Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megérte az egykulcsos adórends...

Megérte az egykulcsos adórendszer? A jólkeresők nyertek vele, de a többség nem. AZ állam évi 444 milliót veszít.

Figyelt kérdés

Érdemes ezzel kezdeni a cikket:

A tanulmányt nem egy ellenzéki politikai műhely, hanem Virovácz Péter, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. munkatársa és Tóth G. Csaba, a Debreceni Egyetem PhD-hallgatója jegyzik.



"Hatalmas bevételkiesést okoz és szinte kizárólag a legjobban keresőknek kedvez a kormány adópolitikája, állapította meg egy, a Pénzügyi Szemlében megjelent tanulmány. A tanulmányt nem egy ellenzéki politikai műhely, hanem Virovácz Péter, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. munkatársa és Tóth G. Csaba, a Debreceni Egyetem PhD-hallgatója jegyzik.


Megállapításaik szerint a 2010-13 között végrehajtott szja-reform összességében évi 444 milliárd forint bevételkiesést okozott a magyar államnak. A kieső bevételek 74 százaléka pedig a két legmagasabb jövedelmi tizedhez tartozó, gyermektelen állampolgárok nettó jövedelmét gyarapították.


A vizsgált hároméves periódusban a leggazdagabbak évi 501 milliárd forinttal kevesebb adót fizettek, mint tették volna a régi szabályok szerint. A leggazdagabbak hozzájárulása az adóbevételekhez 61 százalékról 42 százalékra csökkent.


Ezzel szemben a legszegényebbek adóterhei összesen évi 134 milliárd forinttal nőttek ugyanebben az időszakban. A legalsó négy jövedelmi tizedbe tartozóknak mindössze 20 százaléka járt jobban. A második legmagasabb jövedelmű csoportban a nyertesek aránya 92, a leggazdagabbak körében 99 százalék.


Az adóváltozások egyik fő indoka az volt, hogy a családi adózással segítsék a gyerekes családokat. Ez sem jött be. Ugyan a három vagy több gyermeket nevelők 63 százalékának csökkent az adója, az alsó hat jövedelmi tizedbe tartozók adóterhei nem csökkentek érdemben. A nagycsaládosok összesen 67 milliárdot nyertek az adóreformmal, ennek 92 százaléka a legfelső két jüvedelmi tizedbe tartozók nettó keresetét növelte. "


[link]


2013. nov. 20. 10:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kedves kérdező 444 milliárdot akart írni,mert a millió az "BAKFITTY",az nem összeg egy költségvetésben!
2013. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Milyen nyugdíja lesz apukádnak?"

Mindenhol ez megy sajnos, hiába lázad ellene az apukája... Ha meg lehet választani, hogy most nem halok éhen, vagy később akkor inkább most maradok életben :)

2013. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
64%

Ő most egy igazi előrelátó apuka. Az nálunk nem fontos,mi lesz holnap,csak mindíg az a fontos mi van ma.

Ugyanaz mint a devizásoknál. Felvette ma,fizetni holnap már nem tudta,tán nem is nagyon akarta.

2013. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Igen és? Ha kilép a munkahelyéről és 5 hónapig nem kap állást mit csinál? Nézz szét szerintem kicsit az országban és meglátod milyen sok helyen ez megy.Ne hidd el az 1 millió munkahely szöveget... ha nincs munkád éhen halsz, nyugdíj ugyan... elmondom neked ha így halad a gazdaság ennyien mennek külföldre még annak se lesz nyugdíja akinek már csak 10-15 éve van hátra nyugdíjig. Olyanról meg ne is beszéljünk, akiknek 20-25 év van még.
2013. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

Én személy szerint nem vagyok fityesz-imádó,úgyhogy nem vettem be semmit.De azt sem lehet csinálni,hogy minden zsebbe megy...aztán nézek a lyukon.

Ezek szerint a sokak által megszólt multik százszor különbek,bejelentik az embert magasabb bruttóval.

Mellesleg...ha mindenki minimálbéren van bejelentve csak, akkor hogyan lehet az országos átlagkereset netto 128.000,- ft. Ez csak úgy lehet,hogy magasabban van a többség bejelentve. Azért nem általános ez a "zsebes dolog".Nehogy te meg ezt hidd el.

2013. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
29%
kérdéshez: én nem vagyok gazdasági szakértő, de paraszti ésszel: ugye benne volt, hogy a "zsebbeboríték" ellen kicsit használhat, de aki eddig is így csinálta nem változik. inkább az, hogy akinek több maradt, sokaknak SOKKAL több maradt, amit házra, autóra, luxuskiadásokra, befektetésekre költhet, az meg máshol jelenik meg. csak sajnos vékony a réteg amit érintett, és a minimálbért is megadóztatják, ami szerintem nem igazságos.
2013. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"AZ állam évi 444 milliót veszít."

Ez a pénz legalább magyar állampolgároknál maradt nem herdálják el a politikusok.

Ezt viszont nem értem :

"Ugyan a három vagy több gyermeket nevelők 63 százalékának csökkent az adója, az alsó hat jövedelmi tizedbe tartozók adóterhei nem csökkentek érdemben. "

Ha valaki az alsó jövedelmi tizedbe tartozik és három gyereket nevel, akkor nem fizet adót, mert ki sem tudja használni a teljes adókedvezményt. Tehát 0 forint adót fizet. Akkor miért nem csökkent az adóterhe ?

Tulajdonképpen mit ért a kérdező adóteher alatt ?

A bekezdés elején a családi adózás az SZJA-ra utal, a végén az adóteher meg az összes adóra ? ( SZJA, ÁFA, jövedéki adó stb.) Itt valami csúsztatás van almával indulunk körte lesz a végén.

2013. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

12-es teljesen egyetértek veled.

Méghogy aki többet keres,az biztos többet tanult.

Ez egy vicc.

Nevetséges bére van az orvosoknak.A semmit tevő politikusok meg havi 1 millát keresnek és most már kevesebb is az adó belőle.Undorító aki ezt kitalálta.

Ez lesz az emberiség veszte.A gazdagok még gazdagabbak akarnak lenni.

Ezt a mocskos zsivány rendszert támogatni,gusztustalan!!!!

2014. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!