Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes anyaországi honpolgárok...

Egyes anyaországi honpolgárok miért ilyen ki*ba*szott irigyek a határon túliakra?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek. Sajnos tapasztaltam ezt a jelenséget és nem tudom mire vélni, hogy miért jelenik meg ez a jelenség néha a határon túli magyarokkal szemben.

Általában úgy vettem észre, hogy a kétnyelvűség jelenségére jelenik meg a dolog, búvik elő egyes anyaországi honpolgárokból.



2013. dec. 27. 19:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Általában az iskolázatlan buták olyan irigyek.
2013. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Ez inkább fordítva jellemző, a határon túliak gyűlölködnek ránk.
2013. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem. Felénk pl. folyamatosan az a szóbeszéd járja hogy aki kimegy külföldre az azért megy ki mert tartozik valakinek és a jobban fizető alja munka miatt megy ki hogy aztán hazaadja a pénzt.


Nem tudom mire vélni ezt a jelenséget. Talán az irigység hogy nekik volt bátorságuk ekkorát változtatni az életükön.

2013. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerek számos külhoni magyart - van amelyik normálisabb, van amelyik szemetebb. Viszont általánosságban semmivel sem különbbek, mint "mi", belhoniak. Sajnos általában az a 2 véglét van, hogy valaki vagy fél-Istenként tekint rájuk, vagy cigányként, egyik sem helyes út.

A kétnyelvűséghez pedig: mikor a délvidéki vevőtől megkérdezem, hogy honnan jött, akkor ne válaszolja már azt, hogy "Subotica", mert neki még nálnuk is jobban kötelessége lenne a nyelv ápolása.

2013. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hogy nem irígyek, még inkább le is nézik őket.
2013. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyílvánul meg szerinted ez az irigység? Mert én még nem nagyon találkoztam ezzel.
2013. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem jó az a szó, hogy "irigység"! Talán azért van ez az ellenszenv, mert az anyaországban élők úgy érzik,(sokszor jogosan), hogy a határon túliak kedvesebbek a kormánynak, több kedvezményt, juttatást kapnak.
2013. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Miben nyílvánul meg szerinted ez az irigység? Mert én még nem nagyon találkoztam ezzel."


Konkrétan nem mindég nyilvánul meg szóban, legtöbb esetben csak érzékelhető az illető gesztusaiból, és a hirtelen hangulat váltásából, és a beszéde hangleejtésének változásából.


Volt olyan is, hogy amikor megtudták, hogy nem csak magyarul tudok beszélni, hanem más közép európai határon túli nyelven is, történetesen annak az országnak a nyelvén ahol határon túli magyarként megszülettem, elkezdtek cikizni. Mondjuk a beszédük alapján kivehető volt, hogy eléggé a kevésbé iskolázott rétegbe tartozhattak.

2013. dec. 27. 19:59
 9/26 anonim ***** válasza:
Na bökd ki, melyik külhonira kéne irigykedni. Román, szerb vagy szlovák? (többet nem is írok, fogadok h román lesz)
2013. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Na bökd ki, melyik külhonira kéne irigykedni."


Leginkább egyikre se!

2013. dec. 27. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!