Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg lesznek nemzeti...

Tényleg lesznek nemzeti italboltok? Ugye, ez nem komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Pár éve csak nevettünk, amikor azt mondta valaki, lesznek nemzeti italboltok is.

Hát, most már egyáltalán nem nevetséges.


Akkor, az éttermekben nem lehet majd bort rendelni az ebédhez?

A szórakozóhelyeken, bárokban nem lehet majd alkoholt inni?



2014. szept. 4. 09:35
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
De lehet rendelni majd az éttermekben és a kocsmákban is.
2014. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
60%
Csak árusítani nem lehet majd. És tényleg lesznek.
2014. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
46%

Eleve ezzel kellett volna kezdeni, az alkoholizmus jóval nagyobb probléma Magyarországon, mint a dohányzás.


Persze részükről nyilván ez is csak a piamutyiról szól, és majd több lesz az alkoholmérgezéses baleset a feketekereskedelem miatt, de összességében remélem mindezektől függetlenül javulni fognak a statisztikák az alkohol okozta megbetegedések és bűncselekmények terén.

2014. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
46%
A világ számos országában működnek erre specializált boltok, és mégsem állt meg ott az élet. Minek kell megint rettegni?
2014. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
89%

Amikor létrejöttek a dohányboltok, akkor mindenki ezzel viccelődött.

Most valóság lett. :D

2014. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
97%
Én nem rettegek. Ugyanis max. a sörrel tudnak megszívatni (bár max. 3.5 % erősségű sört még Svédországban is lehet venni speciális boltokon kívül is), minden mást ritkán veszek boltban, családon belül beszerzem. A sört majd hozom külföldről, pl. a lengyeleknél olcsó és jó a sör. Az Unicum azért hiányozni fog, de majd iszom házi pálinkát. Két meggyfa terméséből 120 liter - vermut erősségű - meggybort lehet csinálni. (tudom, tíccsuk be a meggyfákat!) A határok nyitottak, majd beindul a feketézés is. Ez nem Svédország, rengeteg a gyümölcsfa hazánkban, eddig sem boltban vettem a szeszt.
2014. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%

Ja, lehet majd inni éttermekben meg kocsmákban is, csak éppen ezeknek a helyeknek a fityiszes haveroktól lesz majd kötelező beszerezniük a piát, mert ők lesznek az elosztók és úgy emelik majd az árakat, ahogy akarják.


Aki meg az alkoholizmussal jön, annak annyit mondanék, hogy az alkoholizmus a rossz életminőséggel áll kapcsolatban és nem azzal, hogy mennyire tiltott az alkoholfogyasztás.

Az elkeseredett ember piálni kezd, mert amíg részeg, addig nem szomorú és nem kesereg a sorsa miatt, ergó jól érzi magát. Ez jellemző amúgy Kelet-Európára, az oroszoknál is azért isznak rengeteget, mert kivannak idegileg az emberek.

2014. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
55%

Ne rettegj kérdező!

Lesznek nemzeti italboltok, lesznek nemzeti éttermek, nemzeti utak, nemzeti házak és nemzeti települések. Sőt, lesznek nemzeti nemzetek is, az országot pedig nemzetnek kell hívni. Az Országos Rendőrkapitányság hamarosan Nemzeti Rendőrkapitányság lesz, és így tovább.

De türelmetlen ne légy, ilyen heroikus munkát nem lehet egy napa alatt elrendezni. Több ciklus kell hozzá.

2014. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
77%
Lesznek! És akkora bukás lesz mint a nemzeti pöfékelő boltok. Az ÁFÁ-t és jövedéki adót befizető boltok helyett seftes sunyerák haverok kezébe kerül a tinta terjesztés.
2014. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
70%

Miért lennének mások az elosztók, mint eddig? Miért gondolod, hogy most egy étterem a TESCOban vásárol vagy a Coopban és nem a nagykerből? Akkor majd a nagykerből a szeszboltok meg a vendéglátóhelyiségek veszik nem mindenki más is.


Egyébként mindig jönnek a fejlett skandináv országokkal is itthon, és ott már ezer éve ez van, hogy sörön kívül mást csak ilyen meghatározott üzletekben lehet kapni, de még azoknak is le van szabályozva a nyitvatartása, mertúgy találják, hogy a lakosság hajlamos az alkoholizmusra és ezt jó ellenszernek találták/találják. De mikor valamit itthon akar BÁRKI, akkor már hülyeség. Akkor is, ha ott is így van, amelyik országot két kérdéssel ezelőtt máshol még istenítette.


Ha így is lesz, de nem tudom, akkor nekem inkább az nem tetszik, hogy ezek mégsem olyanok, mint a cigi. Jó nagyjából megvan, hogy mennyibe kerülnek, de ha csak egy "láncnál" lehet majd őket venni, akkor jól felnyomják az árát? Pl. egy karácsony szilveszter előtt a nagyobb láncok eddig ugye mindig tartottak akciót az ilyen piákból, amiket a vendégségek miatt vesznek az emberek.


Nem is az zavarna, hogy még máshova is kell menni érte, hanem az ár, választék stb. kérdéseket vet fel számomra.


Amúgy jó, hát savanyú a szőlő, hogy a fideszes haveroknak megy majd stb. de most komolyan, nekem így se, úgy se lesz pénzem az italokból, és nekem aztán tök mindegy, hogy akkor most a egy fideszes rokon boltjában veszem meg és neki van haszna rajtam, vagy a Tescoban és végső soron az angoloknak.


De én megvárnám vele, míg bejelentik, a Napi Gazdaság meg nem nevezett forrástól tudja, mindenki más meg a Napi Gazdaságtól.

2014. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!