Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves fideszesek! Mit szóltok...

Kedves fideszesek! Mit szóltok az internetadó tervezetéhez?

Figyelt kérdés
2014. okt. 21. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
97%

30-as, amíg itt írogatsz, hogy egyetértesz, addig neked is pörög a pénzed.


Amúgy meg én 20 éves vagyok és rendszeresen csinálok házibulit. Zenét youtubról rakjuk be, akkor elmegy 10 ezer forint csak youtubra, vagy üljünk csöndbe?

2014. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem vezethetik be, ez nem olyan mint a bankadó. Összeomlana az IT rész Magyarországon, rengeteg ember munkanélküli lenne, az átlagháztartásokat pedig megviselnék a plusz ezer forintok. A maradék befektetőt is elüldöznék innen, hiszen ezzel a nagy adatforgalmú cégek szívnának.
2014. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
100%
32-es, teljes mértékben igazad van, áttértem a támogatom oldalra, de nem kell szerintem 3 évet várni, elég lesz az is, mire kijön az első számla
2014. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy másik kérdéshez is leírtam, de most ide is lefogom.


Nem rég kezdtek hozzá egy olyan fejlesztéshez, aminek a keretén beleül a legkisebb falvakba is eljuttatják a nagy sávszélességű internet vagy 4G/LTE hálózaton, vagy optikai kábelen keresztül.

Ha bevezetik ezt az adót, akkor ez a fejlesztés értelmét veszti, mert weboldalakt böngészgetni pár Mbit-es net is megteszi, ilyen meg eddig is volt szinte mindenhol.

A fejlesztés után elvileg mindenhol minimum 30 Mbites net lesz. Ezzel nyilván már töltögetne is az ember, de NEM fog mert az adó bevezetése után ehhez lottó 5-ös találat kell.


Azzal meg ne jöjjön senki hogy boltba, is meglehet venni azt a zenei albumot, filmet, játékot vagy akármit, mert ma már online világban élünk. Zenéket is stream-ing szolgáltatásban hallhatunk, filmeket is VoD-al nézzünk, és ezek bizony kemény adatforgalmat generálnak.

2014. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
27%
Úgysem fogják megszavazni a törvényt...
2014. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
100%
De, a bankadót is megszavazták, a médiatörvényt is megszavazták, 2/3-al mindent megszavaznak
2014. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ezektől bármi kitelik... :D


De, ha hagyjuk a warezt, csak gondoljunk a jogtiszta cselekmények közepette generálódó adatforgalomra. Google navi telefonon, youtube, van n+1 dolog ami adatforgalmat generál és teljesen legális..


Nekem pl a mobilnetem 150Mbites és 130GB a benne foglalt adatforgalom, havi 9000 pénzért. Majd e mellé még kicsengetek 19 500-at internetadóra nem? Biztos a szolgáltató be fogja nyelni az előfizetési díj kétszeresét... :D


Amúgy, az előbb beszéltem egy haverommal, szerinte jó lesz ez, csak addig lesz ilyen, amíg kiszorítjuk a külföldi szolgáltatókat... én csak kamilláztam :D

2014. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
42%
Az teljesen más volt, ennél nagyon jól tudják, hogy mit piszkálnak meg. Csak beijesztenek, aztán meg nem szavazzák meg, és ők lesznek a jófejek.
2014. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
94%

Kétlem, hogy ezt bevezetik, mert ez a létező ÖSSZES céget is érintené, politikusokkal együtt, akik internetes honlapokat használnak.

Ugyanez volt a hamburger adó is. A Meki meg a Burger King szépen adott egy kis alamizsnát a kormánynak, így a hambi adóból chips adó lett. Ha ezt az internetadót bevezetik, garantáltan összeomlik a gazdaság, ugyanis rengeteg szolgáltató fog tönkremenni, vagy kivonulni, cégek sem fognak többet a tárhelyért fizetni, az emberek nem fognak netet venni, még többen fognak kimenni, stb.


Egyébként el nem hiszem, hogy ez nem ütközik bele a sajtószabadságba. Szerintem az emberek ingerküszöbe igencsak kezdi verdesni a plafont, de egyszer elpattan a húr, és kő kövön nem marad Magyarországon.

2014. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
100%
43: Nem tudtad, hogy a politikusok nem szoktak adót fizetni? Ők pont leszarják ezt.
2014. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!