Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balos és liberális szavazókat...

Balos és liberális szavazókat miért csak a magyarok nacionalizmusa, nemzetieskedése zavarja?

Figyelt kérdés

NEM provokációképp írtam ki ezt a kérdést, hanem a negatív tapasztalatok miatt.


Régóta követem ezt az oldalt ill. a liberális pártok (MSZP, DK, Együtt) facebook oldalait és találkoztam rajtuk egy érdekes jelenséggel. Amikor szóba kerül a Jobbik vagy "magyarkodik" valaki, akkor mindig elmondják egyesek, hogy ők nem kérnek a nemzetinek nevezett "bohóckodásból", elavult eszmének, kanmajmok szokásának tartják a nacionalizmust, világpolgárok ők VAGY csak felületesen, csendesen, külsőségek nélkül akarják megélni a hazafiasságot, az adott nemzethez való tartozást. Nem néhány ember áll így ehhez, hanem a legtöbb balos vagy liberális így áll ehhez. Ez "rendben" lenne, ha mindig tartanák magukat ehhez az elgondoláshoz, de a valóságban szinte sose tartják be. Mindig csak akkor háborognak, amikor valaki büszke a magyarságára, de amikor valaki zsidóságát / amerikaiságát / szlovákságát / ukránságát / románságát dörgöli a mi jobbosainknál erőteljesebben a képükbe, akkor nem háborognak, hanem tolerálják az illetőt, sőt nem egyszer helyeseltek neki.


Ha az amerikaiaknak, izraelieknek, angoloknak, franciáknak, spanyoloknak, németeknek, oroszoknak stb joguk van büszkének lenni a nemzetiségükre a véres, fasiszta (a valódi értelmében használom ezt a kifejezést és nem a kommunista érában kapott jelentésében), pszichopata elemekkel teli történelmük ellenére, akkor mi magyarok miért nem lehetünk büszkék magunkra ?



Miért csak velünk szemben akarják ezt a "merjünk kisebbek lenni" politikát erőltetni ez a tábor ?


Itteni felhasználókat is lehetne hozni, de egyrészt kimoderálnák, másrészt így is lejáratják magukat, nem kell a hülyeségüket még itt is reklámozni, harmadrészt biztos ráismertek néhány híres válaszolóra...


2014. aug. 4. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Na várj.

Honnan veszed, hogy engem csak a magyarok nemzetieskedése zavar?


Kezdjük ezzel.

2014. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes a kérdés. Amikor az orosz szélsőjobb híresen elmebeteg egyik vezetője, Zsirinovszkij elkezd élő adásban mocskolódni más népek ellen vagy éppen bunyót rendez és ennek híre is megy a magyar médiában, akkor a magyar liberálisok is el szokták őt ítélni vagy rajta is olyan jókat röhögnek, mint például Orosz Mihály Zoltánon.


Szóval nem értem, hogy honnan jön neked ez a kérdés...

2014. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
De vehetjük például a dákoromán elméletet vagy éppen a Benes-dekrétumokat, mivel még egyetlen egy liberálissal nem találkoztam, aki ne röhögte volna úgy ki a románokat a saját eredetelméletükkel kapcsolatban, mint mondjuk egy magyart, aki abban hisz, hogy a suméroktól származunk vagy éppen hogy a Szíriuszról jöttünk és még nem láttam olyan liberálist, aki ne ítélte volna el azt az eljárást, amikor Szlovákiában magyarokat fosztanak meg a szlovák állampolgárságuktól csak azért, mert felveszik a magyart.
2014. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%

" és még nem láttam olyan liberálist, aki ne ítélte volna el azt az eljárást, amikor Szlovákiában magyarokat fosztanak meg a szlovák állampolgárságuktól csak azért, mert felveszik a magyart."


Én olyan liberális nem láttam, akit foglalkoztatna a dolog.Ahogy a délvidéki vérengzések, erdélyi pogromok...stb sem.


De, nyugi, értjük, Holokauszt mellett már nincs hely másra.

2014. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

"Amikor az orosz szélsőjobb híresen elmebeteg egyik vezetője, Zsirinovszkij elkezd élő adásban mocskolódni más népek ellen vagy éppen bunyót rendez és ennek híre is megy a magyar médiában, akkor a magyar liberálisok is el szokták őt ítélni vagy rajta is olyan jókat röhögnek, mint például Orosz Mihály Zoltánon."


Semmi köze sincs ennek ehhez a kérdéskörhöz.


Arról lenne szó, hogy az emberek óriási része valamilyen furcsa ok miatt nem akar a magyarsághoz tartozni, vagy a magyarságot elismerni: hogy egyszerre tartozzunk az emberiséghez, Európához, és a magyarsághoz, senkinek nem fordul meg a fejében.


Mióta kialakult a magyarságban a jozefinizmus, az európaiságot elválasztjuk a magyarságtól, az univerzálist a speciálistól, a haladást a folytonosságtól, pedig nem lenne szabad.


Litániakat énekelnek a magyar "mentalitásról", hogy az csak csupa negatív dologból áll, nem lehet megváltoztatni.


