Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy szavazh...

Csak engem zavar, hogy szavazhatnak a külföldi magyarok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborítónak találom, hogy olyanok is dönthenek egy ország sorsáról, akik nem is itt élnek. Könnyű úgy ugrálni, hogy nem nekik kell viselni a következményeket.
2013. nov. 30. 19:00
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem csak a szavazásról szól a dolog. Hiába nem itt adóznak, élnek, mégis járhatnak ide középiskolába, egyeterme, ahol még plusz pontokat is kapnak, tehát jobb eséllyel kerülnek be, mint az itt élő, és itt adózó szülők gyerekei. Tehát elég nagy a pozitív diszkrimináció velük szemben, de, érdekes módon ezért semelyikük nem lázad.
2013. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
18%

A cigányoktól miért nem vitatjátok el a választójogot?


Saját fajtátokat megtagadjátok, de mindenféle jöttment aljanépségnek odadobjátok az országot?

2013. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy megtagadnám a fajtámat. Ők már másik országban élnek, keresnek, adóznak, kapnak családit, stb. Nem értem miért kéne egy forintot is kapniuk, főleg nem a mi pénzünkből.Hiszen kapnak abban az országban, ahol élnek.

Ha meg annyira nagy magyar valaki, akkor költözzön haza, senki nem tiltja meg. Nem csak a juttatásokért és szavazati jogért kell magyarnak lenni, mint sokan teszik.


Mielőtt bárki felhozná, nem utálom a külföldi magyarokat, hiszen az egyik bátyám és az unokanővérem is. Azokat utálom csak, akik a mi bőrünkre intézkednek és utána visszamennek a kis országukba, mintha mi sem történt volna.

2013. dec. 1. 13:59
 34/42 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a cigányoknak nem igazságtalan a szavazati joga, hiszen ők legalább itt élnek. Sajnos.
2013. dec. 1. 14:01
 35/42 anonim ***** válasza:
46%

Engem is: Ott döntenek, ahol nincs rájuk kihatással a döntésük.


Viszont ami mégjobban zavar: Soha egyetlen politikus sem tette fel a parlamentben ezt a kérdést. Sem fideszes, sem MSZP-s. Senki sem hozta napirendre, hogy az importmagyarok szavazhassanak-e vagy ne

2013. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
A Fidesznek nem érdeke felhozni, mert kell neki a szavazatuk. Az Mszp pedig még meg sem szólal, de már lehazaárulózzák. A Fidesz tett róla, hogy rossz híre legyen.
2013. dec. 1. 18:10
 37/42 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként meg a cigányoknak nem igazságtalan a szavazati joga, hiszen ők legalább itt élnek. Sajnos."


Nálad ez az EGYETLEN és LEGFŐBB fokmérője a választójognak?


Elég, ha valaki itt él?

Az már érdem, ha ide pottyantotta le a gólya?



A bolha is a kutyán él, mégse dönt, hogy hová menjen a kutya.

2013. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a fokmérő az, hogy itt él, itt adózik, itt költ.
2013. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Márpedig nekem az a mérvadó, hogy itt éljen és a saját bőrére válasszon. Az itt élő cigány vagy egyéb ennek a kritériumnak megfelel, a külföldi magyar nem. Ha hazaköltözik, akkor már igen.
2013. dec. 1. 23:35
 40/42 anonim válasza:
100%

Én határon túli vagyok, Szlovákiában élek. Elmondanám, hogy errol még nem is hallottam,, hogy szavazhatnék Magyarországon. És szerintem még nagyon nagyon sokan nem tudnak errol. Meg tudom érteni, hogy az anyaországiakat zavarja, hogy szavazati jogunk van, de úgy gondolom, a határon túli magyaroknak csak elenyészo része élne ezzel a jogával. Már itthon sem szavazunk, nemhogy Magyarországon. Az szerintem is igaz, hogy a Fidesznek kellenének a szavazataink, mert azt viszont tudom, hogy a felvidéki magyarok nagy része Fidesz-párti.


A magyar politika ugyanolyan mocskos, mint a szlovák, ha nem mocskosabb, eszem ágában sincs szavazni Magyarországon.


Vannak ott rokonaim, szívesen megyek Magyarországra, de nekem ez az otthonom, Szlovákia. Itt szulettem, itt szulettek a szuleim és az o szuleik is, és itt akarok élni.

És még egy dolog. Sokan emlegetitek a kivándorolt magyarokat. De hogy valaki kivándorolt, és azért határon túli, vagy azért, mert Trianon után határon túli maradt, az szerintem hatalmas kulonbség. Csak ennyit szerettem volna elmondani.

2013. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!