Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy szavazh...

Csak engem zavar, hogy szavazhatnak a külföldi magyarok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborítónak találom, hogy olyanok is dönthenek egy ország sorsáról, akik nem is itt élnek. Könnyű úgy ugrálni, hogy nem nekik kell viselni a következményeket.
2013. nov. 30. 19:00
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem ördögtől való a dolog. A határon túli magyaroknak van közük Magyarországhoz. A határt máshol húzták meg annak idején, erről nem tehetnek. Egy normális, az orrán is túl látó országnak velük is foglalkoznia kell. Az állampolgárságot nem feszegetem arra millió példa van, a románok is megadják a moldovaiaknak. A határon túliaknak is vannak anyaországi rokonaik, nem mindegy nekik hogyan élnek itt. Magyarország érdeke, hogy jó gazdasági, kulturális kapcsolatai legyenek a szomszédos országokkal, és adódik, hogy ebben kulcsszerepe legyen - már az nyelv miatt is - az ottani magyaroknak. Ha jók ezek a kapcsolatok, könnyebb lesz befektetni, vállalkozni pl. Erdélyben magyar cégeknek. Egyébként senki nem akadályozza meg egyik pártot sem, hogy a határon kívül is kampányoljon.

Ez ilyen nagyon hazai, kádári, kihűlt - rántott hús szagú böffenet: Ne szójjanak má' bele a mi dolgainkba, csak aki itt él.

2013. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
31%

Engem meg igenis zavar.

Láttam már például Kanadában kiadott magyar újságot. Csupa szélsőjobboldali vacak.

Akik kimentek 56 környékén, azok már nem tudják, mi van ma Magyarországon, nem élnek itt, csak kétes értékű lapokból informálódnak.

Ők kint élnek a legnagyobb anyagi biztonságban, nekem meg esetleg megválasztanak valami szélsőséges pártot, én meg nézegethetek.

2013. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
72%
Igen, kedves Hakapeszi, ne is döntsön semmiben az, aki nem ide adózik. Ezt változatlanul fenntartom.
2013. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
78%
Oké, de akkor az a hazai se szavazzon, aki nem itt adózik, hanem mondjuk Angliában. És teli szájjal szidja Magyarországot a fórumokon. Vagy az a borsodi svéd, aki negyvenéves, de nincs egy nap munkaviszonya sem.
2013. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt mondtam, hogy ahol adózik. :)


Aki pedig itt él, de nem adózik, valahonnan annak is van pénze, még ha az segély is, és azt a pénzt itt költi el.

2013. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
95%

A határon túliaknak fogalmuk sincs a magyar viszonyokról. Csak a Fidesz propagandáját ismerik, hogy lassan itt a Kánaán.

Csak az szavazzon, aki itt is él és nem csak kedvezményeket akarja a magyar államtól.

2013. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
5%

Engem nem zavar, mivel jóformán csak afféle jelképes tett lesz részükről. Sokban nem fogják befolyásolni a választások kimenetelét, maximum akkor, ha például a Fidesz majd itt akar csalásokat eszközölni.


Engem sokkal jobban zavar a magyar emberek határtalan befolyásolhatósága és tudattalansága, mert végül ez fogja az ország jövőjét befolyásolni. Jelenleg pedig akármelyik párt kormányra jutása (vagy a jelenlegi maradása) csak még jobban továbbnyomja a gazdaságot a totális csőd felé. Amíg az emberek csak a választásokban bíznak és csak ezt látják alternatívának addig ennek az országnak semmi esélye sincs még a minimális javulásra sem.

2013. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
3%

""Csak a Fidesz propagandáját ismerik, hogy lassan itt a Kánaán""


Ez egy hatalmas tévedés ! Ugyanis a baloldal lejárató kampánya külföldön a média (és kapcsolataik) által ugyanúgy zajlik mint itt az országban.

2013. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem igaz. A Kanadában, Egyesült Államokban élő idős magyarok kivétel nélkül a színvonal nélkül legszélsőbb baloldali lapokból szereznek értesüléseket.

De mindegy is, egyáltalán hogy merülhetett ez fel, hogy szavazzanak?

Úgy, hogy a Fidesz arra számít, hogy az összes ilyen szavazat az övék. De nagyon tévednek, mert a Jobbiké.

2013. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%
Engem egyáltalán nem zavar ha szavazhatnak a külföldi magyarok. Ez ellen csak a baloldal kampányol hiszen nekik van mitől tartaniuk mert például az erdélyi magyarok nem felejtik azt amikor az mszp hatalma alatt leszavazták a kettős állampolgárságot.
2013. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!