Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is a baj azzal, hogy a...

Mi is a baj azzal, hogy a határon túli magyarok is szavazhatnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 13:38
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
62%
Semmi, feltéve ha neked sincs gondod azzal, hogy én mondjam meg neked, hogy holnap mi legyen a programod és mit ehetsz vacsorára.
2014. márc. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom. Más országoknál is így van, hogy a nem ott élő, de állampolgárságot szerzettek is szavazhatnak. Nem csak Magyarország esetében van így. Ráadásul, ha összeszámolnánk, hogy ezzel hány parlamenti helyet tudnak befolyásolni, az nem is olyan nagy mértékű.

Nekem pl. sok olasz-magyar ismerősöm van és Olaszországban a kutya sem foglalkozik azzal, hogy más országokban élő olasz állampolgárok is szavaznak az olasz választásokon.

2014. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
46%

Akin nem él az USA-ban, az miért nem szavazhat az elnökválasztáson? Hm?


Pl.én. Én szeretnék szavazni, hogy ki legyen az USA elnöke.

2014. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
42%

Elsőnél a pont.


Más farkával verni a csalánt könnyű.

2014. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
58%
Sok kretén, nem tudjátok felfogni, hogy a határon túliak szavazatai nem befolyásolják érdemben az eredményeket.
2014. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

3. Azért nem szavazhatsz az USA elnökválasztáson, mert nem vagy amerikai állampolgár. De szerezz USA állampolgárságot és akkor szavazhatsz majd te is :)

Aki a magyar választásokon szavazhat, az magyar állampolgár.

2014. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Első, tulajdonképpen a békés megyeiek is megmondják a heves megyei lakosoknak, hogy mi legyen vacsorára.
2014. márc. 3. 13:54
 8/48 anonim ***** válasza:
44%
Már 10000-szer le lett írva, hogy egy légypiszok is több befolyással lesz a választások kimenetelére mint a külhoniak szavazata.
2014. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
20%

az a baj, hogy a többiek nem szavazhatnak. miért nem szavazhat minden ember a magyar választásokon? miért kötjük ezt állampolgársághoz? Vagy miért nem adjuk meg mindenkinek az állampolgárságot automatikusan?


Ez a mai gyakorlat sztem erősen kirekesztő!

2014. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%
Semmi. Remélem én is szavazhatok majd Németországban, hogy jól kikúrjak a németekkel. :)
2014. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!