Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegregált oktatást be lehetne...

Szegregált oktatást be lehetne vezetni? Lehetne több pénzt adni az iskoláknak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, kémia-matematika tanárnak készülök (készültem volna). A nyári gyakorlatomat ezen a héten letöltöttem. A tapasztaltak után már nem akarok erre a pályára lépni.


Egészen máshogy fest ma egy általános iskola és benne a tanár feladata, mint ahogy én azt 10 éve a saját iskolámban láttam.


A héten ügyeltünk csak a gyerekekre. 34 alsós diák volt, köztük 3 mozgássérült, jópár 70 IQ alatti (SNI-s) és számtalan cigány.

Szinte minden nap volt olyan feladatom, amitől a gyomrom fordult ki. Az egyik mozgássérült gyerek majd minden nap befosott, nekünk kellett őt kimosnunk. A másik gyereknek a kezéből konyhakést kellett kicsavarnom. A harmadik gyereket kilómétereken át üldözhettem az iskola területén kívűl át a zebrán, míg beértem (gondolt egyet és elszökött)...

A feltételek egyszerűen csapnivalóak. Takarítónő nyáron nincsen, tehát a wc-t el lehet képzelni mennyire bűzlik már a tanítási szünet első hetében (a kedves, okos cigány gyerekek még véletlenül sem találnak bele a csészébe, pláne nem húzzák le a wc-t).

Kinnt 35 fokos hőség, árnyék nincs (a fákat kivágták mert balesetveszélyes). Bennt meg az egész épület bűzlik a húgyszagtól és a szarszagtól...

Nincs egyetlen társasjáték, de még egy nyomorult gumilabda sem (ami van az iskolának, azt gondosan kulcsrazárt szekrényben őrzik, mert azért a tesitanár a felelős, neki el kell majd vele jövőre is számolnia)


Az egész egy irtózatosan nagy katasztrófahelyzet.


2013. jún. 22. 04:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Úgy töltötted a gyakorlatodat, hogy egy percet nem tanítottál, a tanéven kívül? Az aztán rendben van...


Amúgy hogy ítélhetnéd meg az oktatás színvonalát ha nem oktattál, mert nincs is oktatás? Az, hogy neked nem tetszett a mozgássérült gyerek szarból kimosása, a rendetlenkedő gyerekek meg az, hogy nincs társasjáték az az adott iskola gondja.


Gondolom a leírtak alapján már alapból valami "speckós" suliról van szó, nem átlagos gyerekekkel foglalkozóról.


A szegregáció végképp nem értem hogy jön ide...Azért mert a wc mellé hugyoztak? Én is melléhugyoztam kiskoromban meg kb. mindenki.


Pénzt nyilván lehetne többet adni, de nincs miből.

2013. jún. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez nem volt valami kompetens hozzászólás. Nem az én tanítási gyakorlatom a kérdés. Amúgy igen először nyári gyakorlatot kell eltölteni és csak a következő tanévben lesz évközi hospitálás (első félév) és tanítási gyakorlat (második félév).

Azért azt bőven le tudtam szűrni ez alatt, hogy milyen gyerekek vannak összezárva egy egyáltalán nem "SPECKÓ" suliban. Ez egy megyeszékhely belvárosi, hajdan jó hírű normál általános iskolája.


9-10-11-12 évesen te tényleg melléhugyoztál a wc-nek???? Akkor nekünk nagyon nincs miről beszélgetnünk egymással...


Nem gyógypedagógusnak, szociálpedagógusnak vagy ápolónőnek készülök, hogy mentálisan beteg, szociálisan retardált és fizikailag a legelemibb ürítési szükségletét egyedül elvégezni nem tudó gyerekeket istápoljak.

2013. jún. 22. 04:52
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor keress egy másik iskolát mondjuk?...


Vagy szerinted az oktatás leromlása azt jelenti, hogy valami csoda folytán az utóbbi tíz évben több lett a mozgás- vagy szellemi sérült gyerek?


Valóban szomorú, hogy a speciális igényű gyerekek iskolázásától elvonják a pénzt, bezzeg évi 3-4 focistadionra futja, de ne viccelj már, hogy ezzel teszed egyenlővé az oktatás színvonalának a romlását. Az is lehet, hogy nem neked való a tanítás, ha már ennyitől kiborulsz akkor mennyire fog 30-40 évnyi tiniviccelődés megnyomorítani?

2013. jún. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet általánosítani. Az iskolák zöme nem így néz ki.


1 hét tanítás mentes időre a kés kicsavarás és az üldözés jutott? Akkor igen könnyen megúsztad.

10 év alatt pedig sokat felejtettél, illetve nem érzékelted azt, amit a tanárok. AKkor sem voltak jobbak a gyerekek.

2013. jún. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Te tényleg nem érted a lényeget?

10 évvel ezelőtt ezek a gyerekek három utcával arrébb a kisegítő iskolába jártak. Bizonyos IQ alatt (70) nem vették fel őket normál általános iskolába, a mozgássérültek szintúgy külön intézménybe jártak.

