Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavaztok 2014-ben? Én...

Kire szavaztok 2014-ben? Én baloldali vagyok.

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 23:52
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont én egy kis pártot szeretnék támogatni azzal, hogy bejuttatni a parlamentbe.

Méghozzá a Párbeszéd Magyarországértékat úgy, hogy valószínűleg az Együtt-el koalícióban ez össze is jöhet."


Vagyis az MSZP-t.

2014. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
Hmm... érdekes kijelentés, fogalmazzunk inkább úgy, hogy mivel egy kis párt úgysem kerül hatalomra, legalább nem a nagyokra szavaztam: azazhogy én nem akarok hozzájárulni sem az MSZP, sem pedig a Fidesz önálló sikeréhez, így, ha bajom van valamelyikkel, nem úgy pattogok, hogy még szavazni se voltam...
2014. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
88%
MSZP
2014. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

Agent-T :

"74%-os, akkor mégis miből áll a szimpla baloldaliság ? Az Együtt 2014 / MSZP / DK nyíltan privatizáció pártiak, állami tulajdon / irányítás ellenesek."


Mi az, hogy privatizáció párti és mi az, hogy állami tulajdon párti? Minden attól függ, mekkora az állami tulajdon aránya, meg attól is, hogy azon túl milyen befolyása van az államnak. Na meg baloldali eszméből indult ki a szociális háló építése is Nyugat-Európában.


Itthon valóban sokkal jobbra állnak ezek a pártok a Fideszhez képest, de Nyugat-Európában simán szocdemnek számítanának. Ma Magyarországon 60% körül van az újraelosztás aránya, Európában a legmagasabb az aránya a hatósági áras termékeknek, szolgáltatásoknak, egyre több szektor függ az államtól közvetlenül, a kormány rendszeresen kirohan a külföldi magántőkével szemben. Ehhez képest persze, hogy egy balközép párt jobboldalinak tűnik szélsőjobbról nézve. A lakosság nagy része meg van győződve ebben az országban, hogy az állam a legjobb gazda, az államtól pedig jár neki a megélhetés, nem neki kell megdolgoznia érte, meg arról is, hogy a bankok és a többi multi tehetnek mindenről, így erős táptalaja is van a Fidesz féle szélsőbalos politikának, ami társadalmi konzervativizmussal is társul, ami szintén jellemző az országra.

2014. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

"Ehhez képest persze, hogy egy balközép párt jobboldalinak tűnik szélsőjobbról nézve"


Ezt elírtam, azt akartam írni, hogy szélsőbalról nézve.

2014. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem még, hogy én nem vagyok baloldali, hanem jobbos vagyok, legalábbis Nyugat-Európai szempontból nézve, és a parlamentbe esélyes pártok közül az Együtt 2014 van leginkább jobbra, ezért rájuk fogok szavazni, de bízok benne, hogy 2018-ra lesz jobboldali párt is az országban.
2014. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
10%
Jobbik
2014. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
9%

" Nyugat-Európában simán szocdemnek számítanának. "


Mégis mi miatt ? Az elmebetegség határát súroló bankár / oligarcha / internacionalizmus / EU / USA / Izrael imádat szocdem. Vannak balos jelszavaik, de azok kisebbségben vannak ill. Bajnaiék a támogatóik, pénzelőik miatt nem fogják azokat érvényesíteni.


Fidesz nem szélsőbalos, hanem jobboldali párt. A Fidesz csak a fontosabb ágak állami felügyeletét, esetleg államosítását próbálja elérni, nem az észnélküli államosítást, a teljes egyenlőséget és a szabadversenyes kapitalizmus megszűnését.



Magyarországon következőképp lehet besorolni a pártokat:


MSZP / DK / Együtt 2014-PM - szélsőjobb

Fidesz / Jobbik - mérsékelt jobb / jobbközép

Munkáspárt - szélsőbal

2014. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim válasza:
70%

Én magam jobboldali érzelmü vagyok.

Most a Jobbikra szavaztam mert tetszett a programjuk korrekt volt. Viszont a teljesítményük az nulla!

Elkurvultak ahogy a "fazékhoz"kerültek.


Fidesz- háát valójában történtek változások, a bérezésben, a járulékokban, de azt vegyük azért számításba, hogy a kommunisták full szétloptak mindent és ők egy nagyon erősen mínuszos kasszát vettek át, tehát valahonnan kellett pénzt csinálniuk.


Kommunisták- Ők voltak akik kaptak (bár nem tudom hogyan) 2ciklust is egymés után és be is bizonyították mit tudnak: Kommunista, gyilkolni, hazudni, lopni jól tud viszont értéket soha nem teremtett még! Az eddigi összes ilyen ideológiájú rendszer vagy megbukott, vagy a saját dugájába dőlt minden leváltás/megdöntés nélkül.


LMP.. és a többi ilyen töltelék vagy saláta párt ezek a vicckategóriát ütik meg, az én szememben ezek kb a bazári majmokkal egyenlőek és ha elfogulság nélkül nézzük a jelenlétüket akkor bizony azok is.


Egyelőre még nincs olyan program, tervezet amivel szimpatizálnék.


Valóban egy mindent átfogó elszámoltatásra lenne szükség mind jobb és baloldalon természetesen büntetésekkel együtt.

Akik hazát árultak azoknak az eredeti alkotmányunk szerint kéne fizetniük!


Egy mellékes megjegyzés azért:

Nézzétek meg, ezek mind egy kis csapatba tartoznak, persze eljátszadoznak a parlamentbe, neteznek, melegednek, majd ha kilépnek leszernak mindent és kb "együtt kocsmáznak" és átbeszélik hogy holnap ki álljon ki és miért ki ellen. Színjáték az egész! Viszont ezekből a kommentekből is kivállóan látszik, hogy kivállóan végzik mind a munkájukat, hisz azt tanulták, hogy oszd meg és uralkodj és valljuk be ezt prímán be is tartják.


Vass Albert szavaival élve míg testvér, tesvérnek farkasa addig mit várunk?

Itt van sok Magyar ember és mit teszünk, gyűlöljük egymást mert a politikai nézetünk nem egyezik! Fröcsögünk és sokan akár megvernék a másikat csak mert épp fideszes, mszp-s, jobbikos, lmp-s, vagy bármelyik másik (szándékosan írtam a nevüket csupa kisbetüvel, egyik sem érdemelt emég ki a nagyot)

Ezt úgy kéne, hyog én ezt meg ezt ezért meg ezért kedvelem és ezért szavazok rá, és zet elmondja mindenki, de a végén senkit nem bántani azért mert ő másképp vélekedik. Egy család vagyunk! Egy Nemzet, már ami maradt belőle.

2014. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Szerintem olvad el itt a végén az utolsókat és vond le a következtetést. ha őszinte vagy magadhoz, akkor nem lesz nehéz. Ne a szöveget nézd, a linkeken talált dolgokra figyelj. Főleg amit mondott és csinált és csinálna most is valamelyik nagy vezér és társai. Ha őszinte vagy magadhoz, akkor látod az igazat, hogy kire nem szabad biztosan szavazni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__523..

2014. jan. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!