Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az én környezetem van...

Csak az én környezetem van ledöbbenve a választás eredményén?

Figyelt kérdés

Ma akárkivel beszéltem, mind döbbenten állt a "többség" akarata elött. Egy idösebb ismerösöm (60 körüli) azt mondta amikor látta Orbán éljenzését a tv-ben, a Kádár korszakban érezte újra magát. (Kádár jelszava: „aki

nincs ellenünk, az velünk van” ) Többen szóvá tették (szintén idösebbek) hogy a külhoni magyarok (székelyek, erdélyiek) akik nem rendelkeznek állandó magyarországi lakcímmel, azok hogyan kaphattak kettös állampolgárságot, és ha nem is itt élik a mindennapjaikat, hogyan mernek beleszólni az ország jövöjébe szavazat formájában? Valamint hogy a többség most kergeti ki a gyerekeit külföldre. Ezek idösebb (50-felfelé korú) emberek véleményei. Csak az én környezetem van ledöbbenve a "többség" akaratán?


2014. ápr. 7. 16:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

De a kétharmad NEM a külföldi szavazatokon múlik, hanem az egyéni körzetes helyeken, ne legyetek már ilyen értetlenek... Az egyéni körzetekre NEM érkeztek külföldi szavazatok.

Semmit nem számít gyakorlatilag, fél százalék pluszt jelentett a Fidesz LISTÁS eredményéhez, tehát kb. semmit.


[link]

2014. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Egyébként igen,nagyon érdekes mert az én és az ismerőseim,családom környezetében senki nem szavazott a Fideszre,de mégis ők nyertek. Az én idősebb rokonom a Rákosihoz tudta csak hasonlítani..
2014. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Jaj gyerekek, de tényleg nemár... Most akkor én mondjam, hogy nekem meg minden ismerősöm a FIDESZRE szavazott, nem értem, honnan van az a 25% baloldal? (Én nem Fideszre szavaztam, mielőtt el akarnátok vágni a torkom...)


Nem egy fideszes önkormányzati képviselőt is ismerek, rengeteg ismerősöm fideszes, kb. egy kezemen meg tudom számolni, aki nem az. De a saját ismerősi körünk nem reprezentatív mintavétel, ennyi, nem kell belemagyarázni semmit.

2014. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Jajj! Rendben,jó,oké,szia:)
2014. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy nem is értem, mire jóez az "én nem is ismerek fideszest, biztos nem is szavazott rájuk senki" dolog, mindenhol ezt olvasom.


Higgyétek el, nem egyszerű csalni, kb. lehetetlen!


Nézzük a szavazat útját!


1. bedobod az urnába, miután egyeztették a neved a listán, megnézték a papírjaidat, aláírtál, minden rendben ment.


2. 7-kor urnabontás. A számlálóbizottság bezárkózik, a helyiségbe más nem mehet be. Az összes íróeszközt elrakják, hogy még gyanú se legyen, hogy valaki ikszelget.


3. megszámolják, hányan vettek részt a szavazáson a lista alapján, az adatot rögzítik, de előtte több tag is megszámolja, s csak akkor végleges a szám, ha mindenki ugyanazt a számot kapta. A pártok delegáltjai minden adatot utánaszámolhatnak, ha akarnak!


4. Megszámolják, hány szavazat érkezett a pártokra. Majd megint. Ha a két szám nem egyezik, akkor megint, és megint, amíg nem biztos az eredmény. Az érvénytelen szavazatokat összegyűjtik, bizonytalan esetekben szavaznak, az összes szavazatot, az érvényteleneket is átnézheti bármelyik párt delegáltja.


5. Ha minden rendben, akkor leadják a számokat a központnak, akik közzé is teszik interneten, tehát minden párt minden delegáltja vissza tudja ellenőrizni, hogy valóban azok az adatok kerültek-e ki, amikre ő a szavazatszámláláskor jutott. Itt kiderülne a csalás!


6. Az adatokat összesítik. Ezt bárki megteheti, ha van ideje, emiatt itt is lehetetlen az adatokkal manipulálni, mert hamar kiderülne.


Na, akkor hol lehet csalni?



Félreértés ne essék, én sem örülök az eredménynek, de a hőzöngést sem tartom semmire. Ha nincs csalás, ha ez az eredmény, akkor el kell fogadni emelt fővel, gratulálni kell, majd tanulni a történtekből.

2014. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Macungo ***** válasza:
21%

Én is meg vagyok döbbenve azt hittem, hogy simán meg lesz a 2/3, sőt teljesen meg voltunk győződve arról, hogy a jobbik elveri az MSZP-t, de nem sikerült.


Szégyelljétek magatokat Jobbikosok.. Az én köreimben több a Fideszes és mindenki bérből és fizetésből él.. Miért kell állandóan azt hinni, hogy a Ti szűk környezetetekben mindenki utálja Orbánt akkor az egész ország úgy gondolja.


Most lehet döbbenni, ébresztő itt mindenkinek aki eddig elégedetten fröcsögött, hogy a többségnek jó.. Keressétek magatokban a hibát és ne a kormányban.. Nincs tovább ingyenkonyha és segély, dolgozni kell és kész..

2014. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
69%
Kedves nagyon okos utolsó válaszoló! Mi az,hpgy nincsen ingyen konyha? A büdös életben nem ettem ingyen! Nem is fogok,még ha olyan sorsra kerülök is! A világ életben nem éltem senki hátán,mint egy élősködő ingyen! Azért a pofátlanságnak is van határa! Egyébként meg a külföldiek is utálják Orbánt... a Jobbik előrehaladásán meg megvannak döbbenve.. ennyit erről
2014. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%
Egy down kórostól mit vársz utolsó? Mind ilyen. Egy értelmes mondatot nem tud kinyögni, csak amit a Hírtv-ről összeollóz.
2014. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Utolsó,az is igaz...:D csak az a borzasztó,hogy ilyen faggyúk miatt megy tönkre az ország!
2014. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Mara mar tok mindegy kire szavazol ,itt a magyar mar csak lakik.

Ne itt politizaljatok, hanem amikor kell , menj szavazni!

2015. dec. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!