A beilleszkedni nem tudó cigány gyerekeket pedig kivágták az iskolából. Ma a körzetes gyereket nem lehet kirúgni. Volt nem egy olyan gyerek, aki büszkén mondta, hogy a fél tucat szaktanári és osztfőnöki intő után kapott ő igazgatóit is és volt fegyelmi tárgyalása is...számára ez csak jó buli. Az iskolából eltanácsolni körzetest nem lehet.

Egyik tanár mesélte, hogy az egyik 10 éves másodikos fiúhoz vagy 10x kellett mentőt hívni idén a dührohamai miatt. Kezelik, gyógyszert szed (valami agyi-idegi problámája van), de mehet iskolába...

De volt az ügyeleten is autista fiú, aki mindenkinek direkt szótlanul ok nélkül csak úgy nekiment (megnyugtattak, hogy ő még csak kis mértékben autista, van nála sokkal rosszabb is az iskolában)


Miért is gondolom, hogy ennek hatása van az oktatás színvonalára?

2013. jún. 22. 05:31
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Úgy látom sikerült cigány válaszolókat kifognod.

Nálunk nagyon nem vizelt senki félre, kés kicsavarás se volt.

Náluk ez tök alap, nálunk nem.

2013. jún. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4-es

Ez szerinted kevés? (Mondjuk a napi egy deréktól bokáig szaros 10 éves mozgásképtelen fiú mosdókagylóból történő lemosását kihagytad)...


Nekem ez nagyon is sok volt. Oké nem cukrásznak készülök, hogy minden édes legyen körülöttem. De legalább normális, elfogadható körülményeket akarok és kezelhető gyerekeket. Akikből egyébként volt néhány mutatóban...de tényleg csak mutatóban.


Zárójel: régen már az óvodába sem mehetett a gyerek, ha nem volt szobatiszta. Most pedig már a felső tagozatos tanárnak is szaros feneket kell takarítania? Ne mondd, hogy rosszul emlékszem...

Pár év múlva az egyetemi oktatóktól is elvárás lesz, hogy a hallgatóik fenekét kitöröljék?

2013. jún. 22. 05:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindenki egyetért, hogy autista, szellemi sérült, mozgássérült gyerekeknek speciális iskola járna. Erre nem lehet mit mondani, bizonyára azért vezették be a körzetesítést, hogy be tudják zárni a speciális iskolákat, de ne kelljen új, hozzájuk értő tanárokat felvenni és csak rádobálják a normális iskolákra a speciális igényű diákokat is.


De amúgy ilyen kérdéscímmel csak a cigányozni vágyó hozzászólókat vonzod be, pedig nem az tűnik a mondanivalód lényegének.

2013. jún. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem tényleg jobb, ha nem lesz belöled tanár, mert tökéletesen alkalmatlan vagy erre a pályára.


A tanári pálya nem csak annyit jelent, hogy elmondom a mondókámat, hanem ennél sokkal többet, ebben a nevelés is benne kell, hogy legyen. Aki ennyire nem szereti/nem tudja elfogadni a gyerekeket, az jobb, ha a közelükbe sem kerül.


Ha nem írtad volna, hogy egyetemista vagy, akkor a szöveged alapján 40-60 éves begyepesedett valakinek tartanálak, aki a "bezzeg a mi idönkben", "ezek a mai fiatalok" szöveg az átalános beszédtémája. Ezelött X évvel sem voltak a gyerekek szentek, ahogy ma sem, és a tanároknak mindig voltak hasonló gondjai.


Légy szives, tedd meg az országnak/iskolának/gyerekeknek azt a szivességet, hogy nem akarsz pedagógus lenni. Mindenkinek jobb lesz, hidd el.


56/N

2013. jún. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as

Tényleg nem a cigányozás volt a lényeg. Ők is problémásak ez mondjuk tény, de a problémának csak egy részét jelentik, a nagyobb részét a beteg, retardált gyerekek okkozzák.


Nem látom, hogy ez kinek jó. Persze a költségvetést kivéve.

Merthogy annak a szerencsétlen gyereknek sem jó, hogy utálkoznak rá a többiek, a tanárok.


9-es

Nem leszek ilyen körülmények között megígérem. Ehhez biztosan vannak nálam empatikusabb gyógypedagógusok. Viszont tudom, hogy nagyon jó matek és kémia tanár lennék egy jó iskolában. Úgyhogy ez nem nekem veszteség, hanem a jó képességű gyerekeknek...


Azt még azért leírom, hogy ez alatt az egy hét alatt 10 gyakorló pedagógus mellett voltam (napi 2). Egy sem volt közülük, aki ne utálta volna a munkáját és ne sorolta volna, hogy milyen szörnyűségeket kell kiállniuk. Miközben mindegyiküket helyes, normális embernek láttam. Úgyhogy talán ez nem az ő hibájuk...

A kerekesszékes srácot mondjuk mindegyik a kakiban hagyta volna nyugodtan délutánig...nem véletlenül én csináltam meg...mert én még hajlandó voltam rá. Ők már nem. Tökéletesen érthető okokból.

2013. jún. 22. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!