Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg lesznek nemzeti...

Tényleg lesznek nemzeti italboltok? Ugye, ez nem komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Pár éve csak nevettünk, amikor azt mondta valaki, lesznek nemzeti italboltok is.

Hát, most már egyáltalán nem nevetséges.


Akkor, az éttermekben nem lehet majd bort rendelni az ebédhez?

A szórakozóhelyeken, bárokban nem lehet majd alkoholt inni?



2014. szept. 4. 09:35
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
64%
De amúgy azt nem értem, hogy miért vizionalizál mindenki fekete piacot, meg pia maffiát, meg csempészeket, meg ilyeneket. Nem betiltják, csak máshol lehet majd kapni. A cigiből sem azért dívik az ukrán, mert dohány boltok vannak, hanem azért, mert rohadt drága itthon a cigi, mindegy hol vetted meg. Nagyapám 20 éve árulta sutyiban az ukrán cigit (meg még a fél város is) (ő le is bukott csórikám) pedig akkor még sehol se volt, se a fidesz, se nemzeti dohányboltok.
2014. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
59%
számos országban csak italboltokban lehet alkoholhoz jutni, felügyelt körülmények között, ez jó lépés, szerintem. persze a balos hőbörgőknek ez sem tetszik, csak mert a Fidesz hozta intézkedés.
2014. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
51%

Majd mindenki főz magának otthon pancsolt pálinkát, meg átjárnak majd szomszédos országokba piáért.


#12


Szerintem azért jut az emberek eszébe hogy megnő majd a feketekereskedelem mert jól feltolják majd az árát az italnak.

2014. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van a 11-12-13-asnak, Orbán Viktor szeret minket és az teszi őt boldoggá, ha mi is boldogok vagyunk!

Én a Fideszről soha nem feltételeznék rossz szándékot, ők remek emberek!

Nem leszünk gyarmat!

2014. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mit gúnyolódsz, de fejtsd már ki bővebben, hogy mi lenne olyan szar neked, ha nem vehetnél meg egy üveg pályikát bármelyik boltban, csak egy pia boltban?


Az ár kérdés az oké, az tényleg szöget üt a fejébe az embernek, de egyéb?


A fekete piac meg van-volt és lesz. Azért mert olcsóbb. Mindegy, hogy hány helyen lehet valamit kapni, ha az ukránoktól csempészel be olyat, ami fele annyiba se kerül és ugyanúgy üt.

2014. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
51%
És mit gondolsz mire kell ez a bankjegy és pénzérme váltás ??
2014. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%

"Nem tudom mit gúnyolódsz, de fejtsd már ki bővebben, hogy mi lenne olyan szar neked, ha nem vehetnél meg egy üveg pályikát bármelyik boltban, csak egy pia boltban?"


Talán azért ba*szki, mert sokkal egyszerűbb mindent egy helyen megvenni, mint dohányért szaladgálni a Nemzeti Dohányboltba, piáért szaladni a Nemzeti Italboltba, pulóverért és zokniért menni a Nemzeti Ruhaboltba, tejfölt és felvágottat venni a Nemzeti Élelmiszerboltban és mondjuk tusfürdőt és mosóport a Nemzeti Vegyiáruboltban.


De gondolom ez neked is logikus, de akkor sem szabad engedned a logika csábításának, mert az csak elhajló, balliberális, nyugati találmány és fideológiailag nem megfelelő a Nagytudású Vezérnek. És hát hová lenne a világ, ha nem lenne mindenben igaza a Führernek? Összedőlne minden és vákuum keletkezne a térben.


De nem számít, amúgy is tök normális, hogy a Fidesz minden vagyont átjátszik Magyarországon a csókosai zsebébe, ez minden normális országban így működik és ezért itt is így kell lennie.


Csak aztán ne legyen csodálkozás, ha a 600 ezer külföldön melózó fiatal mellé csatlakozik újabb 400 ezer. Ja, hogy ez sem számít, mert majd jól letagadjuk vagy nem is beszélünk róla és akkor már meg lesz oldva minden. :D


Szánalmasak vagytok...

2014. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Háhá hogy kitalálták, akik anno ezzel viccelődtek...:D


Még a végén a(z) (űr)kikötő is felépül Felcsúton... És az elkerülő körgyűrű.

2014. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

"Talán azért ba*szki, mert sokkal egyszerűbb mindent egy helyen megvenni, mint dohányért szaladgálni a Nemzeti Dohányboltba, piáért szaladni a Nemzeti Italboltba, "


És te mindennap megiszol egy üveg vodkát és minden bevásárlásodkor veszed a töményet? Vagy mi a fene? Az alkoholisták úgy is a kocsmába mennek, egy átlag ember meg vesz évente egyszer esetleg kétszer valami piát, ha vendégek jönnek/ajándékba ad, egy évben kétszer nem fog beleszakadni, ha máshova kell mennie.

Meg a főiskolások is kibírják, ha a csütörtöki bulira máshol veszik meg vodkát, mint a ropit. Jaj szegények. Két külön boltba kell bemenniük ahhoz, hogy telihányhassák a budit meg füstölhessenek!



Amúgy pontosan emiatt életképtelen az egész ötlet, és én nem is veszem komolyan, amíg be nem jelentik és nem lesz valami részletes koncepció, mert a mindennapi ivók a kocsmában fogyasztják el, az áltag emberek meg ünnepek előtt veszenk max. egy-két üveg valamit, van persze még egy réteg aki sok piát vesz, de ezzel egy boltot, amiben csak ezt lehet kapni nem lehet fenntartani, de főleg nem úgy, hogy meg is érje.

2014. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Engem nem az ötlet zavar hanem megint szétfogják mutyizni
2014. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!