Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fizetik már be az...

Mikor fizetik már be az alapjövedelmet?

Figyelt kérdés

Csak annyi pénzt kellene adniuk, mondjuk havi 30 ezret, amiből nem halnak éhen az emberek. Nem kerülnek az utcára.

Szerintem nagyon sok ember hal közvetett módon meg, vagy éhen magyarországon, csak nincs nagyon felkapva.


2014. aug. 13. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Reméljük mielőbb.
2014. aug. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez csak elmebeteg agyszülemény. Szerintem sokan nincsenek tisztába vele mit jelent. Kapsz 50 ezret de mindenért fizetsz. Kihúzatod a fogad 5000 felíratsz két gyógyszert amit teljes áron fizetsz és a dokinak is fizetsz. Már 15000 nél jársz és csak 1 nap telt el a hónapbó. Ha peched van hazafele elesel biciklivel combnyaktörésed lesz és kórházba kerülsz. Mire rendbe raknak az 50 ezerből már nincs semmid és a következő hónapot minusz 30 ezerrel kezded mert ki kell fizetned a korház fele fennálló tartozásod.
2014. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
13%

És azt a havi 30 ezret miből fizetnék?

(Ha kifizetnék akkor annak meg kell lenni a forrásoldalon is. Tehát ha holnaptól 10 millió ember kap havi 30 ezer forintot, akkor pl 2.5 milliónak be kell fizetni havi 120 ezret.)



"amiből nem halnak éhen az emberek. Nem kerülnek az utcára. "


Az utcán levők többsége kéreget, sokan havi 150-200 ezer forintot is. És mégis az utcán vannak.



"Szerintem nagyon sok ember hal közvetett módon meg, vagy éhen magyarországon, csak nincs nagyon felkapva."


Szerintem is, és - bár durva amit leírok - a jelenlegi megélhetési lehetőségeket nézve még jó is tesz a társadalomnak. A történelem folyamán mindig is haltak éhen emberek, de sosem volt akkora jólét és olyan könnyű a megélhetés, mint most (~ az elmúlt 50 évben mondjuk).

2014. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
Remélem soha!!!
2014. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

Na látom a sok ingyenélő,vagy ingyen élni akaró jól lepontozta azokat,akik ellenzik a bevezetését! tessék elmenni dolgozni,ne az állambácsitól várjátok a segélyt!!

Dolgozni,dolgozni,dolgozni. A sült galamb nem fog belerepülni a szátokba.

2014. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

"Na látom a sok ingyenélő,vagy ingyen élni akaró jól lepontozta azokat,akik ellenzik a bevezetését! tessék elmenni dolgozni,ne az állambácsitól várjátok a segélyt!!"


Egyetértek! Egyik se tudja alátámasztani miért is lenne jó bevezetni.

2014. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Hyogy miért is lenne jó bevezetni, azt egy csomó külföldi és hazai szakember alátámasztotta már, elég meggyőző és logikus érveik vannak.

ha gőzötök sincs a témáról, akkor miért szóltok bele? Itt a net, tessék utánaolvasni, aztán okoskodni.

2014. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"azt egy csomó külföldi és hazai szakember alátámasztotta már, elég meggyőző és logikus érveik vannak."


És finanszírozni is fogják ezek a "szakemberek"? :D

2014. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"És finanszírozni is fogják ezek a "szakemberek"? :D"


Nem fogják, azt viszont leírták, hogy mi hogy finanszírozhatjuk magunknak.

Van egy olyan érzésem, hogy te még mindig nem néztél ennek utána, csak úgy vagy vele, hogy "én nem tudom elképzelni, hogy meg lehet csinálni, ezért biztosan nem is lehet". Amihez persze jogod van, de ilyen hozzáállással vitatkozni elég ciki.

2014. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
Ezt csak a semmirekellő léhűtők támogatják.
2014. aug. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!