Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a baloldal?

Miért jó a baloldal?

Figyelt kérdés

Jobb oldali vagyok. Nem értem a baloldaliakat. Elmagyarázom én miért tartom jónak a jobboldalt:

Mert védi a hazai termékeket. Mert alap értékeket képvisel.

Nem engedi hogy más nem hazai előnyben részesüljön. Tiszteli a kultúrát.. stb. Még rengeteg dologban ott van de egyenlőre ezek

most a balosokat kérném meg hogy magyarázzák el nekik miért tetszik a baloldal és ne úgy hogy márpedig a jobboldal rossz hanem hogy miért jó a bal?



2013. nov. 26. 23:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked nem lehet elmagyarázni a bal és jobboldal értékeit. Az általad felsoroltak nem oldalhoz tartozó értékek, hanem általános emberi értékek. Olyan ez, mintha azt mondanám, a "ne ölj" igénye keresztényi érték. Ha az volna, az összes nem keresztény ölne. De nem teszi. Azért mert ez nem keresztényi, hanem emberi érték.


Az persze lehetséges, hogy a jobboldali média elhiteti veled ezt a hazugságot (hazugság abban is, hogy a felsoroltakat a jobboldal tiszteli, és abban is, hogy a baloldal nem).


Ha valóban a jobb és baloldal értékrendje közötti alapvető különbségre vagy kíváncsi, azt a gazdaság működésének megítélésében kell keresned. Az persze egyrészt bonyolult, másrészt nem szívesen hangoztatják, mert nem vevő rá a gondolkodni nem kívánó közember.

A jobboldal alapeszméje a tőke. Azaz a társadalmat úgy kell szervezni, hogy a tőke szabadon fejtse ki hatását (akár a legdurvább kizsákmányolásig). A szabad verseny szentsége alá van rendelve minden más. A szociális kérdések is, a nacionalista kérdések is, a munka, a munkaerő is, ha adott pillanatban és helyen akadályozzák a tőke érvényesülését. Természetesen ennek sok fokozata van, konszolidált viszonyok között érvényesülnek szociális szempontok, mert kiszámítható, hogy úgy nagyobb a profit. A hazai termék és hasonlók akkor és ott szempont, amikor és ahol ez hasznos(abb) a hazai tőkének. Vagy az azt kiszolgáló politikának. Különben nem számít.

A baloldal alapeszméje a munka. Vagyis a munka értéke, minősége, mennyisége az alapérték, és annak van a többi alárendelve. Adott esetben a tőke is (vagyis, hogy a termelés milyen módon valósul meg). A baloldali eszme a munkát végző embert tekinti elsődlegesnek, és ennek alárendeli (ha szükséges, mert nem mindig szükséges!) a nyereséget, a tőkemozgást és más működési módikat.


Alapvetően fontos hangsúlyozni, hogy a mai Magyarországon folyó ilyen vita álvita!!! Mégpedig azért, mert ilyen vitához kell egy jobboldali párt (a maga eszméivel) és egy baloldali párt (a maga ideológiájával). Magyarországon ma egyik fajta sincs. A Fidesz nem jobboldali, csak annak állítja be magát. Kizárólag a hatalom érdekli, populista (ami a rossz baloldal módszere), a nacionalizmusa kizárólag az Európa-ellenességet jelenti (pontosabban saját hatalmának korlátozója ellenességet - ha mondjuk Merkel békén hagyja, akkor németbarát, ha beleszól a ténykedésébe, akkor Merkel a nyugati nagytőke szószólója és ellenség). Az MSZP nem baloldali, csak szövegben. Attól ellentmondásos, hogy helyenként próbál baloldali értékrendet megfogalmazni, de közben jobboldali (tőkepárti) értékeket követ. Ez sokszor zavart okoz, ráadásul tagjai ellentétesen viselkednek (jól látszik, a Fidesznél ilyen problémák nincsenek, keményen kézben tartott párt, az MSZP ezt tekinti a jobboldaliságnak, próbálja magát "demokratikusnak", azaz a nézetek szabad érvényesülése helyének nevezni, mert ezt képzeli baloldali értéknek. A tagjai nézetei pedig szabadon ellentmondanak egymásnak - ez nem demokrácia, hanem a félreértelmezése). Az MSZP fő problémáját az jelenti, hogy baloldalként próbál viselkedni (és ennyiben valóban őszinte), de sem tagjai habitusa, sem a közeg, ahol érvelnek, nem teszi ezt lehetővé. Azért, mert ilyen helyzetben egyszerűen más a baloldali értékrend módszertana.


A többi pártról (jobb, vagy bal oldalról) ugyanez mondható, csak jelentéktelenebbek lévén, a fő jellemvonások kevésbé látszanak.


A kérdező azért nem találja a baloldali értékrendet, mert egyfelől a valódi jobboldali válságban van, másfelől a valódi baloldali értékrendnek nincs itt hallható képviselője (van képviselő, csak csendben van).

2013. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 bumbi02 ***** válasza:

Én kicsit úgy látom hogy a baloldal realisztikusabb. Én nem azt a terméket veszem meg, amelyik magyar, hanem azt, amelyiknek jobb az ár/minőség aránya. Ha ez magyar akkor azt, ha ez kínai akkor azt.

Nem táplálok tévhiteket a magyar gyümölcsök és zöldségek kiválóságáról, természetesen finomabb lesz egy napsütötte olasz, mediterrán helyről származó paradicsom, mint egy magyar. Akik meg összehasonlítgatni szokták, azok a nagymama kerti paradicsomját hasonlítják össze az olasz fóliasátrassal. Amit a boltban kapsz magyar paradicsom, az ugyanúgy fóliasátras.


