Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem akartak szavazni:...

Akik nem akartak szavazni: miért nem?

Figyelt kérdés

Az a válasz nem elég, hogy "mert nincs kire", hiszen a 18 párt olyan sokféle, hogy mindenféle álláspontot és világnézetet képvisel, szóval mindenki megtalálhatja a magához legközelebb állót.


Másik kérdés ebből adódik: ha kötelezővé tennék a voksolást (mint pl. Svájcban), kire szavaztatok volna?



2014. ápr. 7. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Szívesen tarkón rugnám, akit ennyire nem érdekel, hogy mi veszi körül, megsz0patván azokat is, akik vették a fáradságot és elmentek szavazni. Legyen kötelező.
2014. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal Svájcban sem kötelező a választáson való részvétel, csak a népszavazáson.
2014. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezem egyébként:

[link]

2014. ápr. 7. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert a fidesz szar, az mszp szar, a jobbik szarabb. Mindegyik lop, csal, hazudik, így evidens hogy ki csinálja éppen.
2014. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Svájcban ahol 49% volt a részvétel és még postai úton is lehetett szavazni?És még a szavazatod is megoszthatod ha esetleg többféle világnézettel rendelkezel ami nem található meg egy pártban összességében?

Közel 8millió szavazóra jut 18fajta világnézet.Ez elég kevésnek hangzik.Nem mellesleg hogy több párt ugyanazt az álláspontot képviseli.

És itt a probléma hogy a pártok 90% ugyanazon az állásponton van főbb kérdésekben.Nagyjából mindegy melyik lesz hatalmon ugyanazt fogja csinálni kisebb eltérésekkel.

Mivel demokrácia van 41% döntött úgy hogy nincs megfelelő csoport a kínálatból a képviseletükre.Ha ezzel bárkinek is problémája van ne az emberekben keresse a hibát.

2014. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem szavaz senkire, akkor tulajdonképpen az anarchiára szavaz. Ezért tenném én is kötelezővé. Ha bírósági tárgyalásra kap idézést az ember, az sem kívánságműsor, hogy elmegy-e vagy sem. Itt az ország sorsa a tét, az ország gazdasága, jóléte, az emberek megélhetése.
2014. ápr. 7. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"itt a probléma hogy a pártok 90% ugyanazon az állásponton van főbb kérdésekben.Nagyjából mindegy melyik lesz hatalmon ugyanazt fogja csinálni kisebb eltérésekkel. "

Ez.

Én ugyan voltam szavazni, de elég elkeserítő volt, hogy az összes induló kampányszövegéből ugyanazok a marxista fordulatok köszöntek vissza rám.

2014. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is politikai hajléktalan vagyok. Nekem egyik SEM szimpi, egyrészt.18 pártból meg nagyjából 3-4 olyan van,amit komolyan lehet venni.A többi esélytelen.. Másrészt elvből utálom az egészet,folyton csak ellenségeskedés van,nyomulnak a pártok úgy,hogy a belem már kifordul tőlük. Rühellem az összes politikust. Harmadszor..úgy megvan ez bundázva,hogy ha eldől ki legyen ott, akkor sem lesz más,ha 100%-os arányban másra szavazunk. A nyakam ráteszem. Akkor meg minek menjek? Kötelezhetik felőlem,meg lehet oldani úgyis,hogy megússzam, érvénytelen szavazatot adok és kész. Ha meg majd egyszer lesz olyan párt,amelyik nem hazudik és nem ígér fűt-fát hiába, akkor talán szavazok. Ilyen sosem lesz. Nekem ígyis-úgyis szar marad.
2014. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Aki nem szavaz az anarchiára szavaz."

Lehet hogy a rendszerrel van problémája a távol maradóknak.Ha igazi szabadság lenne és mondjuk 50% elérik a nem szavazók vagy érvénytelenül szavazók ha kötelező lenne a szavazás akkor rendszerváltást kellene csinálni?

A valódi demokráciába a nem szavazás is szavazás lenne így a képviselői helyek 41% üresen kéne hogy maradjon.

2014. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!