Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tagadják hevesen,...

Miért tagadják hevesen, minden érvelést nélkülözve a háttérhatalmat és az ahhoz kapcsolódó dolgokat? Miért nem színvonalason próbálják megmondani, hogy "hülyeség" az egész?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 21:42
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

"Mi alapján döntöd el, hogy valaki félőrült vagy sem?"


Persze, ennyi erővel engedjük szabadon a gyilkosokat és a pszichopatákat, hiszen azok is csak a "mi szemszögünkből" bolondok! Minden emberi jelenség persze relatív, de azért nihilistába sem kéne átmennünk és jó, ha bizonyos dolgok, így a bolondság terén is határvonalat húzunk.


A gyilkossággal fenyegetőző, hazudozó, rágalmazó, vörös fejjel / eltorzult hanggal ordítozó / őrjöngő és nem utolsósorban állandóan önmagának ellent mondó embert minek állapítanád meg ?


Hol arról ír, hogy micsoda nagyszerű nép a magyar, hol meg a földig lehordja őket.


A legjobb módszer arra, hogy megbizonyosodj az elmebetegségéről: írj neki valami kommentet az indavideon, amiben kritizálod a videóját, nem kell feltétlenül trágárul vagy éles nyelvűen, hanem elég ha egy teljesen józan, emberi, negatív észrevételt megfogalmazol. A válasza az lesz, hogy egy tömeggyilkos, KGB-s titkosügynök, babiloniszajha kém vagy.



"Aha, értem. És mi alapján jutottál arra a következtetésre, hogy van egy világkormány, ami titkoban szerveződött, egységes célokkal rendelkezik és mindezt full titokban megcsinálja. "


Miért ragadod ki a szövegkörnyezetből a dolgokat ? Vagy ennyire rossz a szövegértésed ? Én sehol sem állítottam, hogy az egész világra kiterjed a háttérhatalom. Én úgy látom, hogy csak az Euro-Atlanti térséget irányítja több - kevesebb sikerrel.



"egységes cél érdekében egy világra kiterjedő teljesen titkos szövetséget hoznak létre, ami MINDENT irányít? "


Ugyanaz, mint az előző pontban.



"de merész feltételezés egy egész világot érintő összeesküvést vizionálni puztán annak az alapján, hogy sok ember van, akinek nagy a befolyása"


Ugyanaz, mint az előző pontban.

2013. szept. 27. 20:51
 32/46 anonim ***** válasza:

"Persze, ennyi erővel engedjük szabadon a gyilkosokat és a pszichopatákat, hiszen azok is csak a "mi szemszögünkből" bolondok! Minden emberi jelenség persze relatív, de azért nihilistába sem kéne átmennünk és jó, ha bizonyos dolgok, így a bolondság terén is határvonalat húzunk. "


Hol írtam én ilyet? A hozzászólás lényege az volt, hogy nem lehet eldönteni, hogy mit tartunk baromságnak, mert se te, se ők nem bizonyítanak semmit. Innentől meg a gyíkemberek vagy a zsidók nem sokkal nagyobb ökörség, mint légvárakra elméletet építeni.


Hag, kiragadtad Molnár F. Árpit, de én nem rá gondoltam, hanem konkrétan Ickére. Árpit senki se veszi komolyan, azonban én személyesen is ismerek Icke-fant.



"Miért ragadod ki a szövegkörnyezetből a dolgokat ? Vagy ennyire rossz a szövegértésed ?"


És ezt pont te mondod?


"Én sehol sem állítottam, hogy az egész világra kiterjed a háttérhatalom. Én úgy látom, hogy csak az Euro-Atlanti térséget irányítja több - kevesebb sikerrel. "


Miért pont azt? Miből látod?


"Ugyanaz, mint az előző pontban. "=Nem tudok válaszolni, ne bántsd a vallásom.


"Ugyanaz, mint az előző pontban."=Nem tudok válaszolni, én ebben így hiszek.

2013. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Én nem találtam még olyan szakértelmet háttérhatalmas konteókról, amiket ne tudtam volna kb. fél óra utánaolvasással én magam is megszerezni. Vagy cáfolni. Most ilyen igényességű emberek akarnak NEKEM összefüggéseket mondani a világról?


