevesebb település lenne, ezeket pedig gyorsvasút kötné össze.


A falvak pedig le lennének dózerolva, helyükre pedig termőföld kerülne, amit a városból kijáró emberek gondoznának.


Több szempontból is előnyös lenne ez, több nagyobb város lenne, amin az állam tudna spórolni.

Másrészt, a vidéki szűklátókörűség, betokozottság is csökkenne, nyitottabbá válnának.



2014. nov. 28. 21:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

József Attila


És az országban a törékeny falvak

- anyám ott született -

az eleven jog fájáról lehulltak,

mint itt e levelek

s ha rájuk hág a felnőtt balszerencse,

mind megcsörren, hogy nyomorát jelentse

s elporlik, szétpereg.


Óh, én nem igy képzeltem el a rendet.

Lelkem nem ily honos.

Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet,

aki alattomos.

2014. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell eltüntetni, mert eltűnnek maguktól is. A városi lakosság aránya folyamatosan nő, akárcsak az átlagéletkor a falvakban. Ledózerolni nem kell őket, csak hagyni, hogy természetes módon átalakuljanak. Budapest környéként több régi falu is betagozódott a városba, most többségében kellemes kertvárosi területet alkotnak. Az, hogy valaki városi nem feltétlen azt jelenti, hogy panelban lakik (vidéki szűklátókörüség?), de még csak azt sem, hogy tömbházban.
2014. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%

Én jól érzem magam a faluban, nem akarok abban a mocskos, büdös, tömegnyomoros városban élni!


Szóval inkább téged kellene eltüntetni libber panelproller az a meglátásom. :D

2014. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

"Mondjuk egy állatfarmra bezárni."


A zártosztály megfelelőbb lenne szerintem neki. :)

2014. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Minek több nagy város. Egy város kell. Minden más ledózerolni. Sőt azt is. 1000 dózert azonnal kiírni közbeszerzésre. Aztán dózerolhatnánk tovább. Románia, Szlovákia, ezek úgyse kellenek senkinek. Balkán....kukába. Dózer. Bedózerolnánk a tengereket, át az óperencián, Pirézia, Meseföld, UFÓország, dózer. Naprendszer, fehértörpék, vörös óriások, dózer. Aztán ott állnánk egy tér és idő nélküli masszában lebegve. Az 1000 dózerrel együtt.
2014. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi termőföldek sincsenek kihasználva...másrészt ez a átköltöztetés és ledózeroltatás rengeteg pénzbe kerülne az államnak.
2014. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz ötlet. budapesti vagyok és nagyon rossz panelban lakni. A vidéki életnek megvan a szépsége.
2014. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki menekül a városokból vidékre, az élhetetlen, szutykos Budapestről nem is beszélve.

A kérdezővel ellentétben én azt látom, hogy pont ellentétes a folyamat. Pestiek vidéken vesznek parasztházat, tanyát, ahol gazdálkodnak, mert elegük van a proli életből.


Az elnéptelenedett Gyűrűfű újra benépesült Magyarország első ökofalujaként, a kicsiny Kán pedig a baranyai értelmiség egyik központja lett.

Villány szintén egy kis falu, mégis az egész ország ismeri a borai miatt, a sznob újgazdag fővárosiak lejárnak inni.

2014. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Sertés ***** válasza:
88%
"vidéki szűklátókörűség, betokozottság"- Mennyire imádom ezt a nemlétező fővárosi szellemi felsőbbrendűségből eredő lenéző hozáslást! Mert vidéken mindenki tehenet fej reggelente 70-es IQ-val gumicsizmában mi? Mondjuk, az is igaz hogy ha én élnék Európa leglepukkantabb fővárosában (ahol reggelente kutyasz@ros cipővel bandukolok TBC-s csövesek között a 100 éve golyónyomos szürke épületek alatt a szmogban), akkor én is fabrikálnék valamilyen ideológiát, hogy miért is jó nekem...
2014. nov. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Sertés ***** válasza:
+ hozzáállás
2014. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!