A Fidesz mit tett a szegényekért, kisemberért?
"Naponta tapasztalom, hogy a gáz fűtőértéke csökkent""
Nálunk még a feszültség is csökkent - képzeld el- csak 50 volt van a lakásban!
""Ha valaki ilyen mutyik után még támogatja a Fideszt nekem meg arról van meg a véleményem"" Milyen mutyikra gondolsz???
Az mszp 8 éve alatt talicskával tolták ki a pénzt az államkaszából!!!
Egy 20 oldalas semmit nem érő tanulmányért amit az egyik mszp-és miniszter rokonának a cége készített 50 millió forintot fizetek ki!!! Ezt csinálták büntetlenűl éveken keresztül!!! Valakit beültettek valahova igazgatónak vagy helyetesnek 6 - hónapra (PL:szalainé) majd leváltották és kapott 100 millió forint végkielégítést. STB...STB...STB...
Na akkor milyen mutyíról van szó??????
A munkanélküliségi rátába beleszámolják a közmunkásokat is, ennek köszönhető a látszólag alacsony munkanéküliségi ráta (félreértés ne essék, a közmunka is munka de alapvetően nem értékteremtő és a közmunkások kifizetéséhez ugyanúgy adóbevétel kell mint a segélyek kifizetéséhez).
A rezsicsökkentés nagyon visszás, van ahol működik de miért fizetünk mi is többet? :)
A nyugdíjakat nem adóztatta meg, helyette einstandolt pár ezer milliárdot a magánnyugdíjpénztárakból (lehet mondani, hogy betolták a közös alapba meg a személyre szóló nyugdíj számlát de egyik sem valósult meg)...
A nyugdíjakhoz egyébként sem szívesen nyúlnak mert egyértelmű és szavazat csökkenéssel jár.
Megszorítások: eddig kb. 2.5-3 milliárd eurónyi megszorítást eszközölt a jelenlegi vezetés. Nem kevés. Az eu alapvetően ezt kérte és meg is kapta.
Görögországgal meg ne vessük már egybe Mo-t, azért náluk rosszabb helyzet. Az államháztartási hiány átlagban magasabb mint az elmúlt 10 évben (Mnb kimutatás). A bankok és a multik a rájuk kivetett adók nagy részét visszaterhelték az ügyfelekre (a'la árnövekedések).
A folyamatosan változó jogi és pénzügyi feltételek miatt nő a bizonytalanság amit a cégek nem igazán tolerálnak (nem egy cikk jelent meg ezen témában és nem mindenféle blogokon). Lásd tranzakciós illeték, de biztos van még pár amit már meg sem jegyzek név szerint.
Mutyik: trafikok, pénztárgépek (röhej ami azok körül megy),építkezések, közbeszerzések, Máv.
Mondjuk régi álmom, hogy ha a mutyi téma szóba kerül, akkor nem rögtön az előző vezetés kerülne elő, hanem objektíven vizsgálnák az aktuális alanyt. :) Mindkettőnek vastagon van vaj a fején.
A fidesz szegényekkel megpróbálja megértetni, hogy az nem járható út ha otthon sajnálják magunkat, várják a segélyt az államtól és szaporítják a családot. Mindenkinek el kell fogadni, hogy az államnak nem kötelessége eltartani az állampolgárokat. Azt is meg kell érteni, hogy 6 általános végzettséggel nagyon nehéz olyan értékteremtő munkát végezni, amely kitermel egy magasabb fizetést.
Az államnak azt kell ösztönözni, hogy az alacsony végzettségűek kapjanak lehetőséget olyan ismeretek elsajátítására amivel jobban el tudják adni magukat a munkaerő piacon. A fidesz által alkalmazott megoldásokkal lehet vitatkozni, az elgondolással szerintem kevésbé.
Ezt szokták szegény ellenes politikának is nevezni.
Én a fidesz politikájára inkább azt mondanám, hogy nem azokról akar még két bőrt lehúzni, akik bejelentett munkahelyen magasabb kvalítást igénylő értékteremtő munkát végeznek. Ők azok a vállalati alkalmazottak, akiket lehet középosztálynak, illetve a szocialisták szavajárása szerint gazdagnak nevezni.
Ha jól tudom az igazságosnak mondott többkulcsos adórendszerben létezett egy járulékplafon, ami azt jelentette, hogy adott jövedelem felett nem kellett egyes járulékokat megfizetni. Ez vajon kinek kedvezett ? Nem a jelenleg támadott középosztálynak, hiszen ők nem olyan gazdagok hogy el tudták érni a járulékplafont.
Igen, igen a top managerek fizetése lépte át ezt a határt, juttatva őket extra bevételekhez az amúgy sem alacsony fizetésük mellé. Csak a szocik erről nem szoktak beszélni.
""A munkanélküliségi rátába beleszámolják a közmunkásokat is,""
Miért nem bírják egyes emberek megérteni, hogy a versenyszférában is csökken a munkanélküliség???
"Miért nem bírják egyes emberek megérteni, hogy a versenyszférában is csökken a munkanélküliség???"
Ha jelentős mértékben nőtt a versenyszféra foglalkoztatottsága, akkor miért kell beleszámolni a közmunkásokat? :)
De mondok mást. A Ksh szerint 2012.10.01-hez képest 57e fővel nőtt a foglalkoztatottak száma. Ez nem rossz szám de ennek kb. 66%-a a közmunkásokat jelenti, kimutatások szerint mintegy 1.4%-kal javítják a közmunkások a 9.8-as munkanélküliségi rátát. Lehet számolni, hogy valójában mennyivel nőtt a foglalkoztatottság a versenyszférában. Ezek ksh (központi stat. hivatal), szóval nem balosok.
De itt egy szép grafikon a munkanélküliségről. Ha 2006-tól kezdve nézed (ott még könnyeb átlátható), kirajzolódik az elmúlt évek rátája (Ksh adatok alapján, ellenőriztem, más is megteheti), ami szerint (ha korrigálod a 2013-as adatokat a közmunkásokkal) magasabb a munkanélküliségi ráta éppoly magas mint 3 éve.
Félreértés ne essék, nem a baloldalt védem, elvégre nem róluk szól a kérdés bár ezt "nem bírják egyes emberek megérteni"...
Azért lettél lepontozva kedves 49% mert rögtön sárdobálással és alpári stílussal indítottál. :)
Segítek jó? 2010 445 ezer munkanélküli, egy hete 665 ezer.
Plusz elment 600 ezer ember 3 év alatt.
Forrás: KSH
Add össze, menni fog számológép nélküli is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!