Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élünk, mint 8 éve?

Rosszabbul élünk, mint 8 éve?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 15:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
42%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:48

Miért hagyjuk? Te mondtad, hogy benyalsz azoknak, akik jobban élnek. Ez saccperkábé 10%. Miért kellene hagyni? Elég jelentős szám, mivel mégiscsak 1millió emberről van szó.

(Fogod bírni nyelvvel? :) )

2010. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
29%
Én még 8 évvel idősebb is lettem! Ó ha még egyszer fiatal lehetnék... De erről is a kormány tehet!
2010. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
44%

A reálbérek 10%-al magasabbak? Szerintem nem. A bérek magasabbak 10%-al, de nem a reálbérek. Amúgy a munkanélküliség sokkal nagyobb, de nem tudom ez mennyivel. Viszont jó pár embert ismerek, akik sokkal kevesebbet keresnek, mint 2002-ben. Egy példa: a kedvesem 2002-ben 130.000,-Ft-ot keresett, most a fizetése 90.000,-Ft lenne, ha nem tudott volna tanulni, és egy másik helyre kerülni. De ez nem a kormányon múlt, mert fizetnie kellett az első diplomájáért.

A reálbérek alakulása:

[link]


A reálbér az a termékmennyiség, amelyet egy bizonyos munka elvégzéséért kapott pénzösszeggel vásárolhatnak.


A lényeg az szerintem, aki azt mondja, hogy nézzünk már szét egy kicsit!

Én vállalkozó lettem megint, de nem azért, mert dúskálok a pénzben, hanem mert ezt akartam, és ettől függetlenül kevesebbet keresek. Sok ismerősöm munkanélküli, kevesebbet keres, és rengetegen vannak, akik a régebben bevállalt hitelt nem tudják fizetni, a gazdasági válságtól függetlenül. Mivel kereskedelemmel is foglalkozom, azt tudom mondani, hogy jó ne hagyjuk azt a 10%-ot. De akkor az a 10% miért nem költ többet, hogy kompenzálja azt amit a többi a 90% kevesebbet költ, vagy egyáltalán nem tud semmit szinte megvenni. A bevételek 40-70%-kal lettek kevesebek, csődbementek vállalkozások, nagyobbak az adók, és a Magyar vállalkozókat nem támogatják, a multikat pedig igen. Pl. nem kell az alkalmazottak után x ideig járulékot fizetni, ha foglalkoztatja. Aztán ha ez lejár, kirúgja, és felvesz egy másikat, aki után megint támogatást kap.


Tehát ha nem is magamról beszélek, valóban két embert ismerek, akinek fejlődött a vállalkozása. De ez sem azért, mert a kormány segítette!


Én, és a környezetemben élők 80%-a rosszabbul él, mint 8éve. Összességében IGEN, rosszabbul élünk, mint 8 éve!

:)

2010. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
42%

A válasz megírásának időpontja: ma 20:01

Nem tudom, feltűnt-e neked, hogy a belinkelt oldal éppen cáfolja azt, amit írtál? Csak mert ott láthatóan növekedtek a reálbérek. :))

2010. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
29%

az előttem szólóhoz:


a forinthoz viszonyítva igen, de a termelékenységhez viszonyítva nem. De ha szerninted mindenképpen emelkedtek, akkor sem ez a lényeg!

...hanem minden más!

2010. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
38%

"a forinthoz viszonyítva igen, de a termelékenységhez viszonyítva nem."


Emelkedtek a reálbérek. A reálbért a termelékenységgel összehasonlítani pedig kb. olyan, mint a métert a kilogrammal.

2010. jan. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
33%

Jó lenne ha leakadnátok már a reálbéres statisztikáról.

Összességében kell nézni a dolgokat, és aki elégedett az utolsó 8 éves kormányzati munkával, az jelentkezhet nálam egy atyai pofonért.

2010. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
18%

Aki azt meri állítani, hogy nem él rosszabbul, vagy éppen jobban él az nem becsületes úton jutott ilyen helyzetbe!

A 8 év eredménye 2,5-szeres életszínvonal csökkenés ezidáig! Sajnos áprilisig meg lesz a 3-szoros romlás!

2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
21%

"Jó lenne ha leakadnátok már a reálbéres statisztikáról."


Én már rég "leakadtam", amikor leírtam, hogy a reálbérek nőttek, de a munkanélküliség is, ezért a válasz nem egyértelmű. Egyeseknek viszont úgy látszik, nem megy az olvasás.

2010. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell atyai pofon, mert magamtól is tudom, hogy rosszabbul élünk mint 8 éve! :(

Összességében igen, de lehetnek kivételek. Ebből is kétféle:

1.) aki ügyes volt, vagy napi 16órát dolgozott, és 8 éve nem.

2.) akinek volt, vagy van ismerőse az MSZP-ben, vagy az SZDSZ-ben.

ennyi!

2010. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!