Még sincs félnivalójuk a magyar embereknek, a kormány újabb lépést tett a rezsicsökkentés megvédésére: mit szóltok hozzá?
Az EU hiába próbálkozik elvenni a nemzetünktől a jólétet az energiaszolgáltatók hasznának növelésének érdekében, a kormány megvédi a rezsicsökkentést. A cikkben olvasható, hogy kik voltak azok, akik nem támogatták a Parlamentben a rezsicsökkentés védelmét, senki se lepődik meg, a baloldali pártok.
Én félek, mert a rezsicsökkentés egy kamu. Az emberek pár száz forinttal fizetnek kevesebbet, de emiatt rengeteg cég fog kivonulni az országból, aki meg nem vonul ki, az nem fog fejleszteni semmit. Ez azt eredményezi, hogy 10 éven belül minden elavult lesz és hol van gáz, hol nincs, hát most nincs áram, stb.
Arról nem is beszélve, hogy legyenek non profit vállalatok meg a többi hülyeség.
Emberek ne dőljetek be ennek légy szíves és tegyünk együtt Magyarországért.
Ezek szerinte a baloldali pártok azok, akikben van még némi értelem és nem akarják a külföldi cégeket jogtalanul meglopni, ezáltal rombolni a magyar jogrendszerbe vetett bizalmat a külföldi tőke elől.
Remélem a kérdező el tudja olvasni ezt a többszörösen összetett mondatot.
"Ezek szerinte a baloldali pártok azok, akikben van még némi értelem"
Persze, az Orbán-szoborral való szórakozás és Dopeman rendkívül kulturált fellépése pont ezt sugallja. És akkor nem is beszéltünk a Baján megrendezett műbalhéról, és a megrendezett felvételekről amiket bizonyítékként akartak bemutatni ország-világ előtt, hogy a Fidesz szavazatokat vásárolt...
"és nem akarják a külföldi cégeket jogtalanul meglopni, ezáltal rombolni a magyar jogrendszerbe vetett bizalmat a külföldi tőke elől. "
Loptak azok már épp eleget az országtól, a közteherviselésben pedig nem vették ki a szerepüket egészen addig, amikor bevezette a kormány a bankok és a multinacionális cégek különadóját. Hozzáteszem, már több európai ország is követi a magyar példát, hiába volt sok felszólalás ellene külföldön, amikor bevezették itthon. A magyar jogrendszerbe fektetett bizalom a külföldiek által fontosabb számodra, mint a multinacionális cégek rohamos ütemben történő terjeszkedése által tönkremenő magyar kereskedők és vállalkozók? Kinek az érdekét szolgálja ki a kormány, a külföldiekét vagy a magyar emberekét?
"Remélem a kérdező el tudja olvasni ezt a többszörösen összetett mondatot."
Én pedig azt remélem, hogy valamikor eljön az az idő, hogy ezen az oldalon végre megkomolyodnak az emberek és nem személyeskednek állandóan minden kérdéssel kapcsolatban, hanem érdemben tudnak vitázni.
Elnézést kérek a személyeskedés miatt (túl sekélyes volt a kérdés, azért személyeskedtem, de valóban nem volt jogos részemről).
A kultúrált fellépésről: Dopeman megnyilvánulásai nekem sem szimpatikusak és az Orbán szobor feldöntése sem kultúrált. Ellenben ezeknek szinte semmilyen ráhatása sincs Magyarország külföldi megítélésére.
Ellenben ha egy piaci céget (aki már befektetett Magyarországon) a kormány rendelkezésekkel meglop, annak igen. A bizalom irántunk megrendülhet és a tőke elkerülheti hazánkat. Ezért sokkal károsabb a rezsicsökkentés, mint amennyi hasznot hoz.
"Ellenben ha egy piaci céget (aki már befektetett Magyarországon) a kormány rendelkezésekkel meglop, annak igen. A bizalom irántunk megrendülhet és a tőke elkerülheti hazánkat. Ezért sokkal károsabb a rezsicsökkentés, mint amennyi hasznot hoz."
Ezzel egyet értek, megrendülhet a bizalom, viszont még így is jönnek a hazánkba a befektetők és például Nyíregyházán megépült a Lego gyár, amivel számos új munkahely teremtődött, de nem ez az egyetlen eset, hogy még egy nagy céget említsek, a Coca Cola Dunaharasztin is nyitott egy gyárat. Tehát a helyzet annyira koránt sem vészes, több multinacionális cég jött az országunkba a különadó bevezetése óta, mint amennyi kivonult.
A rezsicsökkentés viszont egy komoly problémára hívja fel a figyelmet, méghozzá arra, hogy az energiaszolgáltatók a hazánkban profitorientáltak, ennek kellene véget vetni az államosítással. Sajnos a rendszerváltás után túlzott mértékben privatizáltak, az energiaszolgáltatókat nagyon rossz döntés volt.
"A rezsicsökkentés viszont egy komoly problémára hívja fel a figyelmet, méghozzá arra, hogy az energiaszolgáltatók a hazánkban profitorientáltak, ennek kellene véget vetni az államosítással."
Kedves kérdező,
Ingyen még a kutya se sz@rik. Ki az a hulye aki jószándékból fektetne be ilyen pénzigényes iparágba?
Államosítással meg lehet oldani, de annak működése valószínűleg hasonló lenne a jelenlegi állami monopóliumokhoz, például az egészségügyhöz: gyenge minőséghez, rossz szervezettséghez, ami ezzel egyidejűleg adófizetői pénzek pazarlásához vezetne.
Egy másik lehetőség, hogy olyan vállalkozó végzi az energiaszolgáltatást, aki ezt a kormánynak tett szívességként értelmezi, és ennek megfelelően cserébe valamilyen szívességet vár el a kormánytól. Ez a gyakorlatban azt jelentheti, hogy később jövedelmező megbízásokat fog kapni, természetesen a verseny kizárásával, minimum korlátozással. Ennek a lehetőségnek az árát szintén a fogyasztók fizetnék meg.
az adóterheket kellene csökkenteni (az energiaárak kb. fele adó).
"... több multinacionális cég jött az országunkba a különadó bevezetése óta, mint amennyi kivonult."
És majd 4-5 év múlva az adómentesség lejártakor húznak is innen a p-be.
Ők biztos megvédik a rezsicsökkenést.
Mindenkitől
Csak előbb "szándékosan túlzott felár"-at kérnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!