Egy idő után az ember már nem pocsékol erre félórákat az életéből."



Akkor fejtsd már ki, hogy mit cáfoltál meg, persze ha belefér a drága idődből.(ha esetleg csak a M.F.Árpád állításait sikerült megcáfolnod, akkor inkább hagyjuk.)

2013. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Na akkor nézzük a kérdező definíciójára a választ:


"hogy a nagytőkések és nemzetbiztonsági / katonai vezetők összegyűlnek, és megmondják a politikusoknak, hogy mit kell csinálniuk. A politikusok fizetés / zsarolás ellenében hajtják végre a tőkések parancsait. "


Tehát a gazdagok/hatalommal rendelkezők összegyűlnek, és ukázt adnak a politikusoknak. De honnan tudod, hogy összegyűlnek? Honnan tudod, hogy közösek az érdekeik? Nekem sokkal valószínűbb, hogy a nagy ellentétek köztük vannak, hiszen ha akkora a hatalmuk, akkor csak egymástól kell félniük. Legfeljebb alkalmi szövetségeket tudok elképzelni. Ezt viszont miért kell háttérhatalomnak hívni? Miért kell a világ egyik legtermészetesebb dolgára (miszerint pénz beszél, kutya ugat) hangzatos nevet kitalálni? Vagy akkor nevezzük ki háttérhatalomnak az Egyiptomi Thébai papságot, akiknek egy időben a fáraónál is nagyobb hatalmuk volt? Vagy Julius Caesar triumvirátusai is háttérhatalomnak számítanak? Ha valamelyik király engedelmeskedett a helyi nemességnek, az is háttérhatalom? Mi értelme ezt így címkézni?

2013. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Tehát a gazdagok/hatalommal rendelkezők összegyűlnek, és ukázt adnak a politikusoknak. De honnan tudod, hogy összegyűlnek? Honnan tudod, hogy közösek az érdekeik? "


És te honnan tudod hogy nem gyűlnek össze? De hogy a kérdésedre válaszoljak összeülnek. mégpedig a bilderberg csoport találkozójának apropóján, hogy csak egy bizonyíthatóat mondjak. (csak megjegyezném, hogy ezeknek a találkozóknak a célja, történései titkosak)



"Nekem sokkal valószínűbb, hogy a nagy ellentétek köztük vannak, hiszen ha akkora a hatalmuk, akkor csak egymástól kell félniük."


Gondolom ismered azt a mondást, hogy oszd meg, és uralkodj.



"Legfeljebb alkalmi szövetségeket tudok elképzelni. Ezt viszont miért kell háttérhatalomnak hívni? Miért kell a világ egyik legtermészetesebb dolgára (miszerint pénz beszél, kutya ugat) hangzatos nevet kitalálni? Vagy akkor nevezzük ki háttérhatalomnak az Egyiptomi Thébai papságot, akiknek egy időben a fáraónál is nagyobb hatalmuk volt? Vagy Julius Caesar triumvirátusai is háttérhatalomnak számítanak? Ha valamelyik király engedelmeskedett a helyi nemességnek, az is háttérhatalom? Mi értelme ezt így címkézni"


Abban az időben még nem volt ekkora hatalmuk a nemeseknek, hogy más országokat a tőzsdén-(válság) nyomorba döntenek, hogy aztán fillérekért privatizáljanak, vagy elvegyék más országoktól az energiahordozókat-olaj, vagy a vízkészlet feletti uralmat. Abban az időben a nemesség esetleg a saját országában egy krumpli földet, vagy valami csalítost okoskodhatott ki, de nem nemzetközi szinten, sunyiban gátlástalanul harácsolva, ahogyan a maiak teszik.

2013. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Sajnos kedves kérdező a papírforma hozta magát. Itt van rá a példa. Ha valaki megkéri a szakértő szkeptikusokat hogy fejtsék már ki, hogy milyen nagy titkot fejtettek meg, akkor nem válaszolnak, vagy lepontoznak, esetleg a kettő kombóját alkalmazzák, attól függetlenül hogy érkezett-e helytálló érv a kérdésre, vagy nem. Ha már itt tartunk a kérdést mióta szokás pontozni nálatok tagadók?.

