Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A legjobban kereső kormánytag...

"A legjobban kereső kormánytag Pintér Sándor belügyminiszter közel 600 millió forintos éves jövedelemmel" (? )

Figyelt kérdés
Szóval azért tudom, hogy ez mindennapi téma, de azért elég elgondolkoztató, mint ahogy az is, hogy miért hagyja a magyar ember mindezt. Tudom, hogy sokan azt fogják mondani, hogy mégis mit tudnánk mi tenni, de mégiscsak ott az a "hátha"...
2012. jún. 6. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A 600 millió nagy része a saját vállalkozásából jön neki össze. Gyurcsány volt, hogy többmilliárdot keresett egy év alatt.
2012. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Theorba ***** válasza:
74%

Hát tudod, '89-ben volt egy gengszterváltás, és kiszavaztuk magunkat a gazdaságilag amúgy tarhatatlan egyenlősdiből.


Az, hogy az ilyen pofátlanságokon kiakadunk, csak apró homokszem ebben az új, szép világban.


Hát még ha egy kicsit tájékozottab is lennél...


Na, de inkább maradj a jó egészségnél!

2012. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha kimásolunk egy rész, oda kellene rakni a forrást. Így a kérdés úgy hangzik mintha az államtól kapna ennyit. DE gyakorlatilag a cégei osztalékából. Abba meg azért már semmi beleszólása a magyar embernek.


[link]

2012. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így van, teljesen igazad van, a forrást illik feltüntetni, ezt kifelejtettem, elnézést a hibáért.


Én csak az összeg miatt ragadtam ki.

2012. jún. 6. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak az összeg miatt ragadtam ki."


Te írtad, hogy "hogy miért hagyja a magyar ember mindezt"

Mit? Hogy egy vállalkozó megkapja az osztalékát? Miért kellene szabályozni, hogy akinek egy jól (jelen esetben már nem annyira mert csökken az osztalék) menő cége van az mennyit kapjon.

Szerintem az embereknek semmi köze ahhoz, hogy mennyit kap.

2012. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem azt, hogy megkapja az osztalékait. Hanem hogy az országban az emberek 80%-a alig tud megélni, a maradéknak meg 600 milliója van... Ménem lehetne ez az arány jobb?
2012. jún. 6. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt, hogy megkapja az osztalékait. Hanem hogy az országban az emberek 80%-a alig tud megélni, a maradéknak meg 600 milliója van... Ménem lehetne ez az arány jobb?"


És felmerül a kérdés, hogy miért Pintért kell kiemelni. Ki lehetne Csányit is emelni. (vagy nekem is van rokonom aki évi több tíz milliót kap és az össz pénze több száz millió (cégekkel együtt))

Véleményem szerint azért mert sokan jóval rosszabbul élnek, ő még megérdemli a pénzét. Nem lehet azt csinálni, hogy "ő ne kapjon annyit mert én rosszul élek"

2012. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszadónak és a hozzá hasonlóknak sugnám csendesen azt az egyszerű aprócska, icuri-picuri tényt, hogy P. S. korkedvezményes nyugdíjas + ogy. képviselő és ezeken felül van egy cége. Na, az utóbbit bánja a fene, de az első kettőből is van jövedelme a mi adónkból, az nem b.ssza a ti csőrötöket?

Egy ember semmit sem tud tenni, "összefogás" kellene, de ez nem magyar szó, valószínüleg tükörfordításból vettük át valamelyik idegen nyelvből, mert magyar jelentése nincs.

2012. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

"Na, az utóbbit bánja a fene, de az első kettőből is van jövedelme a mi adónkból, az nem b.ssza a ti csőrötöket?"


Ugyan úgy van jövedelme mint a többi képviselőnek. És azt se feled, hogy miniszteri fizetést kap. Most ezeket azért ne kapja mert van egy cége amiből száz milliókat kap?

2012. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válaszom: igen. Ha már valakinek van egy milliókat tojó aranyos kis tyúkja, akkor ingyen legyen ogy. képviselő.

És a képviselők nem ugyanannyit keresnek (nem vagyok az, csak a hírekből tudom, valószínüleg meg vagyok tévesztve), mert van olyan szegény ártatlan lélek, aki csak 231.000 havi kegyelempénzből "él", és van akire a kétmillás plafon sem vonatkozik.

2012. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!