Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemharithatjakat-adot akkor...

A nemharithatjakat-adot akkor is fizetnem kell, ha nem ATM-bol, hanem a kasszanal veszek fel penzt?

Figyelt kérdés
[link]
2013. júl. 5. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Az is tranzakciónak minősül, így elvileg igen, de bankja és számlacsomagja válogatja.
2013. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most már a kártyás fizetésnél is kell ezt a sz*rt fizetni, szóval miért ne kéne a kasszás felvételnél is?
2013. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
0,006-od részét adózod le ember, nem tom, te napi szinten szoktál milliós autókat venni vagy mi? 150 000 Ft fizunál az 900 ~ Ft :DD nehogy má ebbe haljanak bele, rezsin sokkal többet spórolnak, + megint csökkentik 10%al nemsoká+ a szemétszállítás díját is.
2013. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Na de HÁNYSZOR is fizeted ki ezt az adót?


A rezsis baromsággal pedig ne gyere...

Ugyan úgy kifizeted azt is, sőt.

2013. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3.as. Akinek kevés a fizetése, annak 900.- Ft is számít! Ne azokból indulj ki, akiknek ez még zsebpénznek is kevés.

A rezsicsökkentés pedig csak kamu.

2013. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ConnectCare ***** válasza:
100%

Meg mikor jutunk már el végre oda, hogy nem minden a gazdasági hatás, elvek is vannak?!


Egy elvet pedig akkor is meg lehet sérteni, ha a rezsicsökkentés amúgy jó az embereknek, ha csak egy forintot kell fizetni, ha én leszek az ország egyetlen trafikosa stb..


Ha csak a hatása számít valaminek, akkor OK a levegővételi adó is, amíg csak 1 fillér naponta!


A vásárlás után eddig is adóztunk. Most már a fizetés után is adózunk. Azért, hogy a saját, becsületesen megkeresett pénzemhez hozzájussak, használjam. Ez pedig szerintem nem OK! Az az ÉN PÉNZEM, ÉN dolgoztam meg érte, az ENYÉM!

2013. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem két banknál is van lakossági folyószámlám. Mindkettőnél díjmentes a kártyás vásárlás, ill. havi egy vagy két készpénzfelvétel automatából. Ellenben a pénztári készpénzfelvételnek alapon elég magas díja van, x ezrelék, de minimum y (több száz) Ft.

Tehát akkor sem érné meg, ha nem terhelnék meg még pluszban.

Amennyire én tudom, ez mindegyik banknál így van.

2013. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
ha normális keresete van valakinek, azaz jó ügyfél, akkor nem hárítanak át semmit. nekem eddig 3 készpénzfelvétel volt ingyenes, most "brutális szigorítás" után csak 2. ha a magyarok nagy része nem feketén dolgozna, akkor a teljes fizetése a számlára menne, így pedig már nem lenne áthárítva. a prémium ügyfelek(átalában 150.000 nettó) a legtöbb banknál mentesülnek a díjaktól. sem én, sem a családom, sőt az ismerősi köröm egy tagja sem fizet ilyen adót. de még a kerületben sem nagyon.
2013. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a baj hogy a már adózott jövedelmed után megint adózol. mindegy mennyit
2013. júl. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"ha a magyarok nagy része nem feketén dolgozna, akkor a teljes fizetése a számlára menne, így pedig már nem lenne áthárítva"


Ezt a felvetesedet nem ertem! Igy pont azok lesznek megadoztatva, akiknek tisztan utaljak a penzt. Vagy arra celzol, hogy szerinted a kormany ra van szoritva a feketemukasok altal arra, hogy a "fehermunkasokat" adoztassak meg, mivel a feketeket ugy sem erik el? Ha igen, akkor en csak annyit tennek hozza, hogy szerintem egy ilyen adopolitika nem elfogadhato.

2013. júl. 6. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!