Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mérgezett bor ügy. Miért a...

Mérgezett bor ügy. Miért a tulajdonát megvédő gazdán van a hangsúly, hogy mit tett és nem azon aki többszörösen betört, meglopta? Miért a betörőt állítják be áldozatnak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 15:07
1 2 3
 1/21 rajcziz ***** válasza:
88%
Morális szempontból teljesen jogos a felháborodás. Jogi szempontból azonban mindkét fél felelősségre vonása elvárandó. Ugye valószínűleg nem azért öntötte bele a fagyállót, hogy bukét adjon a bornak, hanem hogy a tolvajnak ártson vele; ergó szándékosság esete áll fenn. Elég visszás, már-már abszurd helyzet, de a mai törvények szerint ez van.
2013. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
Gyilkosnak tartják a liberáltak a gazdát. Maga a gazda kínálta borral a betörőket? Nem. Betörők baja hogy ittak a borból.
2013. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Nevetséges és felháborító az egész.


Lassan ott tartunk, hogy akadálymentesíteni kell majd az ingatlanjainkat nehogy a betörők megsérüljenek, ha arra járnak.

2013. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
A környékünkön olyan dolgok mennek, hogy inkább a betörőt sajnálom(szöges léc a földön az istálló előtt, meg hasonlók), én azt mondom aki máséra szemet vet annak ne legyen joga panaszkodni ha nem úgy sikerül, ahogy akarta.
2013. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Én a gazda helyébe azt mondanám, hogy féltem hogy alkesz leszek, ezért fagyállót tettem a borba, mert kiönteni nem volt szívem, meginni meg nem akartam, de csak így tudtam megállni. Rajtam kívül senki nem iszik a családban bort mármint aki hozzáférhet, így nem veszélyeztettem senki. Az meg hogy betörtek, sajnálatos eset, de nem én tehetek róla.

Azt is elmondanám, hogy tervezem a szobám közepére beépíteni az elektromos csapdát, ami áramütéssel büntet ha kimegyek nassolni este a konyhába. Ezt is csak azért, hogy le tudjak fogyni. A csapda pont a páncélszekrény elé kerül. Ha esetleg betörnek, hogy kifosszanak, akkor is én leszek a hibás, mert megütötte az áram őket? Azt is megkérdezném a bíróságon, hogy mennyi jogom van a saját tulajdonommal azt tenni amit akarok? Van-e jogom hozzá egyáltalán.

2013. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

csak azt nem értem, miért kellett bevallania, hogy feltuningolta a borovicskát

tagadnia kellett volna azt is, hogy a pápa katolikus, oszt bizonyítsanak a biztosurak, amit tudnak - jó ügyvéd kimosta volna

(egyébként meg bele kéne már írni a BTk-ba a "rábaxszás" esetét is, amikor a bűnöző egyszerűen rábaxszik, mint most :D)

2013. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Ennyi erővel agyon is üthette volna, vagy levághatta volna a fejét. Tök mindegy, mert a szándéka túlzás volt, mégpedig az, hogy meghaljon.
2013. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%

"én azt mondom aki máséra szemet vet annak ne legyen joga panaszkodni ha nem úgy sikerül, ahogy akarta."

ez a ráb*szás elve a büntetőjogban a büntetőjogban XD

2013. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó előtti:


De ha nem törnek be és próbálják elvenni ami az övé, akkor ez meg sem történik, szóval nem hiszem hogy etikus dolog lenne valakit azért büntetni, mert a saját borát felpancsolta fagyállóval. Ha betöröm az ablakom elvisznek rongálásért, vagy mi?

2013. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha betörnek egy méhészhez, a méhek halálra csípik a betörőt, akkor a méhészt veszik elő?


Ha betörnek valakihez, aki mogyoróvajjal keni a kenyerét, a betörő befalja, de vesztére allergiás rá és belepusztul, akkor a tulajt veszik elő?

2013. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!