Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » AZ emberek miért nem válasszák...

AZ emberek miért nem válasszák a jól kereső és keresett szakokat? (és itt az egyetemiekre gondolok)

Figyelt kérdés

"Kevesen választják a műszaki területet és az egzakt tudományokat, a fizikát, a természettudományos területet. Nem véletlenül kerültek megemelésre az itteni keretszámok. Több és jobban képzett műszaki diplomásra van szükség. Igény lenne még termelésirányítókra, munkafolyamatok szervezőire gyártási területen. Keresettek a mérnökök (gépészek és villamos), felfelé ívelő kereslet mutatkozik a vegyész- és az energetikai mérnökök irányában is. Az informatikusokra már évek óta állandósult a magas kereslet, a legjobbak már az egyetemi évek alatt „elkelnek” – és már ösztöndíjat kapnak leendő cégüktől.

A pénzügyi és biztosítási terület évek óta stabilan áll a legnépszerűbb szakok között. Egy jóhírű intézményben szerzett pénzügyi diploma angol nyelvtudással kiegészítve jó esélyt ad az elhelyezkedésre."


[link]


2014. júl. 17. 13:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Na igen, az volt még nagy sláger egy időben.

A jó öreg Hajdúböszörmény meg a szocped:D

Az EKF:D

Fél borsod oda járt:D

2014. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezekre a területekre azért nem mehet bárki.

Akit az irodalom, a történelem vagy a nyelvek érdekelnek, nem fog elmenni mérnöknek.

Ahogy egy matematika vagy fizika után érdeklődő sem megy magyar szakra.



Sokan tényleg kamu szakra mennek, mert nem érdekli őket semmit, dolgozni sem akarnak vagy egyszerűen csak kell nekik egy papír.

De a többség azért még mindig oda megy, ami "kb" érdekli.

Az már más kérdés, hogy közben rájön-e, hogy tényleg az kell neki, vagy átbukdácsol és ugyan ott lesz, mint a kamu szakot végzettek.

2014. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

kabcsi :

9-es vagyok. Én nem nézem le a szociológus szakot, szerintem is nagyon fontos társadalomtudomány, évente akár 30 embert is fel kellene venni erre a szakra. Hogy több százan vannak évfolyamként, na az már probléma.


11:

Nyugat-Dunántúlon is ugyanez volt a helyzet, pl. a soproni óvónőképzőben is indult a szak, és 90%-ot soha nem érdekelte ez a szakma (ami egyébként valós és szükséges szakma, nyilván nem annyira van igény, amennyi elvégezte).

2014. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

12:

Mondjuk nekem egy ismerősöm, aki töri szakra járt, ott utálta meg a történelmet, de egyébként nem úgy látom, hogy a többség érdeklődése szerint választana, mert a többségnek nincsen érdeklődése. Én például informatikusként több érdeklődést mutattam már 18 évesen is a gazdasági kérdések iránt, mint azoknak a többsége, akik gazdasági szakra mennek.

2014. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném az előttem szólókhoz, hogy a jelenleg "keresett szakmák" nem feltétlenül lesznek azok 3-5 év múlva. Volt már erre példa nem kevés :S
2014. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

# 8:

A vidéki egyetemre ahova járok, 2006-ban jelentkeztem és 110-en voltunk az évfolyamon. Nálunk is sokan kibuktak már az első évben és a diplomáig úgy 1/3-a jutott csak el. 4 éves volt a képzés, 1 ember diplomázott a 4 év végén, mindenki más csúszott.


Ami viszont nálunk más, hogy nem igazán érezném azt, hogy sokan választanák az építész szakot. Sőt, nálunk tavaly már a 90 helyre, csak 16-an jelentkeztek. Megnéztem a BME-t is és ott is a béka segge alatt voltak a pontszámok (gondolom a kevés és nem túl jó eredménnyel érettségizett felvételizők miatt).


Bár, volt már róla szó, hogy tavaly rekord alacsony volt a Magyarországra jelentkező diákok száma. Mindenki inkább külföldön akar tovább tanulni, amit meg is értek. Mostani eszemmel én is megléptem volna.


# 15:

Ez nagyon igaz. Ha van egy város, ahol sok mérnökre van szükség egy multi miatt, akkor semmi garancia nincs arra, hogy az a multi 4 év múlva is ott lesz még. Nálunk is ez történt; egyik napról a másikra fogta a cókmókját és elment Kínába. Puff, 9000 fő munkanélküli, máris nem kell annyi mérnök.

2014. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért indítanak ennyi gagyi képzést?
2014. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Ez nagyon igaz. Ha van egy város, ahol sok mérnökre van szükség egy multi miatt, akkor semmi garancia nincs arra, hogy az a multi 4 év múlva is ott lesz még. Nálunk is ez történt; egyik napról a másikra fogta a cókmókját és elment Kínába. Puff, 9000 fő munkanélküli, máris nem kell annyi mérnök."


Felénk is történt ilyen, csakhogy a környező multik mentek a hír hallatán egyből kampányolni az ottani mérnököknek, hogy menjenek hozzájuk.

2014. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"9000 fő munkanélküli, máris nem kell annyi mérnök."


ZAért abból jó ha 10-15 a mérnök. Meg a legtöbbször mikor leépítés van pont nem a mérnököket küldik el. Pl most a Microsoft felvásárolta a Nokiát, ezért onnan embereket fognak elküldeni. de pont a gyártósorokról.

2014. júl. 17. 14:51
 20/29 anonim ***** válasza:

# 18; # 19:

Nálunk konkrétan a teljes gyár megszűnt tudtommal, mindent összepakoltak és elmentek. Mindenkit elküldtek. Értelemszerűen a mérnökök kaptak lehetőséget arra, hogy maradjanak, csak ahhoz el kell költözni máshova. Helyben más multi nincs sajnos, csak kisebb cégek. Oda meg annyira nem kellenek emberek (ráadásul mondanom sem kell, hogy a közeli beszállítókat is érzékenyen érintette a dolog).

2014. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!