Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élünk, mint 8 éve?

Rosszabbul élünk, mint 8 éve?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 15:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
63%

Sok mindenben más a mai helyzet, és sok mindentől függ hogy az egyén hogyan érzi.

De szerintem ugyan úgy, nem jobban és nem rosszabbul.

A baj hogy az ország gazdasági, és mentális lehetőségei lettek sokkal rosszabbak!

Hiszen gajon a gazdaság, és nem folytathatunk anticiklikus gazdaságpolitikát.

Mentálisan is meg van kattanva az ország, és ami akkor nem volt jellemző, ma a lakosság is el van adósodva!

2009. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
34%
Én nem. Dolgoztam tisztességesen, adóztam becsületesen, átlagos életet éltem és gondoltam a jövőre. Ma sokkal jobban élek, mint 8 éve.
2009. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy ezt a "rosszabbul élünk" szöveget 2006 óta leginkább olyanoktól hallottam, akik nettó 300k-t keresnek, és telik nekik 5 milliós új autóra, családi házra meg nyaralóra. De ők rosszabbul élnek.
2009. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem most jobban élnek az emberek,2002-2006 között jelentős életszínvonal emelkedés volt ebben az országban,viszont az ország állapota most sokkal rosszabb.
2009. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
70%
én például annyira élek jól mint 8 éve...a változás mindössze annyi h akkor volt apám most meg 3 havonta látom egy hétig mert külföldön kell dolgoznia...
2009. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2009. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
22%

Az egyén élete sokkal jobb, mint nyolc éve, viszont az állam "élete" lényegesen rosszabbodott, annak köszönhetően, hogy megadta az egyénnek a jobb életet.


Ördögi kör. :)


T

2009. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
33%
Egyén alatt a kondér közelében levőket érted? Akkor igazad van, az állam megadta nekik a jólétet.sőt még az unokáiknak is. De szerintem a társadalomban mások is élnek(vagy azok már nem fontosak, mert úgyis hülyejobbikosok?).
2009. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
62%

Mi sem élünk rosszabbul, mert : Párom 8 éve kb 127 E Ft - ot keresett, most 79-83 E Forint között, ugyanabban a cégben, ugyanabban a beosztésban. Akkor nem volt lakáskölcsöne, most van; 2 éve kb 40E Ft - törlesztést fizetett havonta, most 60 - nál többet,( s bár a bankok 3x kaptak hatalmas támogatást, mégis kiterhelték az inflációt az ügyfelekre ) mert a szutyok "usa" és a szutyok "eu" összehozták ezt a "világválságot". Az én fizetésem forintálisan nem emelkedett, de reálértékben sokat csökkent.

Csak azt nem értem, miért nem érezzük, hogy sokkal jobban élünk, mint 8 éve ?

2009. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
55%
Nem. Abérek nem emelkedtek, legalábbis a mieink és a pénznek nincs értéke! Vagyis minden más emelkedett! Nem tudom fogunk-e még jól élni!
2009. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!