Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ózdi vízkorlátozás tényleg...

Az ózdi vízkorlátozás tényleg rasszizmus volt?

Figyelt kérdés

[link]


Az ombudsman szerint az volt....


Szerintem semmiféle etnikai diszkrimináció nem történt.Nem a polgármester tehet arról, hogy többségben romák laktak azon a környéken ahol korlátozva volt vízhasználat.



2013. okt. 10. 20:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%

Az rasszizmus, hogy a reális vízfogyasztást többszörösen meghaladó kutak működését korlátozták?


Egyébként sem voltak életveszélyben, csak annyi történt, hogy csökkentették a teljesítményét a csapnak, ergo 1,5 perccel kellett többet várakozniuk arra, hogy a létfenntartáshoz szükséges mennyiséget magukhoz vegyék.

2013. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem volt az!


Az ipari méretű felnasználás (pocsékolás) miatt csinálták a korlátozást.


Persze szokás szerint telerikácsolták a fél világot, hogy "a rasszista madzsarok e'zárták a vizet"!

2013. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

"Az ipari méretű felnasználás"


Hol, a cigánysoron? Gondolkozz már....

Állítólag azért "kellett" korlátozni, mert többen medence feltöltésre, és autómosásra használták a kutak vizét.

Én ezt nem tudom, nem láttam.

De nem nagyon hiszem, hogy a cigányok medencéihez és autóihoz folyt el a víz.

2013. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Ozmium42 ***** válasza:
21%

Abba, hogy a cigányok társadalmi, kulturális, etnikai hovatartozásáról mit gondolok, most ne menjünk bele, mert nem kapcsolódik a témához, bár megérne egy misét.


Amit írtam, azt fenntartom. Van egy kút, amit az önkormányzat fizet, és bárki használhat. Ezért közkút, és nem cigánykút! Ha az önkormányzat úgy dönt, hogy korlátozza, vagy akár teljesen elzárja, akkor az következésképpen nem irányulhat a cigányság ellen, mert eleve nem a cigányok miatt, a cigányok kedvéért volt ott az a kút. Sőt... Ózdon lehet, hogy amikor megnyitották azt a kutat, még nem is volt elputrisodva az a városrész!


Tehát ez, vagyis az önkormányzat döntése nem tud rasszista lenni.

2013. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Én ezt nem tudom, nem láttam.

De nem nagyon hiszem, hogy a cigányok medencéihez és autóihoz folyt el a víz."


Akkor csak az lehet a magyarázat az ipari fogyasztásra, hogy ennyire szeretik inni:)

2013. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Shai-Hulud ***** válasza:
92%
Értem, akkor egészségügyi okok miatt zárták el, nehogy szegények halálra igyák magukat, ugye? :-D
2013. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
:)
2013. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
15%

"Amit írtam, azt fenntartom. Van egy kút, amit az önkormányzat fizet, és bárki használhat. Ezért közkút, és nem cigánykút! Ha az önkormányzat úgy dönt, hogy korlátozza, vagy akár teljesen elzárja, akkor az következésképpen nem irányulhat a cigányság ellen, mert eleve nem a cigányok miatt, a cigányok kedvéért volt ott az a kút. Sőt... Ózdon lehet, hogy amikor megnyitották azt a kutat, még nem is volt elputrisodva az a városrész!


Tehát ez, vagyis az önkormányzat döntése nem tud rasszista lenni.

"


Ez rettenetesen nagy butaság. A világ nem hallott még ekkora butaságot. Teljesen hibás a következtetésed. Az, hogy nem a cigányoknak épült, távolról sem jelenti azt, hogy az elzárása nem irányulhat ellenük.

2013. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor az mitől közkút? Szerintem te a köz fogalmával nem vagy tisztában. Vagy akkor a közkincs csak azok számára jár, akik aktívan tettek a mű megszületéséért? Persz, hogy nem. Mert a köztulajdon fogalma nem egyenlő a magántulajdon fogalmával. Ha pedig a cigányok szerinted nem részei a közsségek, akkor igenis kirekesztő magatartást tanusítasz velük szemben, rasszista indítékból."


Te meg a közteherviselés fogalmával nem vagy tisztában. A közkút az nem közKINCS, hanem egyfajta szolgáltatás, ami nem kevés pénzébe kerül az adófizetőknek. Ha te azt gondolod, hogy ebben az országban a cigányoknak csak jogaik vannak, a magyaroknak pedig kötelessége, akkor te vagy rasszista.

2013. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
60%

"Ez rettenetesen nagy butaság. A világ nem hallott még ekkora butaságot. Teljesen hibás a következtetésed. Az, hogy nem a cigányoknak épült, távolról sem jelenti azt, hogy az elzárása nem irányulhat ellenük."


Szerintem te írsz mérhetetlen ostobaságokat, ugyanis zömében, és nem kizárólag cigányok által lakott területről van szó. Ha csak egyetlen magyar is lakik azon a területen (márpedig nem csak egy lakik ott), akkor már nem lehet rasszizmusról beszélni.

2013. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!