Alapértékeket képvisel a jobb oldal. A baloldal is képvisel alapértékeket. Csak ez a változó, hogy ki mit tart alapértéknek. Egy konzervatív jobboldali teljesen mást tart annak, mint egy liberális baloldali. Nekem a tolerancia fontosabb, mint a sokszor elvakultságba átcsapó hazafiság. Nekem fontosabb a szabad gondolkodás, mint a hit. (főleg hog ymanapság zavar van a jobb oldalon, hogy most akkor keresztények vagyunk, és Mária országa, vagy őspogány rovásírásos szkíták..:))


A baloldal ugyanúgy tiszteli a kultúrát. Én a magyar kultúrát, gasztronómiát, történelmet, irodalmat igen is szeretem. És nem egy ízben bizonyítottam, hogy sokszor jobban ismerem, mint egy magát hazafinak valló árpádsávos honfitársam. (mikor Trianon történelmi versenyen az árpádsávos-sálas csapat az utolsó helyen végzett, míg mi az élmezőnyben)



És én az egyenlőbánásmódban hiszek, nem a hazaival való kivételezésben. Egyenlő körülmények legyenek mind hazainak, mind nem annak, és győzzön a jobb. És tegyünk azért, hogy a hazai legyen a jobb.



Igazából a kérdésre nehéz válaszolni röviden, főleg mivel az hogy valaki bal vagy jobboldali, az belülről jön. Olyan mintha megkérdeznél egy katolikust hogy ő miért katolikus, és miért nem izraelita? Miért jobb az? Az ember érzi hogy szerinte miért jobb, de szavakba ölteni nehéz.

2013. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Noss igen ezt a bal jobb mizériát nehéz lezárni mert mindenki megtalálja a maga igazát mindkét oldalon. Kapitalista tőksé rendszert nem nevezném jobb oldalnak. És a munkáspártot sem bal oldalnak.

Egyszóval köszönöm a válaszokat nagyjából értem a baloldali gondolkodásmódot. Csak azért tettem fel mert eddig valahogy nem volt teljesen világos mit akarnak de most nagyjából körvonalazódott.

2013. nov. 27. 13:03
 24/29 anonim ***** válasza:
A baloldal alapjában véve nem jó, még a jobbágyfelszabadítás meg hasonlók előtt volt értelme, de ma már nincsen. Persze a jobboldal sem jó, mármint a létező jobboldal. A baloldal sajnos nem nemzeti, nem tiszteli az országot, a népet, a nyelvet, hanem elárulja azt és ráront a nemzetköziségével. A proletariátus szemszögéből szemlél mindent, ahol segélyeken tengődnek az emberek évekig, évtizedekig, a gazdagabbaktól elveszik a pénzt, amiért megdolgoztak, és nincsenek komolyabb, távlati céljaik. Az MSZP is csak adott a szegényeknek évről évre, és közben eladósította az országot, ezzel tönkretette minden ember jövőjét.
2013. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 bumbi02 ***** válasza:

*szavakba önteni


És amit még fontos leszögezni szerintem, hogy az hogy valaki bal vagy jobboldali, nem meghatározó az ember milyenségére. Ez csak a politikai "hitvallása", ettől függetlenül lehet jó ember, nekem balosként speciel a legtöbb haverom, és barátom jobbos. Ez csak egy téma amiben nem értünk egyet. Csak sokan egyből lefitymálják a másikat ha az jobbos, vagy az balos.

2013. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
bumbi, szerintem sokszor van bennük valami rossz, látszólag jók meg rendesek, pl. segítenek az emberekenek, elesetteknek, szegényeknek, de csak annyira, amennyire muszály, amúgy igénytelenek. legyen szegény vagy gazdag (lásd Gyurcsány, Szanyi, MSZP, DK)
2013. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 bumbi02 ***** válasza:

Ezek politikusok, és pártok. Én baloldali vagyok, de egyik baloldali párttal se tudok azonosulni. Az hogy valaki bal vagy jobboldali, nem von maga után pártkötődést. Főleg hogy a legtöbb párt úgy képviseli az adott oldal "Értékrendjét", ahogy az neki épp megfelelő. Példának okáért a toleranciát elvárják a melegekkel szemben, de a szélsőségekkel szemben nem. (baloldal). Például egyszer őskeresztények vagyunk, egyszer őspogányok (jobboldal). ROvásírásos falutáblák, és keresztény nagytemplomok.


A bal illetve jobboldalt nem a politikusai alapján, hanem a szavazói alapján kellene megítélni, szerintem. A politikus az hazudik. Ezt mindenki tudja. Legyen az bal,vagy jobboldali.

2013. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
csak ismert példákat mondtam, amivel arra akartam utalni, hogy ez nem az anyagiakon múlik vagy az iskolázottságon, hogy ők ilyenek. Szanyi és a fél MSZP ugyanolyan bunkó, mint a szegény baloldaliak
2013. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 bumbi02 ***** válasza:
De a bunkóság nem baloldali jellemző. Az belülről fakad. A jobboldalon ugyanannyi a bunkó, intoleráns, semmirekellő,mivel ez nem attól függ hogy te bal vagy jobboldali vagy. Csak van aki ezt nem akarja látni, és szívesebben támadja a másikat olyannal, hogy a baloldal buta, a jobboldal meg agresszív. Mintha kötelező lenne a bal és jobboldalnak utálnia egymást. Nagyjából olyan ez, mint általános iskolában voltak a rockerek és rapperek, sose keveredtek. Gyerekes.
2013. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!