Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg lesznek nemzeti...

Tényleg lesznek nemzeti italboltok? Ugye, ez nem komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Pár éve csak nevettünk, amikor azt mondta valaki, lesznek nemzeti italboltok is.

Hát, most már egyáltalán nem nevetséges.


Akkor, az éttermekben nem lehet majd bort rendelni az ebédhez?

A szórakozóhelyeken, bárokban nem lehet majd alkoholt inni?



2014. szept. 4. 09:35
1 2 3 4 5
 21/46 MolotovPunk ***** válasza:
54%

Ha azt tényleg bevezetik,ismét sok kis kereskedő lehúzhatja majd a rolót egy ismételt balf-sz törvény miatt.Lásd:Dohányboltoknál is ez volt.Sok ember bezárhatta a boltját.Mi környékünkön legalább 4 élelmiszer bolt zárt be.(Ha nem több.)Italboltra vissza térve.Kevesebb alkesz lesz talán?Na ez is baromság.Mert akik azok,azok továbbra is befogják szerezni máshonnan.

Ebből is majd az lesz,hogy Ausztriában meg más országokban veszik meg a piát és nem itt...

Aki pl ausztriai határhoz közel lakik az majd beszerzi onnan a sört meg egyéb erősebb bort,vagy aki északon az ki fog menni Szlovákiába...stb

Svédországban egyébként vannak nemzeti ital boltok,de országosan elég kevés van belőle.Átlagos élelmiszer boltokban pedig 3-4 százalékosnál erősebb sört nem is nagyon találsz.Ezért van ott is az,hogy sokan ingáznak át Norvégiába erősebb piákért...Nem csodálom.

(Ha ezt bevezetik egyáltalán,itt is csak a haszon lesz a lényeg,hogy ismét pár havernak legyen nemzeti boltja.)

Egyébként én is csak sört iszok,de ettől függetlenül rendkívül irritáló ismételten ez a mutyi dolog...

Én szeretem az erős söröket,ezért zavarna.

Témába kicsit elkanyarodva:Nem dohányzom,de a véleményem arról meg az,hogy azt is balf_szság volt el venni pl a benzinkutaktól és kisboltoktól is...

2014. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 MolotovPunk ***** válasza:

Ezektől azt sem csodálnám,ha kocsmákban gyenge bicikli lemosó alkoholokat árulnának csak majd...miután bejönnének a (nemzeti italboltok.)

Ha az bekövetkezne,akkor kocsmák is lehúzhatnák a rolót igen hamar.

2014. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
50%
Most jövök Finnországból, ők is elég depis, alkesz nép, mégis már vagy 100 éve csak Alko állami italboltokban vehetsz bort vagy töményet. Ha ott beválik, nálunk is be fog.
2014. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
33%
A baloldali sajtó jól végzi a munkáját! Rémhírkeltésből, és kormányszidásból ezúttal is csillagos ötös. A sok naiv emberke sorra hiszi el a hazugságokat, és még tüntet is ellenük akár.
2014. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

De magyarázza már meg valaki, hogy mégis miért mennének az emberek Ausztriába piát venni? Ki az a hülye, aki inkább elmegy Ausztriába, mint hazafele a Tescobol megálljon egy útbaeső szeszboltnál? Dohánybolt is van egy rakás, gondoljátok, hogy piát majd csak 10 helyen lehet venni az országban vagy mi? Cigiért sem megy senki azért Ukrajnába, mert 50 méterrel messzebb kell venni. Aki megy, az azért megy, mert sokkal olcsóbb. De az már megy 10-20 éve! A piát is ugyanúgy hozzák Ukrajnából, pl. szabolcs határhoz közelebb eső részein már 15-20 éve is lehetett tudni, hogy melyik háznál lehet cigit meg pálinkát venni, hiába lehetett mindkettőt mindenhol venni.


A csempészekhez nem annak van köze, hogy hogy HOL lehet venni az adott dolgokat, hanem annak, hogy MENNYIÉRT.