De ha valaki rávilágít a defektes logikájukra, akkor is csak félrebeszélnek, lepontoznak, meg hö hö:)

2013. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"És te honnan tudod hogy nem gyűlnek össze? De hogy a kérdésedre válaszoljak összeülnek. mégpedig a bilderberg csoport találkozójának apropóján, hogy csak egy bizonyíthatóat mondjak. (csak megjegyezném, hogy ezeknek a találkozóknak a célja, történései titkosak) "


A Bilberbeg csoport az olcsójáték hülyegyerekeknek kategória.


"Gondolom ismered azt a mondást, hogy oszd meg, és uralkodj."


Gondolom ismeri. De hogy jön ide?


"Abban az időben még nem volt ekkora hatalmuk a nemeseknek, hogy más országokat a tőzsdén-(válság) nyomorba döntenek, hogy aztán fillérekért privatizáljanak, vagy elvegyék más országoktól az energiahordozókat-olaj, vagy a vízkészlet feletti uralmat. Abban az időben a nemesség esetleg a saját országában egy krumpli földet, vagy valami csalítost okoskodhatott ki, de nem nemzetközi szinten, sunyiban gátlástalanul harácsolva, ahogyan a maiak teszik."


Az itt a kérdés, honnan tudod, hogy a befolyásos emberek központosított szervezettel, egzakt célrendszerrel rendelkeznek. Senki nem tagadta, hogy vannak, akiknek nagy befolyása van, vannak akik a tőzsdén keresztül országoknak tehetnek keresztbe, de mi alapján vizionálsz egy világméretű összeesküvést?


Bónusz kérdés: Tartod Haggard definícióját, vagy belevennél még valamit?


"Ha valaki megkéri a szakértő szkeptikusokat hogy fejtsék már ki, hogy milyen nagy titkot fejtettek meg"


Azt pont te állítod, hogy valami nagy titok tudója vagy! Az értő olvasás luxus?



"Ha valaki megkéri a szakértő szkeptikusokat hogy fejtsék már ki, hogy milyen nagy titkot fejtettek meg"


A defektes logika még mindig jobb mint a logika teljes hiánya.

2013. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

"Szövegkörnyezet"


Miért ragadod ki szövegkörnyezetéből a dolgot, s adod számba az átkozmetikázott változatát ? Ezek miatt nem voltam hajlandó reagálni a pontjaidra. Lassan lesüllyedsz wmiki szintjére ...



"Miért pont azt? Miből látod? "



Azért, mert azokra jellemző


- az Izrael - imádat


- banki függetlenség erőltetése


- bankárok és társaik érinthetetlenként való kezelése. Ezzel szemben az oroszok és a kínaiak nyugodtan merik kritizálni és akadályozni Izraelt és bankárokat.


Pl. a jegybanki függetlenségnek semmi értelme, az orosz példa jut eszembe: 2009 tavaszán Putyin elnök utasította az jegybank vezetését, hogy csökkentsék az alapkamatot. Erre a nyugati neoliberális közgazdászok elkezdtek háborogni, hogy vége a jegybanki függetlenségnek, el fog szaladni az infláció és nő a munkanélküliség. Itt található a cikk róla:


[link]


Erre mi történ valójában? Elkezdett jelentősen csökkenni az infláció, és azóta is hullámozva csökken a munkanélküliség és növekedésnek indult a gazdaság.

Itt vannak az ábrák:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ebből is csak az látszik, hogy a jegybanki függetlenség egy a gazdagoknak erőt adó dolog, mint nagyon sok egyéb a mainstream neolib gazdaságpolitikában.



"De honnan tudod, hogy összegyűlnek?"


Ezt már az előttem megválaszolták. Ott vannak a Bilderberg / Trilaterális Bizottság / CFR / Szabadkőművesek gyűlései.



"A Bilberbeg csoport az olcsójáték hülyegyerekeknek kategória"


Az nem zavar téged, hogy a fősodorban is megírják, hogy a Bilderberg-gyűléseken politizálnak a résztvevők ?

2013. szept. 28. 21:35
 39/46 anonim ***** válasza:

"Icke-t a fanatikus kategóriába lehet sorolni, mert ő bizonyíthatatlan és a józan észnek ellentmondó dolgokat belekeveri a valós problémák (szabadkőműves mozgalom / illuminátusok / önjáró bankárok és titkosszolgák) közé. "


Látod!


