Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem böki a csőrömet ez...

Csak nekem böki a csőrömet ez a nagy EU mánia?

Figyelt kérdés
Már ami a tüntetéseket illeti. Pszintén megmondom nem lenne jobb nekem Orbán helyett egy olyan irányítás, ami az EUnak 100%ban megadja magát és semmi függetlenségünk nem maradna. Nagyon félelmetes ez a szélsőséges eleusodás, valamint az irány amit a tüntetők kinéztek. Én leginkább egy újraválasztásnak örülnék, ahol nem a fidesz szabja meg a feltételeket. Ha bármelyik oldal győz, fejethajtok a nép akarata előtt, de ne néhány tüntető mondja már meg, hogy mi legyen az út, vagy nincs igazam?
2014. nov. 18. 08:53
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
83%

"Nem kell hagynunk, hogy vagy az Eutól, vagy az oroszoktól függjünk."


rossz hirem van: az EUtol fuggunk. Vele bonyolitjuk a kereskedelmi kapcsolataink tulnyomo reszet, onnan kapjuk a tamogatasokat. Az elmult 10 evben MINDEN EU penzbol epult az orszagban.


Szoval ideje lenne felebredni, es nem mindenfele nemletezo fuggetlenseg megorzeserol almodozni.

2014. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
88%

A rendszerváltáskor én még nagyon jól emlékszem milyen sóvárgás volt Európa iránt. Bennem is és a mai napig megmaradt.


Aki nem tudja milyen volt a szocializmusban élni amikor még ennyire se voltunk európaiak az elhisz bármit, hogy milyen jó volt.


Én éppen arra láttam garanciát annak idején, hogy ha belépünk az EU -ba akkor az európai értékeket kormányoktól függően 100% -ban elfogadjuk. Nem lett igazam, képesek vagyunk ezeket az értékeket is meghazudtolni. Elindultunk egy jó irányba, de letértünk arról az útról, főleg rövid távú politikai érdekek miatt.


Hanyatló nyugat. Most megint ezt kell hallgatnunk. Járt valaki mostanában Németországban, vagy az Egyesült Királyságban? Nagyon hanyatlik. Szörnyen. Mégse érünk a nyomukba se a köpönyegforgató illiberalizmusunkkal.

2014. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
89%

Én sem vagyok oda az EU - ért. De elkerülhetetlen, hogy szoros kapcsolatunk legyen velük. Tulajdonképpen én is abból élek, osztrák cégnek melózom. Nekem az EU zászló semmit nem jelent, én magyar vagyok, európai is. Európa =/= EU. Nem minden európai ország tagja az EU -nak, és furcsát mondok némelyek számára: az oroszok is európaiak. Tolsztoj, Dosztojevszkij és sok más klasszikus népe igenis európai. Az EU zászló, egy államszövetség, gazdasági társulás jelképe, nem egy nemzeté. Ilyen alapon lengethetnénk az ENSZ zászlaját is, de mindenki azt lenget amit akar, nekem elég a magyar trikolór. Kint dolgozom, mert több a fizetés, azzal együtt nem sok érzelmet táplálok irántuk.


EU tagságunk nem mond ellent annak, hogy jó gazdasági kapcsolatokat építsünk kelet államokkal, ezt a nyugat is teszi. Földrajzi elhelyezkedésünk olyan, hogy sok hasznot lehet(ne) húznunk abból, hogy a nyugat és kelet között fekszik Magyarország.

2014. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
23%

"Tényleg sokat sok hülyesége van az EU-nak, de a magyar gazdaság (köszönd az elmúlt 25 évnek) jelenleg életképtelen EU nélkül."


Itt lenne már az ideje a saját lábunkra állni és befejezni ezt a cigányos Eu segílyezős viselkedést.Amúgy is, az egész a korrupció melegágya.


Viszont EU tagként nem nagyon lehet gazdaságot építeni, mivel nagyon erős a verseny, a külföldi cégeknek hatalmas versenyelőnye van.


Például, Jancsi bácsinak van tőkéje és befektet, csinál egy vasúti járműjavító műhelyt.Jól megy neki, egyre több a pénz.

Majd, Jancsi bácsi elhatározza, hogy motorvonatok gyártásába fog.

El is készülnek az első prototípusok.Viszont állami közbeszerzési tenderen nem nyernek, mivel nincs lobbierejük, mint a Siemensnek vagy az Alstomnak, nincs akkora befolyásuk.


