Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is a baj azzal, hogy a...

Mi is a baj azzal, hogy a határon túli magyarok is szavazhatnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 13:38
1 2 3 4 5
 21/48 Shai-Hulud ***** válasza:
1%

"Hallottatok már az I. és II. Világháborúról, a "béke" egyezményekről?"

Szerintem többet is mint te. Sőt, én például több politikai rendszer szemszögéből is... Nekem még a nagyapám is mesélt róla, mert ő akkor volt fiatal.


"Tudjátok, hogy miért élnek magyarok a határon túl?"

Persze. Megkérdeztem tőlük. Tornanádaska, Bódvaszilas környékén sokszor jártam, szlovák oldalon is. Az ottani szlovákiai magyarok például azért élnek ott, mert eszük ágában sincs Magyarországhoz tatozni. Régóta sokkal jobbak az ottani megélhetési lehetőségek, így hát csak röhögtek, mikor megkérdeztem, hogy miért nem költöznek Magyarországra?


"Képzeld el, hogy egyik reggel felkelsz és közlik veled, hogy már nem Magyarországon laksz,"

Nos azok közül, akik így jártak, ma már egy sem él...

A fiaik, unokáik pedig már ott születtek, oda adóznak, azt az országot építik, ott nősültek meg vagy mentek férjhez, és bár valóban sokan őrzik a magyar hagyományokat, de nekik már eszük ágában sincs Magyarországhoz tartozni.

Akinek igen, az már régen itt van, mert lehetősége most is megvan rá. Vajon miért nem jön ide?


"Az aki ezektől az emberektől sajnálja a magyar állampolgárságot,"

Látod, fogalmad sincs, hogy miről van szó. Nem az állampolgárságot sajnálom tőlük, hanem azt a jogot, hogy beleszóljanak az itteni gazdasági- politikai viszonyokba.


Én például német (szász) származék vagyok, akkor nekem ilyen alapon jogom lenne a német választásokon szavazni, mert hát nem én tehetek róla, hogy ide születtem Magyarországra. Ugye, hogy hülyén hangzik?


"És milyen előnye válik ebből a határon túli magyaroknak? Az hogy egyszerűbben hazajöhet két faluval arrébb meglátogatni a rokonait? Jaj de kell ezt tőlük sajnálni."

Nem csak. Itt vannak az állampolgári jogok, és kötelességek (fogadjunk, hogy a felét sem ismerted):

[link]

2014. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Shai-Hulud ***** válasza:
19%

OK, tudom, hogy lehet kötözködni....


Akkor fogalmazzuk úgy, hogy azokra vonatkozzon a szavazás joga, akikre az adófizetés kötelessége is vonatkozik.


Ebbe viszont beletartozik a munkanélküli is, mert ő is a hatályos magyar adótörvények hatálya alá esik.

2014. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Egy munkanélküli nem adózik. Vagyis ő se szavazzon.
2014. márc. 3. 15:11
 24/48 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Mondd, te rögeszmés vagy?

A munkanélkülire is vonatkoznak az adótörvények, nézz utána. Ott van a link az állampolgári jogokról és kötelezettségekről. Csak olvasni kell.

Lehet, hogy ma éppen write-only üzemmódban vagy?

2014. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező tárgyi tévedésben van, a munkanélküli is adózik, azaz ki van téve az adótörvényeknek. Az már mellékes, hogy az ő befizetendő adója 0Ft és ezáltal a NAV nem is értesíti külön. De fizet ő vagy utána az önkormányzat TB-t és minden egyéb mellékes járulékot, kiadást.


A határon túliak semmi ilyet nem tesznek, ők az államigazgatás költségvetési részéről nem is léteznek.

2014. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
11%

a munkanélküli is adózik, ha csak szerez feketén 5e Ft-ot és bevásárol belőle a spárban, akkor már leadózott 27%-ot belőle.


Ne hasonlítsátok össze a "határon túliakat" a kivándorolt magyarokkal.


A kivándorolt magyarok itt éltek sokáig, és már rendelkeztek állampolgársággal, hisz ide születtek.


A határon túliaknak nem volt állampolgárságuk, sokuk alapból külföldre született, semmi köze Magyarországhoz azon kívül, hogy magyar felmenői voltak.


Sokan pedig már 20 éve az ország közelében se jártak, semmit nem tudnak az itt folyó helyzetekről.


Totál inkorrekt, hogy ők szavazhatnak. 1 szavazatért egy állampolgárságot, jó üzlet nem?


Ha valaki állampolgárságot akar, az költözzön ide, tanuljon meg rendesen magyarul, éljen és dolgozzon itt, legyen teljes állampolgár, ez az én véleményem.

2014. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
70%
Két max három hely múlik rajtuk , kár ezen vitázni nem ezért fog veszíteni az összefogás. Mert kétség sem fér hozzá hogy 100-ból 99 a fideszre szavaz a külhoniak közül az az egy azért nem mert otthon hagyta a szemüvegét. Nem kellett volna elárulni a külhoni magyarokat a baloldalnak mikor a kettős állampolgárság ellen uszítottak . És akkor nem szavaznának ennyien ellenük.
2014. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
7%
Bocs rosszul írtam 100- ból 99 a fidesz-re és a jobbik-ra
2014. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

"A kérdező tárgyi tévedésben van, a munkanélküli is adózik, azaz ki van téve az adótörvényeknek. Az már mellékes, hogy az ő befizetendő adója 0Ft és ezáltal a NAV nem is értesíti külön."


Remek módon kell csűrni a mondatokat, és végülis kijön belőle, hogy adóznia kell a munkanélkülinek, egészen pontosan 0 Forintot. :) Pontosan ugyanannyi adót fizet így, mint a határon túli magyar :)


Tehát nincs több alapja annak, aki itt él és nem dolgozik, mint a határon túl élő magyar :)


Utolsó, a Jobbikra csak az eszement nácik szavaznak, értelmes, gondolkodó emberek nem.

2014. márc. 3. 15:59
 30/48 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, te ugye direkt trollkodsz? Ennyi erővel neked egy magyarországi nyugdíjas is ugyanúgy külföldinek számít, mint mondjuk Putyin?


A munkanélküli is fizet TB-t. Magyar TB-t, nem románt. A munkanélküli is számlásan, ÁFÁ-zva vehet csak kenyeret a boltban. A nyugdíjas is csak alapból megadóztatva fizetheti be a villanyszámláját. A 17 éves tini is csak adót fizetve fizetheti ki a villanyszerelőt (már ha utóbbi nem adócsaló).


Felfogod a különbséget, te nagyon sötét? Az, hogy az adózásnak vannak olyan adóALANYai, akik 0-t fizetnek, meg vannak olyanok, akik NEM adóalanyok nagyon-nagyon nem ugyanaz, csak a paraszti logikád szerint.


Menjél kapálni meg a birkamenetre, te nagyon hülye.

2014. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!