Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a mai...

Miért mondják, hogy a mai nyugdíjasok keményen végigdolgozták az életüket, mikor a többség a legszebb, leglazább kádári évtizedekben dolgozott aktívként?

Figyelt kérdés

Aktívak is akkor voltak, amikor legkönnyebb volt az élet, meg most nyugdíjasként is minden létező kedvezményt, állandó nyugdíjemelést is megkapnak, merthogy "ők már végigdolgozták az életüket".


Csak én érzek itt igazságtalanságot meg ellentmondást? Már bocsi, nem akarok bántani senkit, de mégis fura szerintem ez az érvelés.



2013. nov. 2. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Tudod mondjuk mi az a fusizás? És miért alakult ki?
2013. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell az öregeket szidni ma is van aki csak bejár dolgozni felveszi a pénzt és alig csinál valamit. Többek között én is.
2013. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen mindegy, hogy sokat vagy keveset dolgoztak-e (nyilván is-is), a lényeg az, hogy ma Magyarország jóval többet költ nyugdíjra annál, mint amennyi telne rá. Ez pedig csak a jövő ismételt felélése és az ország lerohasztása árán megy. Dehát a szavazatvásárlás az mindennél fontosabb szempont az éppen regnáló 'gyurcsánykormányok' számára. Kit érdekel, mi lesz 20 év múlva? :(
2013. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Dudok Andrásné ***** válasza:
73%
Lehet, hogy te azt látod a szüleidtől,vagy a kornyezetedben, hogy nem dolgoznak meg a pénzükért, de mi bizony mindegy milyen rendszer volt nem csak a 8 orát dolgoztunk a munkahalyünkön. Pl. a boltokban először azzal kezdtük a napot,hogy a kályhába begyujtottunk,majd kézzel rakodtunk, majd zárás után nekünk kellett a boltot kitakaritani és köves ut hiányában a tejesládát, kenyeret stb.kézben hordtuk több 100 mééterről, ahol a kocsi lepakolt.Igen 41 év szolg. idö után most lettem nyugdijas havi 58.000.ftal.Te ezt kiváncsi lennék mennyiért csinálnád végig!!! Tudod az én gyerekeim nem sokallják a nyugdijamat. IGEN VÉGIGDOLGOZTUK és dolgozzuk az életünket!!!
2013. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 doboszoli ***** válasza:
63%

Utolsó válaszoló!

Minden tiszteletem a Tiéd, édesanyám is boltos volt hasonló körülmények között.(falusi "bót")

A " kedveskérdezőnek" viszont mintha nem lenne mondandója.

Pedig többen faggattuk...

2013. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 bumbi02 ***** válasza:
57%
Zoli, szerintem a kérdező olyan 16 éves lehet, akit dühít hogy a nyugdíjasok miatt nem tud leülni a villamoson arra a 3 megállóra, amíg hazaér.
2013. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jajj de viccesek vagytok :)


Dolgozom és adót, járulékot fizetek rendesen, egyébként pedig nem tartok majd igényt semmiféle nyugdíjra, ennyit közölhetek.


Nem fogom elvenni az ételt a gyerekeim, unokáim tányérjáról, toporzékolva, hogy nekem jár, jár jár, jár!!!!

2013. nov. 4. 00:01
 18/21 bumbi02 ***** válasza:
60%
Hát akkor mi a becsületes munkád, amiből leszólod egy egész generáció munkáját?: ))
2013. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 doboszoli ***** válasza:
60%

"nem fogom elvenni...stb" ja, majd inkább éhezel mi?

Gondold át még egyszer-kétszer!

2013. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Vörösnefelejcs ***** válasza:
60%

Te ezzel szórakozol, hogy a nyugdíjasok ellen uszítasz? Fizetnek érte?


A legszebb kádári években valóban senki nem dolgozott, az embereknek a sült galamb a szájukba esett, valamint idepotyogott az Ikarusz, a Videoton, Bábolna, a Globus, a magyar mezőgazdaság (igen, volt ilyen) világhírű volt, hihetetlen termésátlagokkal.

De ehhez a mosti nyugdíjasoknak semmi közük nem volt. Ahogy ahhoz sem, hogy a tanulmányi világversenyeken Japán és még valami ázsiai ország után harmadikként a magyarok jöttek a természettudományos tárgyakban, hogy magyar zenészekért külföldről jöttek, és még valaki ránkejtett egy atomerőművet is.

Szóval, éltünk ebben a jó világban, most meg elvárjuk, hogy a fent említett, mára eltűnt dolgokért nyugdíjat kapjanak az idősek?

YEEEES, we do.

2013. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!