Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a mai...

Miért mondják, hogy a mai nyugdíjasok keményen végigdolgozták az életüket, mikor a többség a legszebb, leglazább kádári évtizedekben dolgozott aktívként?

Figyelt kérdés

Aktívak is akkor voltak, amikor legkönnyebb volt az élet, meg most nyugdíjasként is minden létező kedvezményt, állandó nyugdíjemelést is megkapnak, merthogy "ők már végigdolgozták az életüket".


Csak én érzek itt igazságtalanságot meg ellentmondást? Már bocsi, nem akarok bántani senkit, de mégis fura szerintem ez az érvelés.



2013. nov. 2. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk azt hogy nekik végig volt munkaviszonyuk, de munkának nem nevezném amit sokan csináltak.
2013. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Többek között én is épp erre gondoltam.
2013. nov. 2. 14:14
 3/21 doboszoli ***** válasza:
56%

Kérdező!

Pillanatnyilag mi hasznos dolgot művelsz???

2013. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Még is mit kéne tenni szerinted?Agyon kéne ütni egy lapáttal aki meg éli a nyugdíjas kort:).Én nem sajnálom tőlük azt a 80,90ezer forintot.Az a baj hogy a mai aktív dolgozók is a legtöbb ennyit kap és ennyiből csak tengődni lehet.
2013. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Azért mégis az adójukból ilyen okos embereket neveltek mint te kérdező.
2013. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 bumbi02 ***** válasza:
50%

Kíváncsi lennék hogy a kérdező mit dolgozik..: ) Már ha egyáltalán dolgozik már, és még nem iskolapadból akarja megmagyarázni az életet..


És ezt a kifejezést nem hiszem hogy szószerint kellene venni. Aki ledolgozott 40 évet - teljesen mindegy hogy mit, de dolgozott,és ha naponta csak 10 csomag szeget is, de termelt - , az megérdemli szerintem hogy munkájához mérten nyugdíjat kapjon, és ha már 40 éven át használta a tömegközlekedés, fizette az adót, tett ezt azt az állami kasszába, akkor had használja ingyen a tömegközlekedést...


Az állandó nyugdíjemelésről meg csak annyit, hogy amennyivel emelik általában, annyival gyengül a forint, tehát nem élnek jobban sokkal..

2013. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk én arra is kíváncsi lennék, hogy ha lecsökkentenék a nyugdíjat a kérdező kívánsága szerint akkor a kérdező miből tartaná el a szüleit? Mert ugye az a gyerek kötelessége alaptörvényben is benne van.
2013. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

18:35

"Aki ledolgozott 40 évet -..."


A mai nyugdíjasok többsége nem dolgozott itt le 40 évet :)

2013. nov. 2. 19:54
 9/21 bumbi02 ***** válasza:
60%
Kérdező, inkább arra válaszolj, hogy mi a te becsületes munkád, ami után megérdemeltnek fogod tartani a nyugdíjat?: ))
2013. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

# 8/9


Ma emberek többsége sem dolgozik becsületesen bejelentve 8 órába.

2013. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!