Nem tudják elképzelni, hogy a pluralizmus jegyében mi is lehetünk specifikumok Európában, és nem egy színtelen, szagtalan uniformizált ország.


Ha lenne e között kompromisszum, talán a szélsőjobb is enyhülne.


"De vehetjük például a dákoromán elméletet vagy éppen a Benes-dekrétumokat, mivel még egyetlen egy liberálissal nem találkoztam, aki ne röhögte volna úgy ki a románokat a saját eredetelméletükkel kapcsolatban, mint mondjuk egy magyart"


Rengeteg emigráns román interjút hallgattam meg, köztük baloldaliakat is: a kormányuk ellenére egyik riporter sem tudta kikényszeríteni azt, hogy a román nemzetet kollektíve elítéljék. Pedig elhagyták az országot.


Nálunk pedig még örülnek is neki.

2014. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
Én liberális vagyok és engem nem zavar ha valaki büszke a nemzetiségére, de azt nem szeretem amikor valaki azzal jön, hogy mi vagyunk legjobbak meg legszebbek mert magyarok vagyunk, mert ez semmi, ez nem tesz sem jobbá sem okosabbá sem többé másoknál. Az a baj, hogy ismerek egy pár ilyet. Mondjuk én nem érzem át ezt a hazafiság dolgot, inkább az eu polgárának tartom magam és másodsorban magyarnak. Ki hogy szereti, semmi bajom senki nemzeti érzésével amíg nem akarja lenyomni a torkomon. A Jobbikot viszont alapjáraton nem szeretem, szerintem hasztalan párt és másra nem képes csak sárdobálásra és hibáztatásra, remélem sosem kerülnek a hatalom birtoklásának közelébe sem.
2014. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%

Engem zavar más népeknél is.


Én azt mondom, hogy a nemzeti érzelem olyan, mint a pénisz.

- Szép dolog, ha van neked olyan, de nem szükséges az élethez.

- Szép dolog, ha büszke vagy rá, hogy nagy.

- Szép dolog, ha ezt megbeszéled azokkal, akit érdekel, és akik szintén hasonlóan gondolkodnak.

- De NE lóbáld össze-vissza, mint valami dicsekedni való dolgot.

- NE érezd úgy, hogy jobb vagy attól, mert van neked ilyen

- És NE próbáld meg lenyomni a torkomon.

2014. aug. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16#17


""Az emberiség egésze nem egyéb számtalan háznépekre oszlott nagy nemzetségnél, melynek mindegyik tagja rokonunk, s szeretetünkre és szolgálatainkra egyformán számot tart. Azonban jól megértsd! – az ember véges állat, hatása csak bizonyos meghatározott körben munkálhat. Azért ne hidd, mintha isten bennünket arra alkotott volna, hogy a föld minden gyermekeinek egyforma testvérök s a föld minden tartományinak egyforma polgáruk legyünk. A nap temérdek égitesteket bevilágít, de a világegyetem minden részeire mégsem hat ki: így az ember, ha nagy erőt nyert örökül, s erejének megfelelő állást vőn a sorstól, ezrek, sőt milliomok előtt jótékony napként világíthat; de az egész emberi nemre jóltevő behatást gyakorolni, az a nagyok legnagyobbikának sem adaték. Sohasem tudtam megérteni: kik azok, kik magokat világpolgároknak nevezik? Az emberi tehetség parányi lámpa, mely egyszerre keskeny kört tölthet meg fényével; s ha egy helyről másra hurcoltatik, setétséget hagy maga után. Bizonyos helyhez kell azért kapcsoltatnunk, hogy azt jótékony világítással állandóul boldogíthassuk. Minden, ami szerfeletti sok részre osztatik, önkicsinységében enyészik el. Így a szeretet. Hol az ember, ki magát a föld minden országainak szentelni akarván, forró szenvedelmet hordozhatna irántok keblében? Leonidás* csak egy Spártáért, Regulus* csak egy Rómáért, Zrínyi csak egy Magyarországért halhatott meg. Nem kell erre hosszú bizonyítás; tekints szívedbe, s ott leled a természettől vett tudományt, mely szerelmedet egy háznéphez s ennek körén túl egy hazához láncolja."


Kölcsey Ferenc

2014. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Más nemzetekhez való hozzáállásról nem tudok nyilatkozni, de a magyarkodás unalmas, mert csupán érzelmi indulatú, tartalom nélküli üzenet. Részemről ugyanolyan, mint vallási alapon politizálni. Magyarországon rengeteg polgár van, aki nem magyar etnikumú, nekem például egyik szülőm sem az. Ennek ellenére érdekel a politika, csak nem az árpádsávos-turulos magyarkodós része, hanem az pl. Európával való viszonyunk, a ország gazdasági helyzete, az emberi jogok védelme, a demokrácia megőrzése. Ez vallástól, etnikumtól független feladat.
2014. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Kölcseys idézetre azt tudom mondani, hogy egy nemzet sem éppen egy szűk kör. Hogy tud valaki 10 millió embert jobban szeretni pár milliárd másiknál csak azért, mert ugyanazon a földrajzi területen élnek ugyanazt a nyelvet beszélve? :D
2014. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!