Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arról hogy a finnugor ny....

Arról hogy a finnugor ny. Rokonság nem igaz, téged mi győzött meg?

Figyelt kérdés

Jólvan, felfogtam. Tele van ez a fórum olyan elfogult emberekkel akik rohadtul nem értenek hozzá, de mégis kőkemény meggyőződéssel erőlttetik a habsburgos összeesküvéselméletet, ráadásul még agresszíven is.

Arra lennék kiváncsi , mi győzött meg benneteket ennyire?

írja már le pár ember az 'antifinnugristákhoz' való betérésének folyamatát, minél részletesebb annál jobb.

Vagy ez csak simán annyi hogy ,,hát a haverom ezt mesélte, és ő nem hazudik, tuti igaza van"

és ebben kell olyan rendületlenül hinni?


2014. jan. 16. 23:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
14%
És te miért hiszel annyira abban, hogy ez igaz? Csak mert pár öltönyös idióta kitalálta, hogy ez így van?
2014. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
13%
Nem kellett meggyőzni. Ismerem a történelmet, fel sem merült hogy rokonok lennénk bárhonnan is.
2014. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Ne tereljetek. Nem azt kell bizonyítani, hogy miért kék az ég - noha ha valaki rászánná az időt biztos ezer csillagászati, fizikai, meteorológiai kutatást találhatna róla a megfelelő szaklapokban, szakkönyvekben, hanem nektek azt, hogy miért nem.


Rendben van, ha nem finnugorok, akkor mik vagyunk? És ami fontosabb: hol vannak a szaklektorált, tudomány által elfogadott forrásaitok erre? A szaklektorált szó azt jelenti, hogy nem kitalált nevek mögül harcunk.info-ra cikket író senkik szófosásait kell prezentálni.


A finnugor elméletet a tudomány vita nélkül elfogadja. A ti véleményetek közröhej tárgya, a szakértők pedig egyhangúan ellene szólnak.


Nem nekünk kell bizonyítani, hogy 1+1=2, hanem nektek, hogy 1+1=kisnyúl.

2014. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Eddigi hiteles források:

1. 45% ismeri a történelmet és nem kellett meggyőzni


Jöhet a többi!

2014. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

1es, egyrészt kérdésre nemillik kérdéssel felelni,

másreszt nem hiszem hanem tudom, ergo ha meggyőznek az ellentétéről, akkor azt fogom 'tudni'. Én nem tartom magam elfogultnak tehát.

harmadrészt az én bűnöm az hogy barikádos cikkek, meg maráczlászlós és hasonfajú tanulmányok mellett én mertem olvasgatni "finnugrista'' tanulmányokat és recenziókat. Kettő között ég és föld a különbség.

Negyedrészt én finnül tanulok, így mélyebb rálátásom van bizonyos dolgokra.

2014. jan. 16. 23:41
 6/40 anonim ***** válasza:
18%

"Eddigi hiteles források:

1. 45% ismeri a történelmet és nem kellett meggyőzni


Jöhet a többi!"



Ja, most jöhetsz te. Mutathatod a "hiteles" forrásokat, amik bizonyítják, hogy finnugorok vagyunk.

2014. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
66%
Aki szerint nem finnugor, aszerint egész pontosan mi?
2014. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként ha az időben eléggé visszamész a lótetű vagy a káposztalepke is is rokonod. Egyetlen közös őstől származtok. Szóval mindent igazolni lehet ha elég régre mész vissza, a finnugort is rokonná lehet tenni, ha nagyon akarod, csak kicsit távolabbi rokon mint a bantu néger.
2014. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

A nyelvrokonságot nem szokták kétségbe vonni, inkább azt, hogy ez jelent-e vérségi rokonságot.


A genetikai vizsgálatok szerint a finnek legközelebbi rokonai az oroszok, míg a magyarok a keleti pusztai népekhez, ukránokhoz állnak közelebb. Ez ugye ellentétes ezen népek nyelvrokonságával és az eddig hangoztatott politikai nézetekkel (bár az orosz-ukrán barátság régebben is inkább kényszer volt és manapság egyre inkább eltávolodnak), de földrajzilag, történelmileg logikusnak tűnik és ha megnézzük az embereket, akkor szerintem külsőleg is ez látszik.

2014. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
79%

"Ja, most jöhetsz te. Mutathatod a "hiteles" forrásokat, amik bizonyítják, hogy finnugorok vagyunk."


Ahogy mondtam, nem nekünk kell bizonyítani, hogy 1+1=2, hanem nektek, hogy 1+1=kisnyúl


Van egy ilyen csúnya érvelési jellemző, amit a bizonyítás terhének hívunk. A ti oldalatokon van sajna.


[link]

[link]


Szóval eddig az érveiteknél ott tartunk, hogy 45% tudja, mert csak.

2014. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!