Te is bizonyítatlan dolgokat szakértesz. Az már csak egy kis adalék, hogy Icke űrlényeket is belekevert. Megnyugtatlak, hogy az Icke-féle fazonok hívői pontosan ugyanúgy érvelnek mint te. Ráadásul mostmár előjöttek a szabadkőművesek meg az illuminati. Akkor most mi van?


Az illuminati egy újabb kacifántos név valami teljesen triviális dologra, vagy azért csak sikerül belekeverni valami világméretű összeesküvést/okkultista marhaságot?


"Miért ragadod ki szövegkörnyezetéből a dolgot, s adod számba az átkozmetikázott változatát ? Ezek miatt nem voltam hajlandó reagálni a pontjaidra. Lassan lesüllyedsz wmiki szintjére ... "


Ismételgethedet ezt a hülye mantrát, attól még nem lesz igaz. Vagy te így imádkozol?


"- az Izrael - imádat "


Ki imádja Izraelt?


Az, hogy Izraelnek sokan fontos szerepet tulajdonítanak geopolitikailag az egy dolog, ettől függetlenül Izraelt mint államot lehet kritizálni, sokszor igenis jogosan. Ennek semmi köze semmilyen háttérhatalomhoz.


"Azért, mert azokra jellemző


- az Izrael - imádat


- banki függetlenség erőltetése


- bankárok és társaik érinthetetlenként való kezelése. Ezzel szemben az oroszok és a kínaiak nyugodtan merik kritizálni és akadályozni Izraelt és bankárokat.


Pl. a jegybanki függetlenségnek semmi értelme, az orosz példa jut eszembe: 2009 tavaszán Putyin elnök utasította az jegybank vezetését, hogy csökkentsék az alapkamatot. Erre a nyugati neoliberális közgazdászok elkezdtek háborogni, hogy vége a jegybanki függetlenségnek, el fog szaladni az infláció és nő a munkanélküliség. Itt található a cikk róla:


[link]


Erre mi történ valójában? Elkezdett jelentősen csökkenni az infláció, és azóta is hullámozva csökken a munkanélküliség és növekedésnek indult a gazdaság.

Itt vannak az ábrák:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ebből is csak az látszik, hogy a jegybanki függetlenség egy a gazdagoknak erőt adó dolog, mint nagyon sok egyéb a mainstream neolib gazdaságpolitikában. "


Aha, ez nagyon jó. A bibi csak ezzel az, hogy ez nem bizonyít semmilyen háttérhatalmat. Putyin ellenérzésket keltő döntést hozott, amire a közgazdászok elkezdtek "háborogni" és hoztak valamilyen szakmai alapú "jóslatot". Ez nem jött be. Ennyi, ez még mindig nem bizonyít semmit.



Ennyi erővel bizonyíték, hogy a háttérhatalom 'h' betűvel kezdődik, és a híd, meg a hát is, és hát a híd meg a hát létező dolgok, ezáltal a háttérhatalom is létezik.



"Ezt már az előttem megválaszolták. Ott vannak a Bilderberg / Trilaterális Bizottság / CFR / Szabadkőművesek gyűlései. "


Igen, néhány befolyásos ember összeül és fontos döntéseket hoz. Mindezt zárt ajtók mögött. Mi ebben a meglepő? Ráadásul ha valaki ilyen hipertitkos tárgyalásokat folytat, annak üléseket sem lenne nagy kunszt megszervezni totális titokban. Nyílván sok érdekes dolog folyhat ott, de mindezek konkretizálása puszta spekuláció. Ráadásul azt feltételezni, hogy annyi befolyásos ember mind egy közös célért összefognak eléggé ellentmond a józan észnek. Ráadásul nincs rá SEMMI bizonyíték.


Aztán, hogy kerültek ide a Szabadkőművesek meg az Illuminati?


"Én úgy látom, hogy csak az Euro-Atlanti térséget irányítja több - kevesebb sikerrel.

"


Akkor ennyi csoport irányítja egyszerre az Euro-atlanti térséget?


