Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is a baj azzal, hogy a...

Mi is a baj azzal, hogy a határon túli magyarok is szavazhatnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 13:38
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Nagyon jól szórakozom, ahogy felhúzod magad a válaszomon :)

Megértem, hogy sértegetsz, hisz nem tudtál válaszolni arra, amit írtam. Ilyenkor van, aki elgondolkozik, hogy miért nem tudott válaszolni, kevésbé intelligens ember pedig sértegeti a másikat frusztráltságában.


Mennyit fizet pontosan a munkanélküli adóra? NULLA forintot. Köszönöm, ennyit szerettem volna tudni.

2014. márc. 3. 16:39
 32/48 anonim ***** válasza:
22%
Ám legyen, de akkor a nyugdíjasok meg az egyetemisták se szavazhassanak. A határon túli szavazatokkal, de a nyugdíjasok és a munkanélküliek nélkül szerinted hol lesz Viktóriódnak 2/3-os mandátumtöbbsége? Én szívesen elcserélem ezt a három csoportot az erdélyiekre, a nem-agyatlan dolgozók között úgyis aratna az Összefogás :)
2014. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Összefogás :D Persze :D


Fidesz-kormány lesz idén áprilisban is, azért a legtöbb embernek nem ment el a józan esze szerencsére :)

2014. márc. 3. 16:48
 34/48 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nincs baj, hiszen más országokban sem probléma ez. Német választásokon is szavazhatnak azok, akik a párizsi békeszerződések miatt a német határon kívül rekedtek. Meg mint ahogy már korábban valaki említette, az olasz választásokon is ez van, és még sorolhatnánk.

Aki állampolgár, az szavazhat. Ha nem tetszik, akkor ki kéne valami más rendszert találni, hogy ne ez döntsön..


"Utolsó, a Jobbikra csak az eszement nácik szavaznak, értelmes, gondolkodó emberek nem."


Ezt azért egyrészt kikérem magamnak, mert a nácizmus ugyanolyan nemzetpusztító, mint a kommunizmus és én nem tartom magam nemzetpusztítónak. Másrészt jó lenne kicsit utánaolvasni a fogalmaknak, mert úgy látom a narancslé már kimosta az agyadat, de hátha még nem késő..

2014. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
80%

"Az ottani szlovákiai magyarok például azért élnek ott, mert eszük ágában sincs Magyarországhoz tatozni. Régóta sokkal jobbak az ottani megélhetési lehetőségek, így hát csak röhögtek, mikor megkérdeztem, hogy miért nem költöznek Magyarországra?"


Azért a lényeget nem érted, pedig sokat írtál :)

Szó se volt olyanról, hogy bárki Magyarországra akarna költözni vagy vissza akarna költözni. Pont ez a lényege, hogy el sem költöztek Magyarországról. És hidd el még nagyon sokan élnek azok közül, én is ismerek jó párat. Egyébként magyarok nem csak Szlovákiában vannak, ahol jól élnek anyagilag, hanem nagyon sok hely van, ahol sokkal nehezebb boldogulni, mint itthon, pl. Vajdaság, Kárpátalja, de még Horvátországban is, ahol egyébként legalább nem korlátozzák (bántják) őket a nyelv használatában és a kultúra ápolásában.

Arra nem válaszoltál, ha már ennyit írtál, hogy miért zavar, hogy Magyarországon a magyar állampolgárok szavazhatnak, hiszen ez más országokban is így van.

2014. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
85%
Mert még talán egyszer hazamegyünk. De addig is úgy szavazok, hogy ne a jobbik legyen, mert azok csak az agressziót hirdetik.
2014. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
A Jobbik nem szalonkepes, felelmetes agressziot hirdetnek.
2014. márc. 3. 18:54
 38/48 Shai-Hulud ***** válasza:
56%

"És hidd el még nagyon sokan élnek azok közül, én is ismerek jó párat."

Nahát! Jó ismeretségben vagy egy csomó LEGALÁBB 96 éves külföldre szakadt magyarral?

Ez azért nem semmi ám! :DD

2014. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jött ki a 96 év, de elárulom, hogy nem annyi idősek :P
2014. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Shai-Hulud ***** válasza:
56%

"Nem tudom, hogy jött ki a 96 év"

Úgy, hogy a határváltoztatás 1920-ban volt...... :)

2014. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!