2014. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Meg különben is addig, amíg ezt nem a kormány mondja, addig felesleges riogatni a népet. Én az elmúlt négy évben már párszor pánikba estem, mikor változásokról volt szó, mert olyanokat mondtak, meg olyanok miatt sírtak. Aztán elővettem a törvény szövegeket és mindig világossá vált számomra, hogy a jó része annak, amitől beszartam kamu.
2014. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 MolotovPunk ***** válasza:

Figyelj konkrétan amióta nemzeti dohányboltok vannak,azóta jelentősen vissza estek a bevételek is.

Nem tudom te hol élsz,de köztudott,hogy bevásárlóközpontoknál már nincsenek nemzeti mutyi boltok,tehát oda is teljesen felesleges volt költeni a pénzt,mikor azokat létrehozták kb 1 éven belül mehettek is onnan...új kormány rendelet miatt.

Ha alkohollal is ezt csinálnák,akkor jelentős bevétel kiesés is lenne az államnak,plusz haveroknak osztanák szét ismételten a boltokat.

A fekete kereskedelem is beindulna rövid idő után emiatt.

Most Tvben is mit látsz?Bemondják,hogy elkaptak 1 kamionnyi csempészett cigit innen onnan,ja és kb 10 meg simán átmegy okosan.Nem tudják mindegyiket lekapcsolni úgy sem.Maximum a mesékben.Persze a kormány mesemondásokban nagyon ügyes...

Én egyébként jelenleg erre a nemzeti italboltos sztorira azt mondom elképzelhető,hogy lesznek és lehet,hogy nem lesznek.

Pontosan én sem tudom,hogy lesznek e ilyen boltok a közel jövőben,csak azt mondtam,mi lesz ha esetlegesen mégis lesznek.

Mellesleg Skandináviában is azért hozták be azokat a nemzeti ital boltos dolgokat,mert ott a hideg miatt rengetegen isznak tömény piákat,ezért részben korlátozni akarták.Ez azért más ország:Itt nincs minusz 20 fok hónapokon keresztül meg ilyesmi,még télen sem nagyon.

2014. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
50%

Cigicsempészet, és illegális dohányárusítás mindig volt és lesz is. Nem attól jelentek meg ezek, mert megnyíltak a Nemzeti Dohányboltok.

De látom még mindig nem értitek a lényeget. Finnországban egy évszázada van nemzeti italbolt, és senki se háborog érte, tökéletesen működik a rendszer. Ide bármit be akarnak vezetni, ami külföldön jól működik, egyből hőbörgés lesz a vége. Mert nekünk semmi se jó. Amikor a Gyurcsány volt, azt szidtuk, most pedig az Orbánt, mert az a divat. Légi parádé volt nemrég Budapesten, normális országban örültek volna neki az emberek, itthon? Fúj, nem kellett volna, minek költenek erre pénzt, minek titkosítanak hadi adatokat(?!)...


Rájöttem már több ismerősömmel együtt is, hogy van egy bizonyos része a lakosságnak, ami egyszerűen nem érdemli meg, hogy Magyarországon éljen. Mert bármi van, nekik sose lesz jó. Csak morogni tudnak egész nap.

Akinek nem inge, ne vegye magára!

2014. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
A lakosságnak azt a bizonyos részét meg Ugandából is kizavarnák, mert ott rosszabbul élnek, mint mi Rákosi alatt mégis nyitottak az emberek a modernizációs intézkedésekre és megpróbálják a megadatott életüket boldogságban élni.
2014. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 MolotovPunk ***** válasza:
49%

Erről le írtam a véleményem fentebb már.Ráadásul bizonyított tény az is,hogy Finnországban és Svédben jóval több alkoholista van,mint itt...Tehát ott részben érthető az alkohol korlát helyzet.

Másik dolog:Itt csak haszonszerzés céljából vezetnék be ezt a dolgot is,aztán mondanának mellé valami kamu dumát...

Plusz sok kis bolt tönkre menne hamar,ha nem árulhatna alkoholt.Engem ezért zavarna ez az egész.

Mellesleg dohányboltokat is tagadták egy ideig,hogy nem lesz,aztán mégis lettek.

2014. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!