Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy szavazh...

Csak engem zavar, hogy szavazhatnak a külföldi magyarok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborítónak találom, hogy olyanok is dönthenek egy ország sorsáról, akik nem is itt élnek. Könnyű úgy ugrálni, hogy nem nekik kell viselni a következményeket.
2013. nov. 30. 19:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
Engem is nagyon zavar, igazságtalanság.
2013. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
49%

Sok más ország is megadja az állampolgárságot és a szavazati jogot a határain kívül élő de ugyanahhoz a nemzethez tartozóknak. Ez nem magyar sajátosság.

Akkor nyilván az se szavazzon aki Londonban mosogat. Vagy aki itthon él, de egy fitying adót nem fizetett, 38 éves, de még nem volt munkahelye.

2013. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
8%
Ez a kérdés már volt egyszer.
2013. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
16%

Nem csak téged, sokakat zavar.

De engem például nem zavar, szerintem elfogadható. A kormány minden magyar állampolgárt képvisel, legyen az akár New Yorkban, Londonban, Bécsben, Szabadkán vagy Marosvásárhelyen, nem csak azokat, akik Magyarországon élnek.

2013. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
4%
Na ja... de ebben benne vannak a határon túli magyarok is, meg aki mondjuk kiköltözött Londonba / Bécsbe? Vagy mi van azokkal, akik itt laknak, de életükben egy forint adót nem fizettek?
2013. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
70%
Az az igazság, hogy a föld teljes népességének lehet adni szavazati jogot mert tök mindegy mi a végeredmény a kis ember mindig beszopja. A politikusok akkor is ingyen élő semmirekellők lesznek akár hány milliárd szavazatot kapnak.
2013. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
47%

Engem is nagyon-nagyon zavar. Azt gondolom, mindenkinek ott kellene szavazatot leadni, ahol adót fizet.

Felháborító, hogy a határon túli magyarok szavaznak az én sorsomról.

2013. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
26%
Igazad van. Akkor szavazzanak itt, ha mi is szavazhatunk náluk, az ő sorsukról.
2013. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
69%

Engem egyáltalán nem zavar.


A ténylegesen külföldön él és nem akar hazajönni az úgyse fog szavazni. A többi meg szavazzon is, hiszen valamikor haza akar jönni, neki i s jogos érdeke, hogy döntsön a jövőjéről.

2013. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Vadkan01 ***** válasza:
5%
Engem nem zavar, a szavazás úgyis csak egy színjáték, nem lesz nekünk ettől jobb, mert szavaznak vagy sem külföldön, felőlem aztán Ugandában is szavazhatnak az őslakosok, nem nagyon érdekel.
2013. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!