Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyi a "reális"...

Szerintetek mennyi a "reális" ára egy szavazatnak? És ha ti eladnátok a szavazatotokat akkor mennyit kérnétek érte?

Figyelt kérdés
Szeretném azt elmondani, hogy ez csak elméleti kérdés, direkt a szavazás után teszem ki a kérdést.

2014. ápr. 6. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak, hogy engem olyan gennyembernek nézz -még ha feltételesen is - aki eladja a szavazatát!!!!
2019. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a mai világban mindenkinek meg van a maga ára. Van aki kevesebbért, van aki többért adja el magát és csak ennyi a különbség. És mielőtt valamelyik erkölcscsősz nekem esne a véleményem miatt kihangsúlyozom, hogy nem magamra gondolok, amikor a véleményem leírom, de én is megvásárolható vagyok. Ma, amikor minden a, és csakis a pénz körül forog, ez sajnos hatványozottan igaz.
2019. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
Attól függ ki akarja megvenni a szavazatomat. A bal és a jobboldali komcsiknak nem eladó (semennyiért sem), az egyetlen magyar párt meg nem üzletel ilyesmivel.
2019. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
55 ezerért, mert én szép is vagyok.
2019. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
Min. 10.
2019. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
Egy zacskó nemzethy dohányboltos bagóért.
2019. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
Én legalizálnám a szavaztavásárlást, de nem ebben a formában, hanem mindenki választhatna, hogy a szavazati jogával akar élni vagy kap az államtól egy összeget, pl. az utolsó szavazás óta bevalott, adózott egyhavi jövedelmét. Lehetne finomítani a rendszert minimum és maximum összeggel, de lényeg ez lenne. Így aki eladná a szavazatát, annak nem lesz szavazata.
2019. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
55%

Olvasgattam a válaszokat. Nem akarok erkölcscsősz lenni, ahogy korábban írta valaki, és abban igazat is adok, hogy sok minden eladó és sajnos tényleg a pénz körül forog minden, az emberek értékét az alapján mérik le, hogy mennyit keres, mennyi pénze, vagy hatalma van (végül is a hatalom is szoros összefüggésben van a sok pénzzel). Ez helytelen, mert más értékeknek kellene lenniük az emberek mércéjének.


Még egy gondolat arról, hogy minden eladó (ami ma már szállóige). Gondoljunk arra, hogy van, ami még azoknak az embereknek sem eladó, akik amúgy a pénzért feladnák, megváltoztatnák az elveiket, véleményüket. Gondolok itt arra, hogy a családtagokat szinte senki nem adná el, vagy pénzért nem biztos, hogy felvenne egy vallást és még sok példát lehetne mondani, amire sok pénzért sem hajlandóak a legtöbben, ez akár lehet egy nagyon kellemetlen munka, helyzet, szerepkör, vagy veszélyes feladat.

Ezek alapján, el lehet képzelni, hogy van, aki a szavazatát nem adja el. Mert biztos, hogy létezik ilyen is.


Van sok a pénznél is sokkal értékesebb valami, ami pénzért eleve nem megvehető. Ilyen az idő, az igaz szeretet, az igazi barátság, bizonyos esetekben az egészség, az élet, a megbecsülés, az önzetlenség és még sok egyéb. Fontos lenne, hogy mindezt sokan felismerjék, mert akkor jobb hely lesz a világ, egy olyan, amelyben az emberek egymáshoz pozitívan állnak hozzá és egyre kevesebb lesz az ellenségeskedés, a gúny, az egymással kicseszés, a rablás, a gyilkosság és hasonló negatív dolgok. Aki azt hiszi, hogy ez az utolsó bekezdés valamiféle idealista prédikáció, nem, még ez is az értékekről szól, csak az igaziakról.

2019. dec. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
18%
Rossz helyen kérdeztél! Tisztességes ember nem adja el a szavazatát. Próbálkozz ezzel a kérdéssel a Parlamentben.
2020. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
48%

Több helyen voltam választani, de sehol nem találkoztam olyannal, hogy szavazatot akartak volna vásárolni.


Másik dolog, hogy többnyire be sem húzzák a függönyt -én sem- azaz, ha valaki videózna az feltünne a bizottságnak.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nálam csak "irreális" ára van.

2020. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!