Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes anyaországi honpolgárok...

Egyes anyaországi honpolgárok miért ilyen ki*ba*szott irigyek a határon túliakra?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek. Sajnos tapasztaltam ezt a jelenséget és nem tudom mire vélni, hogy miért jelenik meg ez a jelenség néha a határon túli magyarokkal szemben.

Általában úgy vettem észre, hogy a kétnyelvűség jelenségére jelenik meg a dolog, búvik elő egyes anyaországi honpolgárokból.



2013. dec. 27. 19:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Ez a szoci agymosás egyik velejárójának mondható, a főnökük is 9 éve 23 millió románnal uszigatta a híveit ellenetek."


Noha az a kijelentés valóban elég tulzó bunkóság volt, én már futottam össze a buszon magyarigazolványos szlovák öregasszonnyal, akinek úgy kellett jegyet venni, mert nem tudott magyarul - az ide telepített magyarországi szlovák barátnőjéhez jött látogatóba. Milyen jó a nyugdíjas szlovákoknak - ha van magyarországi ismerősük, ingyen mehetnek kirándulni az egész országban a mi pénzünkből! Szóval azért egy kis igazságtartalom is volt a dologban. Megjegyzem, aki akart, az eddig is szerezhetett magyar állampolgárságot, nem tiltotta senki, csak épp a kínaiak körében népszerűbb volt az opció, mint mondjuk a külhoni magyaroknál.

2013. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Hanem milyen oldalról?"


Gazdasági.

2013. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Hanem milyen oldalról?"


Gazdasági.


Ti valóban úgy gondoljátok, hogy a határon túli magyarság fogja annyival megrövidíteni a gazdaságot az anyaországi honpolgárok kárára?

2013. dec. 27. 21:24
 24/26 anonim ***** válasza:
A felesegem szlovakiai magyar , 2004-ben ismerkedtunk meg ,2007-tol elunk egyutt Magyarisztanban. Gyakran jarunk at ,evente 30-40 alkalommal , soha egyetlen alkalommal sem ereztem azt,hogy akar itthon az asszonyt,vagy kint engem barki is lenezne,vagy irigy lenne ....
2013. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
69%

"Ti valóban úgy gondoljátok, hogy a határon túli magyarság fogja annyival megrövidíteni a gazdaságot az anyaországi honpolgárok kárára?"


Én nem gondolom így, sőt, nagyon szívesen adok az adóforintjaimból is, ha ide adóztok. Ide adóztok? Nem. Annyira meg a mi országunk sem gazdag, hogy még +1-2 millió embernek szimpátia alapon nyújtson szolgáltatásokat, úgyhogy át kéne gondolni, hogy ki mit is kap itt és milyen alapon. Én mondjuk ezer örömmel odaadnám minden külhoni magyarnak ezt az állampolgárásggal járó szolgáltatáscsomagot mondjuk egységes évi 15-20.000 forint fejében. De ha ezt valaki meglépné, akkor valószínűleg mindenki fel lenne háborodva, hogy bántják a külhoni magyarokat. Pedig egy társadalmi szerződés alapvetően arról szól, hogy a polgárok adnak valamit és ezért kapnak is cserébe bizonyos életszakaszokban vagy helyzetekben. Az úgy nem megy, hogy valaki csak kap (legyen bár ingyenélő vagy külhoni magyar)!

2013. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
51%

"Ti valóban úgy gondoljátok, hogy a határon túli magyarság fogja annyival megrövidíteni a gazdaságot az anyaországi honpolgárok kárára?"


Igen, nagyon sokan így vélekednek, én is, csak jelenleg ez politikailag nem korrekt és ezért nem mondják ki hangosan a véleményüket az emberek. Egy népszavazáson lemérhető hogyan gondolkodik a döntő többség. Vagyunk ebben az országban éppen elegen, nem bír el több embert ez a jelenlegi rendszer. Ha átadnák a történelmi magyarország területeit is, veletek együtt az más volna, annak minden értelmes ember örülne. De ennek sajnos semmi realítása, ez soha nem fog bekövetkezni.

2013. dec. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!