Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fognak össze az...

Miért nem fognak össze az eladósodott országok és nem fizetik tovább az adósságaikat?

Figyelt kérdés
Úgysem tudják ki fizetni akkor meg minek küszködnek? Egyszerűbb lenne a nulláról kezdeni, összefogással akár egymás közt kereskedve is megélnének
2014. máj. 23. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lenne, mert akkor az egész világnak kéne összefognia saját maga ellen.
2014. máj. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor meg fogjon össze a világ saját maga ellen és találjon ki olyan rendszert ahol az emberek nincsenek ki szolgáltatva a nagy tőkéseknek felnőhetnénk már és be in"hetnénk a bankoknak
2014. máj. 23. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Háboroghatsz, de hogy nem futottál be sikeres életpályát, az nagyrészt a te hibád. Ezzel nem lenézlek, mert én is egy gyárban robotolok (nem lenne honnan lefelé nézni), de veled ellentétben nekem vannak terveim, továbbtanulok, stb., és nem azt várom, hogy majd mindenki kárára megoldják a helyzetet, ha eleget nyafogok róla.
2014. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha senki nem fizetné az adósságát, akkor egy csúnya összeomlás jönne. Nem kapnál fizetést, pl. (hiszen a céged tartozik neked a munkadíjaddal, de akkor ugye ezt most nem kellene fizetni a következő hónap elején a felvetésed alapján :p)


Egyébként minden ország el van adósodva, a gazdagok is. Most is egymás közt kereskedünk, ezt nem értem.

2014. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as a háborgásom jogos képzeld még sosem voltam munkanélküli pedig a rendszer váltás előtt is dolgoztam ha meg szűnne a munkahelyem tovább tudok lépni de viszont ez az eladósodás és talán a kréált pénzügyi válság nagy előnyöket ad a tökével rendelkezőknek és a jól dolgozó halando emberek az ő körükbe sosem fognak be jutni kartelekbe rendezőtek
2014. máj. 23. 08:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Gondolom gőzöd sincs az államadósságról és annak jelentőségéről. Észak-Koreán kívül minden országnak van államadóssága. Állampapírokat bocsátanak ki, így hitelhez jutnak amiből biztosítani tudják a gazdaság működését. Ezer milliárdos tételekről beszélünk, ha ez a hitel kiesne Magyarország (meg bármelyik másik) egyszerűen csődbe menne, hatalmas lyuk lenne a költségvetésen amit nem tudnánk kipótolni, így jönnének a megszorítások (közféra leépítése, adóemelések, fejlesztések befagyasztása...). Argentína meglépte hogy nem fizet adósságot, csődbe is mentek.


A másik, hogy rengeteg magánember, családok ezreinek van a megtakarított pénze állampapírban. Tőlük is egy mozdulattal elvennéd a teljes megtakarításukat?

2014. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én azt látom, hogy birkává fejlődtek az emberek és azt látják amit a nagy tőkések diktálnak így nem is lesz változás soha meg is érdemeljük a sorsunkat
2014. máj. 23. 10:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem birkák az emberek, hanem te vagy laikus és szánalmas, hogy privát üzenetet küldesz, amikor valaki rátapint a lényegre, és ez felsérti a lelki világodat.
2014. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Észak-Korea kapui nyitva állnak előtted. Ott nincsen adósság, nagytőke. Csak ne szennyezd itt a levegőt.
2014. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Miért nem fognak össze az eladósodott országok és nem fizetik tovább az adósságaikat?"


Ezek az élet nagy kérdései. Miért nem állnak fel egyszerre a munkavállalók és mondanak nemet a megszorításokra? Miért nem áll fel egyszerre (akárcsak) egy osztály és mond nemet a tanárnak? Miért lehet egy kis közösségnek terrorizálni egy nagyobbat? Miért nem indul mindenki egyszerre a piroslámpánál? És a kihagyhatatlan: Miért nedves a kutyák orra?...

2014. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!