Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az én környezetem van...

Csak az én környezetem van ledöbbenve a választás eredményén?

Figyelt kérdés

Ma akárkivel beszéltem, mind döbbenten állt a "többség" akarata elött. Egy idösebb ismerösöm (60 körüli) azt mondta amikor látta Orbán éljenzését a tv-ben, a Kádár korszakban érezte újra magát. (Kádár jelszava: „aki

nincs ellenünk, az velünk van” ) Többen szóvá tették (szintén idösebbek) hogy a külhoni magyarok (székelyek, erdélyiek) akik nem rendelkeznek állandó magyarországi lakcímmel, azok hogyan kaphattak kettös állampolgárságot, és ha nem is itt élik a mindennapjaikat, hogyan mernek beleszólni az ország jövöjébe szavazat formájában? Valamint hogy a többség most kergeti ki a gyerekeit külföldre. Ezek idösebb (50-felfelé korú) emberek véleményei. Csak az én környezetem van ledöbbenve a "többség" akaratán?


2014. ápr. 7. 16:21
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Itt vannak a hatalmas tömegek, akik a

határon túlról szavaztak, alig több mint 60

ezer ember."

Szerinted az helyén való hogy olyanok szólnak bele mások életébe akik egy percet sem éltek, dolgoztak Magyarországon? Láttam egy riportot egy erdélyi idös házaspárral. Azt mondták a Fideszre fognak szavazni, mert a lányuk azt mondta jó élet van Magyarországon...

2014. ápr. 7. 16:39
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Felénk még a fiatalabbak sem örülnek. Ledöbbenve nincsenek, mert várható volt, hogy a megváltoztatott körzetek és a választási rendszer miatt győzni fognak.

Abban igaza van az ismerőseidnek, hogy a Kádár-rendszerben volt egy párt uralmon ( a többi csak látszatra van a Parlamentben), és ott volt jelszó, hogy aki nincs ellenünk, az velünk van.

2014. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted volt BÁRMILYEN befolyása az eredményekre az a 60 ezer szavazat? Ez egy szimbolikus dolog, anéljkül is bőven-bőven nyertek volna. Már több topikba leírtam, a 60 ezer szavazatot annak tükrében értékeld, hogy 45 ezer érvénytelen, Magyarországon leadott szavazat is szerepel a rendszerben, tehát kb. hibahatáron belüli a külföldi szavazatok hatása, nem tényező. Akkor sem az, ha neked elvi szinten fáj a rendszer, ez jogos magánvéleményed, de a választás eredménye szempontjából akkor is érdektelen a dolog az alacsony szám miatt.
2014. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A kettös állampolgàrság Magyarországi feltételei:

Magyarországi helyzet

Nyolcévi folyamatos magyarországi

ittlakás esetén honosítását kérheti az, aki

kedvezményes honosításra nem jogosult.

Ötévi folyamatos magyarországi ittlakás

esetén kedvezményes honosítást kérhet az,

aki:

Magyarország területén született,

kiskorúsága idején már letelepedett,

vagy bevándorolt Magyarországra,

hontalan.

Háromévi folyamatos magyarországi

ittlakás esetén kedvezményes honosítást

kérhet az, aki:

magyar állampolgárral legalább három

éve érvényes házasságban él, vagy

házassága a házastárs halálával szűnt

meg,

kiskorú gyermeke magyar állampolgár,

magyar állampolgár fogadta örökbe,

magyar hatóság menekültként

elismerte.

Az ittlakás időtartamára való tekintet

nélkül kérheti honosítását az, aki magát

magyar nemzetiségűnek vallja és felmenője

magyar állampolgár volt, vagy aki

visszahonosítását kéri.

Magyar állampolgár által örökbefogadott

kiskorú honosítását az örökbefogadó a

gyermek lakóhelyétől függetlenül kérheti.

Orbán ezt megoldotta az un egyszerüsített kettös állampolgárság megszerzének feltételeinek módosításával.

2014. ápr. 7. 16:50
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a nem fair hogy a kulfoldon elo magyarokat szoljak le hogy ne szavazzanak... Orban bacsi tamogathat KULFOLDI egyetemeket akkor mi kulfoldon elok is szavazhatunk ellenuk...
2014. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Szavazástól függetlenül nem értek egyet vele!
2014. ápr. 7. 16:51
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted volt BÁRMILYEN befolyása az eredményekre az a 60 ezer szavazat?"

Van. Most is csak néhány szavazaton múlik az, amit még leírni is félek: 2/3.


Egyébként meg én sem értek egyet, mindegy kire szavaztak. Ahhoz gondolom már nem magyarok, hazafiak, hogy ide költözzenek és viseljék a következményeket.


"Orban bacsi tamogathat KULFOLDI egyetemeket"

Az itteni diákok meg fizethetik a költségtérítést, mivel sok szak eleve abban a formában indul. Már ha az egyetemük nem zár be.

2014. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 egypasika ***** válasza:
Nem hiába nyertek... [link]
2014. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmibe veszik a magyarokat ez a helyzet. De a sok birka most is bedolt nekik... aztan meg sir a szajuk hogy de szar is az elet..
2014. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki le van döbbenve itt is. Nálam az a furcsa, hogy egyetlen egy ismerősömet tudom, hogy a fideszes, senki mást. Miért félnek elárulni, hogy fideszesek? Hát ők vannak többségben.

Amúgy ha lerasszistáztok, ha nem, kívánom, hogy azokon a részeken, ahol a Jobbikot még a bal oldal is megelőzte, hogy legyen legalább annyi cigány azokon a részeken, mint amennyi itt Borsodban található. Imádkozni fogok ezért, hogy átköltöztessék őket is oda.

Amúgy a 2/3nak nagyon is örülök, mivel 4 év múlva nem foghatják majd arra a semmittevésüket, hogy az ellenzék akadályozta őket a törvényhozásban, illetve már az se lesz igaz, hogy az előző 4 év mocskát söpörjük el.

2014. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!