Csak akkor lehetne építeni valamit Magyarországon, ha:


a. verzió:Kilépünk az EU-ból


b. verzió: Olyan megállapodást közünk Brüsszelben, ami védelmet nyújtana.

De, ebbe sohasem mennének bele, mert a szent szabad verseny korlátozása lenne.

2014. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
77%

#24


Amit leirtal, annak semmi koze a valosaghoz, egy hagymazas vagyalom. Fogalmad sincs hogy mukodik a globalis gazdasag, hogyan mukodnek a cegek, mi kell ahhoz hogy egy vallalkozas, ceg, vallalat hatekonyan es jol mukodjon.


Ha kilepunk az EUbol nemhogy sajat vallalataink nem lesznek (azok sem amik ma ezrevel! vannak az orszagban, az EUnak koszonhetoen) hanem jon az allamcsod es az osszeomlas.


Nem letezik ma gazdasagi fuggetlenseg, meg Eszak-Koreaban sem, pedig ok torekednek ra.

2014. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
21%

25#


Nem is az a cél, Észak-Koreát csináljunk.


Csupán magyar gazdaság, iparépítés lenne fontos.

Nem pont nehézipart, hanem feldolgozóipart, élelmiszeripart.


Jelenleg állami beavatkozások, állami védelem nélkül nem lehet a 0-ból betörni egy olyan piacra, ahol már ilyen versenyhelyzet alakult ki.


Franciaország mitől olyan sikeres?

Mert van Alstomjuk, van Renault,Citroen, Vinci, Veolia, Suez, Total Fina, Alcatel, Peugeot, Vivendi, Micheli , hogy csak az ismertebbeket említsem.


Magyarországnak vannak ilyenjei?

Nincsenek, ebben az országban semmi sincs.

2014. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

szerintem addig jó, ameddig bizonyos tekintetben függünk az EU-tól, és nem lehet akármit csinálniuk a kormányban. Ha ez nem lenne, már rég az lenne, hogy lenne párszáz milliárdos, a többi ember meg rájuk néz fel, mint nagybirtokos...lehet, hogy túlzó, de a történet az, hogy akkor kevesebb pénz érkezne, de ezek az emberek meg ugyanannyit zsebreraknak...akkor lenne csak igen nagy gáz...nemsok ember érné el a nettó 80ezres havi keresetet.


A talpraálláshoz csak pont annyira kellene tökösnek lennünk, mint az említett Siemens-nek meg Alstomnak.

Ha az eu-s pénzeket tényleg arra fordítanánk, amiben erősek lennénk, akkor fel tudnánk állni, de sokkal jobb ötlet szétosztani a haverok között, mellette egy tákolt szar munkát elvégezni felepénzből.

Gyárthatnánk mi is trolit, villamost, metrót...Ha külföldnek nem kell, majd jó lesz nekünk. Ez is például annyira gáz, hogy teszem azt a Skoda vagy a Solaris tök jól elvan otthon is, például Lengyelországban se német buszok járnak...ott meg tudnak egyezni határon belül...és biztos jóval olcsóbban meg is ússzák...nálunk meg ugyanúgy vesznek spanyol villamost meg solaris trolit...ez ilyen.

2014. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
55%

"Gyárthatnánk mi is trolit, villamost, metrót.."


Hogyan? Se tokenk se tudasunk. Azt hiszed ez ugy megy, hogy Orban/Vona toppant egyet mergesen a kis labaval es akkor mukodni fog?

2014. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek, ebben az országban semmi sincs"


Kicsit tajekozodj mar legyel olyan jo, es ne ezt a hulyeseget hajtogasd.


Csak egy pelda:


[link]


Az EU csatlakozassal ez bukna egybol. Ilyen cegek szazai, ezrei vannak Magyarorszagon.


Nem kell globalis oriasvallalatokat csinalni ahhogy hogy egy orszag sikeres legyen. Inkabb azt kellene lehetove tenni, hogy minel tobb magyar ceg be tudjon kapcsolodni ilyen modon a globalis korforgasba.

2014. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
91%
tudom, hogy nem egyszerű, és egyedül nem is menne. ezért mondom, hogy nem kell elvetni az EU-t sem, csak a pénzeket másképp felhasználni. lehet kisebb tervekben is gondolkozni, a lényeg az, hogy a hajlandóság nincs meg afelé, hogy fejlődjünk.
2014. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!