Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyi a "reális"...

Szerintetek mennyi a "reális" ára egy szavazatnak? És ha ti eladnátok a szavazatotokat akkor mennyit kérnétek érte?

Figyelt kérdés
Szeretném azt elmondani, hogy ez csak elméleti kérdés, direkt a szavazás után teszem ki a kérdést.

2014. ápr. 6. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
91%
Ha titkos a szavazás, honnan tudják, hogy eladtam-e? Ha egy párt ekkora görény lenne, direkt elvenném a pénzt és a legnagyobb ellenfelükre szavaznék.
2014. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik pártot rendkívülien rühellem. Annyit nem adnának (nem csak hat nulla lenne az 1-es után) amennyiért nekik adnám a szavazatomat.
2014. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Pl: telefonodal lefényképezed a szavazólapott és bemutatod neki, utána tejelnének.
2014. ápr. 6. 21:47
 4/67 anonim ***** válasza:
94%
Jaa, így már értelek. Ez esetben X-elném a pártot, aki fizet, lefényképezném. Aztán rárajzolnék egy nagy brét a szavazólapra és úgy dobnám be.. De lehet csak simán feljelenteném őket, de tuti nem vennének meg.
2014. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Akkor le videózod a kitöltését a lapnak és azt is, hogy leragasztod a boritékot :D.
2014. ápr. 6. 22:03
 6/67 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudna nekem senki annyit fizetni, hogy rá szavazzak. Mások viszont az anyjukat is eladnák egy ezresért, nem hiszem, hogy sokat kellett felajánlani nekik egy X-ért.
2014. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
19%
Semmi pénzért nem adnám el a szavazatomat csak azért egy pártnak, mert pénzt kínál érte. A Fideszre tett X-ért nem kapok pénzt, de tudom, hogy az utódaimnak biztosítom vele a biztonságos életüket, és nem utolsó sorban Magyarország felemelkedését.
2014. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
96%

1. Én nem adnám el a szavazatomat, ez elvi kérdés.

2. Sajnos vannak kis településeken főleg önkormányzati választáson, ahol igenis működik a megfélemlítés, szavazatvásárlás... (pl. nem kap közmunkát, ingyen tűzifát, stb. a szavazó, esetleg konkrét pénzzel mozgósítják őket) Sok roma egy kis pénzért még a Jobbikra is hajlandó szavazni, akármilyen romaprogramja van a baloldalnak, ami az ő érdekeiket védik. Őket gyakran sokkal inkább értékelik az azonnali kézzelfogható kis haszon, mint a hosszútávú érdekvédelem. Itt hangsúlyozom, hogy nem általánosítok, és nem kifejezetten csak romákra gondolok, hanem a mélyszegénységben élők sokaságára jellemző ez politikai kiábrándultság, és tájékozatlanság, stb. miatt.

Önkormányzati ajánlásgyűjtéskor nekem, PM-esnek, (akiknek azért normális programunk van ezen a téren, és jobbról rendszeresen ér is a vád, hogy csak azért mert hogy a sok roma ránk szavazzon...) több roma is nyíltan megkérdezte, hogy és mit adok érte? persze elutasítottam.


Pártdelegált szavazatszámlálóként azt tudom mondani, hogy ha a körben bent van a +, X, és utána lefényképezik, hogy megmutassák a megvesztegetőnek, nem lesz érvénytelen a szavazólap, ha egy akármit rajzolnak rá. Érvénytelenítéshez azt lehet csinálni, hogy a többi karikába is utólag +,x-et tesz.

Ha pedig nem csak érvényteleníteni akar, hanem rendesen is akar szavazni, akkor az a megoldás, hogy

1.) ikszel az elvárt pártra

2.) Lefényképezi, ahogy elvárják tőle...

3.) visszamegy a szavazatszámláló bizottsághoz, és bejelenti, hogy elrontotta a szavazólapot, és kér egy másikat (mindenki csak egyszer ismételhet, és a rontottat le kell adnia)

4.) az új szavazólapra meg azt jelölni be, akit valóban akar

2014. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
84%

7es, ezt két éve írtad, azóta is így gondolod?


A kereslet határozza meg a kínálatot. Akinek nem telik egy kiló kenyérre sem, annak olcsón megvehető a szavazata. Ahogy Woyzeck mondta, elvei csak a gazdagoknak lehet, mert a szegény ember nem tud az elveiből ételt adni a gyerekeinek.


És persze ez szomorú. Reális ár? Egy ország sorsába beleszólásnak nincs reális ára.. vagy hát felbecsülhetetlen értékű. A személyes véleménynek a mai szabad világban szintén felbecsülhetetlen az értéke (bár egyesek ezt sajnos ezt nem látják, milyen hatalmas dolog, hogy lehet saját véleményünk).

Nem tudom mi lenne az az összeg amiért eladnám a szavazatomat. Mindig azt érezném, hogy "csak ennyit érne?". Ha meg már elég magas az összeg, akkor azt mondanám, hogy "plakátold ki, hogy ennyit adsz minden egyes szavazatért.. ezzel megnyered a választásokat, és akkor tényleg add meg a népnek. nyilván nem személyesen, hanem fizetésben, szolgáltatásban, életszínvonalban, jövőképben". Nem is értem egyesek miért vásárolnak szavazatokat, ha utána úgysem kezdenek vele semmit..

2017. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell pénzt adni beéri a nép álmokkal, jövőképpel, kreált ellenségekkel, sokad rangú problémák felnagyításával.


Egyébként lefilmezem az szavazólapot de viszek egy üres borítékot és azt dobom be, a kitöltött szavazólapot szemétbe dobom.

2017. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!