"nagytőkések és nemzetbiztonsági / katonai vezetők összegyűlnek, és megmondják a politikusoknak, hogy mit kell csinálniuk. "


Ha a "háttérhatalom" tagjai ezekből állnak akkor mi ez a további csoportokra osztás?

Az Illuminati miből áll?

2013. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"A Bilberbeg csoport az olcsójáték hülyegyerekeknek kategória."


Itt van rá a példa hogy tényekkel érvelve, és színvonalasan is meg lehet valamit cáfolni:) Ha a bilerbergek csak "hülyegyerek" dolgokkal foglalkoznak áruld már el, hogy miket szoktak megvitatni ezeken a gyerekes összejöveteleken. Hogy kinek van több legója?


"Gondolom ismered azt a mondást, hogy oszd meg, és uralkodj."

Gondolom ismeri. De hogy jön ide?"


Ha nem érted az összefüggést sajnálom. Logika luxus?



"Az itt a kérdés, honnan tudod, hogy a befolyásos emberek központosított szervezettel, egzakt célrendszerrel rendelkeznek. Senki nem tagadta, hogy vannak, akiknek nagy befolyása van, vannak akik a tőzsdén keresztül országoknak tehetnek keresztbe, de mi alapján vizionálsz egy világméretű összeesküvést?"


Az alapján, hogy ma már nem feltétlenül háborúkkal szereznek területeket, vagy javakat, hanem pl a pénzpiacok manipulálásával. Az elég érdekes hogy pl a

AZ amerikai világvalutát a dollárt, egy magánbank nyomtatja tetszése szerint aminek tulajdonosai a legnagyobb óriásmagánbankok. Gondolom nem kell ecsetelnem hogy a rafinációi miatt (válság) mennyi vállalat, kis bank, magánember ment tönkre miközben ők gazdagodtak. Akkor is mi lett a vége? Hogy még több lett az emberek, országok adóssága. (Pl Görögországnak is szigeteket kellett privatizálnia, nevetséges összegekért)

És miért is? Mert összejátszottak a politikusok, a globális elit, és akiknek hasznuk volt belőle.


Azt azért leszögezném, hogy nem úgy kell elképzelni, hogy évekkel előre be van írva a naptárba hogy ma ez következik holnap az. Hanem a társaságon belül van egy csoport akiknek van egy érdeke, amit támogatnak a többiek is, ha valami hasznot tudnak belőle húzni, vagy nem befolyásolja hátrányosan az érdekeit.



"Bónusz kérdés: Tartod Haggard definícióját, vagy belevennél még valamit?"

Nem ismerem az álláspontját, de ha nagyvonalakban ismerteted, reagálok rá.


""""""Ha valaki megkéri a szakértő szkeptikusokat hogy fejtsék már ki, hogy milyen nagy titkot fejtettek meg"

Azt pont te állítod, hogy valami nagy titok tudója vagy! Az értő olvasás luxus?"


MERT MIT IS KELLETT VOLNA EBBŐL ÉRTENEM? IDÉZEM:"Én nem találtam még olyan szakértelmet háttérhatalmas konteókról, amiket ne tudtam volna kb. fél óra utánaolvasással én magam is megszerezni. Vagy cáfolni. Most ilyen igényességű emberek akarnak NEKEM összefüggéseket mondani a világról?

Egy idő után az ember már nem pocsékol erre félórákat az életéből."""""


Nézd már el nekem, hogy nincs olyan telepatikus képességem, hogy akár több száz kilóméterről is belelátok a kommentelő fejébe, hogy mire gondolt mikor ezt a mondatot írta. Én kérek elnézést.



""""Ha valaki megkéri a szakértő szkeptikusokat hogy fejtsék már ki, hogy milyen nagy titkot fejtettek meg"

A defektes logika még mindig jobb mint a logika teljes hiánya.""""


Érdekes módon nem láttam, hogy logikusan reagáltál volna bármire is amit írtam, ezt leszámítva.

Ahogyan látom a hozzászólásaidból, és a logikádból:) te azt hiszed, hogy van egy hivatal vagy egy akármilyen létesítmény, ami arra szolgál, hogy a háttérhatalom tagjai napi 8 órát azon dolgoznak, hogy mi a következő lépés:)

2013. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!