Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az én környezetem van...

Csak az én környezetem van ledöbbenve a választás eredményén?

Figyelt kérdés

Ma akárkivel beszéltem, mind döbbenten állt a "többség" akarata elött. Egy idösebb ismerösöm (60 körüli) azt mondta amikor látta Orbán éljenzését a tv-ben, a Kádár korszakban érezte újra magát. (Kádár jelszava: „aki

nincs ellenünk, az velünk van” ) Többen szóvá tették (szintén idösebbek) hogy a külhoni magyarok (székelyek, erdélyiek) akik nem rendelkeznek állandó magyarországi lakcímmel, azok hogyan kaphattak kettös állampolgárságot, és ha nem is itt élik a mindennapjaikat, hogyan mernek beleszólni az ország jövöjébe szavazat formájában? Valamint hogy a többség most kergeti ki a gyerekeit külföldre. Ezek idösebb (50-felfelé korú) emberek véleményei. Csak az én környezetem van ledöbbenve a "többség" akaratán?


2014. ápr. 7. 16:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%
Az izraeli-magyar kettősek meg az MSZP-SZDSZra szavaztak anno, mégsem ment érte a pofázás.
2014. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%

"Többen szóvá tették (szintén idösebbek) hogy a külhoni magyarok (székelyek, erdélyiek) akik nem rendelkeznek állandó magyarországi lakcímmel, azok hogyan kaphattak kettös állampolgárságot, és ha nem is itt élik a mindennapjaikat, hogyan mernek beleszólni az ország jövöjébe szavazat formájában?"


Mint ahogy folyamatosan még sokan szóvá tették ugyan ezt.

Erre a válasz mindig az volt, hogy jajj szegények, ők is magyarok...

Oké, hogy azok, de ne mi szívjunk miattuk.

2014. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%

én nem tudom te milyen környéken laksz de itt az emberek főleg az idősek, csodát emlegettek.

mikor megtudták hogy ki nyert, hirtelen eldobták a járókeretüket, és táncolni kezdtek, még a pap is kijött, hogy miként lehet, hogy mozgássérült emberek, táncolnak.

2014. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 lindmayer ***** válasza:
61%

az enyémben meg nem

de hiába, szavaztak a külhoni magyarok 95%-a a fideszre, az is csak 1-2 mandátumra elég

2014. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Pont 1-2 mandátum miatt billeg a kétharmad.
2014. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

"én nem tudom te milyen környéken laksz de

itt az emberek főleg az idősek, csodát

emlegettek.

mikor megtudták hogy ki nyert, hirtelen

eldobták a járókeretüket, és táncolni

kezdtek, még a pap is kijött, hogy miként

lehet, hogy mozgássérült emberek,

táncolnak."

...és utána sírva integetnek külföldre induló családtagjaiknak, majd holtan esnek össze...

2014. ápr. 7. 16:30
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Minden értelmes ember le van döbbenve. Nem azért, mert nyert a Fidesz (ez sajnos várható volt), hanem hogy akár még a 2/3-ad is meg lehet.
2014. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Itt vannak a hatalmas tömegek, akik a határon túlról szavaztak, alig több mint 60 ezer ember. Még közelébe sem ér annak a mennyiségnek, amin mandátum múlna, nem ebben kell keresni az okot, hanem abban, hogy a baloldal rosszul csinálta a kampányt, nem megfelelő frontemberekkel és stratégiával indult neki. Nem másra kell mutogatni, hanem az okokat keresni.

2014. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

"még a pap is kijött, hogy miként lehet, hogy mozgássérült emberek, táncolnak."

Esmeralda és José Ármándó pedig vissza nyerte látását.

2014. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

meg megváltoztatták a választási rendszereket, a megszerezhető mandátumokat, stb

a korábbi rendszerben nem lenne meg a kétharmad, de így...

2014. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!