Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is új fogalom...

Szerintetek is új fogalom született, avagy ki is az az anyaországi "tápos"?

Figyelt kérdés

Itt a cikk a témáról:

[link]


2013. jún. 29. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem új. Csak most foglalták össze a lényegét. De már létezett az elcsatolás előtt is, csak akkor más felé orientálódott. Ez egy sajátos emberfajta. Emberfajta?
2013. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen fafejű, szükségtelen ellenségképzésre is csak az erdélyiek képesek...


Messze nem tartozom a leírt csoportba, de amikor ott jártam még mi is bőven éreztük ezt a fajta viszolygást, távolságtartást, ami hétköznapi emberek adott részénél rendben lenne, de annál aki vendéglátásból akar megélni nagyon nem.


A panzióvezető egy veszprémi magyar volt, aki csak előttünk fél évvel érkezett a hely nyitására és ugyanezt erősítette meg, amit mi is tapasztaltunk: a történelmi események miatt valami olyan irracionális sértődömség jellemző az erdélyiek 25 év feletti részének többségére, hogy az valami nevetséges.


Tetszett Erdély, a panzió és a környék kiváló volt, de a jövőben biztosan nem fogom azt mondani, hogy "Na ide muszáj visszamenni" az ilyen attitűd miatt. Ha Krakkótól Lisszabonig királyként bánnak velem, akkor ne egy hegyről leszaladt paraszt nézzen már le engem azért, mert képes voltam nem ott születni, ahol ő.

2013. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es szerintem jogosak a sérelmeid. Én mint Nagyváradon(Romániában) született pont ugyan ezt éreztem néha a Magyarországi Hajdú Bihar megyében mit te az Erdélyi kirándulásod alkalmával, az ott élő kisebb nagyobb településen élő vidékiek részéről.
2013. jún. 29. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar össze tartás röhej!!!

Anyaországiak románozák az erdélyieket, erdélyiek meg táposnak hívnak.Felvidéki magyarokat tótnak becézzük.

A vajdasági magyarokat rácnak.

Kárpátaljaikat ukrának nevezzük.

Borsodiakat csórónak és el cigányultnak hívjuk.

Ezek után, után hogy várjuk el hogy szeressenek minket!!! minket

2013. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó ott vana szeren. Fel kéne már ébredni és az embert, a lelket nézni, és összefogni azok ellen akik, manipulatív módon, a Kárpát Medencét akarják maguknak.
2013. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az erdélyiek végtelenül beképzelt emberek. Én félig erdélyi vagyok, rokonaim is vannak kint, de utálok odamenni. Álladóan csak verik az asztalt, hogy csak ők a magyarok, ők beszélnek igazán magyarul (közben minden második szavuk román jövedékszó). Minden hülyeségen megsértődnek, az embernek meg kell válogatnia minden szavát, mert ha egy rossz szót szól akkora patáliát csapnak, hogy ihaj. És akkor ott van az a különös szokásuk, hogy megkérdezés nélkül mindenféle vadidegennek odaadják az ember címét, akik aztán egyszer csak megjelennek az ajtóban fél évre is elég bőrönddel, hogy állítólag itt aludhat pár napig.
2013. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem észrevettétek, hogy a cikk egy, az egész világra érvényes turista-magatartásformát ír le.


Helyettesítsétek be az anyaországi magyart az NDK turistával, Erdélyt a Balatonnal, a székely inget a matyó hímzéses inggel (+ csikós, guláásh, puszta, paprikás csirke stb), lekezelő német stílust és máris stimmel az egész.

Ugyanez elmondható az amcsi turistákra, akik még a kongói bennszülöttektől is elvárják, hogy angolul igazítsák útba őket, mert ők "amerikai állampolgárok" és nekik nem kell egy idegen nyelven sem beszélniük.


Vagy ott vannak a hordába verődött kicsi japán turisták, akik lemaradnak mindenről, mert egész nap kattognak a vakuk, amerre járnak, mindent kamerára vesznek, szabad szemmel szinte nem is néznek semmit.



Sok fajta turista és vendéglátó van, a cikkben az újgazdag sznob turistákat pécézte ki, de ugyanúgy vannak lehúzós, gagyit áruló vendéglátók.


filmajánló: Zimmer Feri

2013. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemtom, én voltam Erdélyben párszor és nagyon kedvesek voltak velem. Semmi bajunk nem volt egymással.
2013. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, annak az lehetett az oka, hogy te nem voltál "tápos".

Azért nem értek egyet a behelyettesítéssel, mert ez a fajta a német, amerikai, stb. turista csak egyszerűen bunkó, faragatlan, vagy sznob. A cikkbéli ember azonban az a fajta, az előbbi tulajdonságokkal rendelkező magyar, aki műmagyarkodni megy Erdélybe. Azt hiszi ez fontos dolog, és ő semmi fontosról nem akar lemaradni. Azt hiszi, így kell csinálni, mert fogalma sincs, hogyan kell. Ő nem sznobságból és fényképezni megy oda, hanem fontosságtudatból. És óriási károkat okoz a lelkekben. Ott és idehaza.

2013. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!