Mire kérik a pénzt a kéményseprők?
Hoz egy tükröt benéz a kéménybe és kiállít egy 2000 Ft -os csekket.
És ennyi.
Addig jó,amig csak benéz,és 5 perc múlva ott sincs.
Nagyszüleimnek gond volt a kéménnyel, a kéményseprő vette észre,szólt is,nem adott olyan papirt,hogy minden oké.Hivni kellett szakembert,aki megnézte,el volt mozdulva,át kellett rakatni,különben visszanyomódott volna a füst.
Nekünk megéri azt az évi pár ezer forintot,hogy megnézzék mindig,nincs-e baj.
Van egy (nem tudni, hogy igaz) történet Henry Fordról, aki egyszer utazott, és látott egy embert, aki az épp lerobbant Ford T-modelljét akarta javítani, de sehogy se találta meg a probléma okát. Ford felajánlotta a segítségét 10 dollárért. Az ember beleegyezett, amire Ford belenézett a motorba, nézegette, majd egy hatalmas kalapáccsal rávágott a motor egyik pontjára. Az autó csodák csodájára elindult, Ford meg kérte a 10 dollárt. A tulaj fel volt háborodva, hogy egy kalapácsütésért 10 dollárt elkérni, rablás, jó ha egy centet ér egy ilyen munka. Ford erre csak azt mondta, hogy a munkának az ütés részéért valóban egy centet fizet a tulaj, viszont a szaktudásért, hogy hol és mekkorát kell ütni, az 9 dollár 99 centet ér.
Szóval a 2000 forinttal te a kéményseprő azon szaktudását fizeted meg, mely biztosítja, hogy te nem halsz meg szénmonoxid mérgezésben.
Számítógépes adatbázis, felszerelés, nyomtatványok, bérek... Ezt is látni kell, nem csak a belenéz a kéménybe és elkér 2000-et momentumot.
Ezek nincsenek ingyen. Lehet, hogy valójában a szolgáltatás ezzel együtt csak 872 Ft-ot ér, de sajnos a cég nem nonprofit, hanem profitorientált zrt.
Ha egy mezei autószerelőhöz viszed a kocsit, az megcsinálja 30 ezerből azt amit a csilli-villi márkaszervíz 50e-ért. Ott a titkárnőket, nyakkendős kiszolgálókat, bőrfoteleket, újságokat is meg kell fizetned.
99%-ban egyetértek az előttem szólókkal.
Inkább évi 2000, mint egy szénmonoxid mérgezés!
Két dologgal vitatkoznék:
1. Ez nem egy "igénybe vett szolgáltatás", hanem úgy tudom kötelező elvégeztetni a vizsgálatot.
2. Ebből adódik, hogy ha már kénytelen igénybe vettem és fizettem érte, akkor felelősséget is vállalnak az esetleges balesetek, ne adj Isten tragédiák esetén a kéményseprők?
Minden évben hallani szénmonoxid-mérgezésben elhunyt családokról. Azoknál az eseteknél nem ellenőrizte senki a kéményt?
Ha mégis, börtönbe került valaki miatta?
Ha mégsem ellenőrizték, azért ki a felelős?
Veszel magadnak felszerelést és kitisztítod magadnak.
Nem kötelező kéményseprűt hívni. Mi is magunknak csináljuk, nem nagy cucc. Olyan huzatos utána a kéményünk, hogy csak úgy robog a kazánunkban a tűz.
2012. évi XC. törvény a kéményseprő-ipari közszolgáltatásról
9. § ...e törvényben meghatározott közszolgáltatást az ingatlan használója >>>köteles igénybe venni<<< , ha
a) olyan tüzelőberendezést üzemeltet, amely a hozzá tartozó vagy a hozzá csatlakoztatott égéstermék-elvezetővel van felszerelve, vagy ahhoz csatlakozik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!