Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arról hogy a finnugor ny....

Arról hogy a finnugor ny. Rokonság nem igaz, téged mi győzött meg?

Figyelt kérdés

Jólvan, felfogtam. Tele van ez a fórum olyan elfogult emberekkel akik rohadtul nem értenek hozzá, de mégis kőkemény meggyőződéssel erőlttetik a habsburgos összeesküvéselméletet, ráadásul még agresszíven is.

Arra lennék kiváncsi , mi győzött meg benneteket ennyire?

írja már le pár ember az 'antifinnugristákhoz' való betérésének folyamatát, minél részletesebb annál jobb.

Vagy ez csak simán annyi hogy ,,hát a haverom ezt mesélte, és ő nem hazudik, tuti igaza van"

és ebben kell olyan rendületlenül hinni?


2014. jan. 16. 23:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
31%

"A finnugor elméletet a tudomány vita nélkül elfogadja. A ti véleményetek közröhej tárgya, a szakértők pedig egyhangúan ellene szólnak. "


Jahogy ez a kérdés arról szól ki tud nagyobbat hazudni? Mert akkor itt a te válaszod a leghasznosabb. :)

2014. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom, a finn nem valami toldalékoló nyelv, hanem előtagokat használ, igaz hasonlóan mekegő, ugató. Bár 2000 év alatt akár teljesen át is alakulhatott. Tudom, hogy a nyelvnek köze nincs a formakincsekhez, de a régészeti leletek inkább a török és iráni vonalat erősítik nálam az indás motívumokkal, de az is nagyon távoli. Most ne a 16. századi, jól ismert törökre gondoljon senki - bár még abban is felfedezhető némi hasonlóság.
2014. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Az illető vàlasz írója egy kicsitt gondolkodjon el azon amit írt..

,,ismeri a történelmet", valóban? Valóban?

Elvégezted már a gimit?

Közép vagy emelt szintű érettsègit tettél töriből?

Történelemszakra jártál egyetemen?

Csak alap, vagy mesterképzésre ? mire specializálódtál?

Doktori megvan már?

Pontosan milyen doktori fokozatodról is beszélhetünk?

2014. jan. 16. 23:49
 14/40 A kérdező kommentje:
A finn kérlekszépen ugyanúgy toldalékoló nyelv, de mint az állat, ezt tapasztalatból mondom neked...
2014. jan. 16. 23:51
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

"Negyedrészt én finnül tanulok, így mélyebb rálátásom van bizonyos dolgokra."


Akkor te még nagyon amatőr vagy gyermekem, ha csak tanulsz. Majd ha sikerült megtanulnod térj vissza hozzánk az összeesküvés elméleteiddel. Bár akkor már szerintem te is röhögni fogsz a régi önmagadon. :)

2014. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
25%

"Jahogy ez a kérdés arról szól ki tud nagyobbat hazudni? Mert akkor itt a te válaszod a leghasznosabb. :)"


Tehát bizonyítékod semmi, de tudod az igazad, mert csak. Ugye szerinted a Pilisben van Jézus szívcsakrája is és az ecselontámadások ellen csak Molnár F. Árpád tud megvédeni minket? :)


Olyan édesek vagytok, hogy azt feltételezitek, hogy a vitában egyenrangú a finn-ugor elmélet a tietekkel. Azért írom ezt a szót, mert alternatív megoldást egy szóval nem írtatok, csak afrikai szivacsokról meg hazugságokról hablatyot. Nemhogy érveket. Azt sem tudjátok mik azok.

2014. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
16%

"Aki szerint nem finnugor, aszerint egész pontosan mi?"


Hogyhogy mi te marha? Hát magyar! A németekre miért nem írod, hogy kínaiak?

2014. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
25%

"Olyan édesek vagytok, hogy azt feltételezitek, hogy a vitában egyenrangú a finn-ugor elmélet a tietekkel. "


Senki sem felételezett ilyet. A finnugor szarság csak a te képzeletedben létezik ezért nem lehet egyenrangú a valósággal.

2014. jan. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%

'csak afrikai szivacsokról meg hazugságokról hablatyot'


Íbzmeg! Te aztán egy biológia professzor vagy. xD

2014. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt az éles szembenállást.

A kettő miért zárná ki egymást?

A magyarok ősei élhettek finnugor és török népekkel is együtt, egymás mellett, mindkettő hatással volt a magyar nyelvre.

A magyar nyelv egy nagyon egyedi, izolált nyelv, nincsenek közeli rokonaink.

2014. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!