Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kimondják az hogy cigány...

Ha kimondják az hogy cigány volt mi történik?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés.

Tegyük fel ha mondjuk valakit megvernek a cigányok, és az kihangsúlyozza mondjuk tényeknek, hogy azok voltak mi történik ? Vagy a riport elején mondják nekik, hogy ne mondják ki hogy az volt ?



2013. aug. 25. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
35%

80.


Mi van, X.Y. pajtás, megijedtél a lehetőségtől? Csak nem félsz szembenézni az igazsággal, cimbora? Ha nem tudod elviselni, hogy vannak nálad sokkal intelligensebb romák is, akkor javaslom, vesd bele magad a Dunába, hátha az megoldja a problémádat örökre.


82.


Szőnyeg alá söprés? Micsoda? Az, hogy nem hiszek el fenntartások nélkül csak úgy bemondásra mindenféle rémmesét, amit a hozzád hasonló szellemi előemberek kitalálnak? Na, ne viccelj, mert rögtön körbe röhöglek, Gipsz Jakab!

2013. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
28%

83.


Aha, most már a saját tapasztalatomból rémmesét kanyarítasz ki. Egyéb csúsztatást vagy ferdítést találsz még ki az emberek tapasztalataira? Vagy csak azért jársz ide, hogy piszkáld azokat, akik egy nyugodt életre vágynak, bűnözőktől mentesen? Mi vagy te? Valami agymosott, aki valami értehetelen perverziót érez, ha gyilkosokat és erőszaktévőket mosdathat? Nincs erre megfelelő "scene" az állítólagos 100%-ig biztonságos cigánysorodon? Ha amiatt vagy frusztrált, mert a kisebbségünk nagy része erőszakos és bűnöző, azt leszel szives velük megbeszélni.

2013. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
25%

Te személyesen ismered a szóban forgó kisebbség összes tagját, hogy a nagy részüket erőszakosnak és bűnözőnek titulálod? Vagy annyit olvasod a kuruc.infót – meg a hozzá hasonló, újfasiszta szennyportálokat –, hogy már teljesen elvesztetted a józan ítélő képességedet? Gyilkosnak és erőszaktevőnek bélyegezni egy egész népcsoportot nem túl „elegáns” dolog a részedről, még akkor sem, ha a gerinctelenség nálad – nyilvánvalóan – teljesen természetes, megváltozhatatlan tulajdonság. Ami a száz százalékig biztonságos „cigánysoromat” illeti, egy szóval sem állítottam, hogy a többségében romák lakta utcák az én lakhelyemen tökéletesen veszélytelenek. Azt írtam, hogy a nap bármely szakában végig lehet rajtuk sétálni anélkül, hogy bárki is kifosztana vagy megverne. Ez – a magadfajta korlátoltaknak külön – lefordítva annyit jelent, hogy a többnyire cigányok által lakott területeken semmivel sem kockázatosabb a tartózkodás, mint más környékeken.


Hogy felfogd azzal a mákszemnyi agyaddal, mennyire nem cigánykérdés – hazánkban sem – a közbiztonság, tanulmányozd egy kicsit az alábbi linken található bűnügyi statisztikai adatokat!


[link]

u

2013. szept. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
0%
Kiemelten ajánlom figyelmedbe azoknak az országoknak a kriminalisztikai mutatóit, amelyekben a romák aránya gyakorlatilag a nullával egyenlő, vagy oly csekély, hogy szinte kimutathatatlan... Ennyi volt, befejeztem!
2013. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
28%

Valószínűleg nem tudsz olvasni, vagy ha igen, akkor a felfogásod nem úgy szolgál mint más rendes embernek: amiket írtam nem a cigányság egészére írtam, az, hogy te nem ismersz minden magyar szót, az az általad leírt dilettáns következtetésekhez vezet. Nem kell ahhoz a bűnözésellenes kuruc.info portál, hogy valós képet kapj a dolgokról, elég hozzá a TV2 vagy az RTL Klub is, csak a "fiatalok" és a "népes család" vagy egyéb szavakat cseréld fel cigányokra. Nem szólva azokról a tényekről amiket a cigányok által többségében lakott települések lakóitól hallottam, esetleg a bűnüldöző szervektől. Vagy szerinted ezek az emberek a saját képzelgéseik rabjai?

Európai Statisztikai Rendszer...azé az Európáé ahol pl. Olaszországban felgyújtják a cigánysort, mert nem bűnöznek és együtt lehet velük élni? Vagy Franciaország, ahonnan kiutasították a cigányokat? Vagy Anglia, ahol igencsak tartanak a cigányok tömeges bevándorlásától? Sőt, dokumentumfilmet is csináltak a bűnöző életmódjukról (ehhez felhasználtak spanyol forrásokat, na meg még kiruccantak néhány más országba is) Erre jössz itt nekem statisztikai adatokkal, amit abban a közösségben állítottak össze, amelynek a tagjai a fenti dolgokat művelik a nem bűnözőkkel? Felsorolnál pár országot, ahol a romák aránya gyakorlatilag nulla, és mégis van bűnözés? Mert ah jössz itt nekem egy Finnországgal vagy bármelyik eu-s tagállammal, ott a menekültek okoznak fejfájást, és nem a cigányok. A korlátoltságot az ok-okozat összefüggés feletti szemlehunyás mutatja meg, ami a te esetedben nagyon is aktuális. Egyszerűen nevetséges, hogy úgy provokálod az embereket, hogy egyetlen egyszer sem veszed figyelembe, hogy mi okoz mit. Nekem te itt barbár módra ne az olyan médiákból vagy közösségekből hivatkozzál akik szintén ezt a mérhetetlenül ostoba és lealjasodott szisztémát követik mint te. Örülök, hogy befejeztük.

2013. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
25%
Szóval a „fiatalok” és a „népes család” [valamint a „párnatolvaj Holle anyó”] kifejezések a te szótáradban cigányokat jelentenek... Aha, értem. Így már minden világos.
2013. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
25%

A rendőrség által nyilvántartásba vett bűncselekmények száma, 1998–2008


Magyarország [romák aránya 2 %] - 4 975 000


Dánia [nincs adat] - 5 202 000


Norvégia [nincs adat] - 3 194 000


Svédország [nincs adat] - 13 669 000


Finnország [0,2 %] - 3 952 000 (Ja, hogy ezt már „megmagyaráztad”? Hahaha!)


Hollandia [nincs adat] - 13 024 000


Belgium [nincs adat] - 8 992 000 (2000-2008)


Svájc [nincs adat] - 3 834 000


Ausztria [0,1 %] - 6 296 000


Németország [0,1 %] - 70 195 000


Olaszország [0,2 %] - 27 270 000 (csak, mert utaltál az ottani romaellenességre)


Franciaország [0,8 %] - 42 531 000 (csak, mert utaltál a kiutasításokra)


Spanyolország [1,6 %] - 23 274 000 (csak, mert utaltál az ottani „cigánybűnözésre”)


Nagy-Britannia [0,1 %] - 64 878 000


USA [0,4 %] - 128 359 000


Japán [-] - 21 906 000 (1998-2006)


Ne strapáld magad, hogy kimagyarázd a kimagyarázhatatlant, Gipsz Jakab! Most nem az afrikai meg a kelet-európai bevándorlókról „vitázunk”, hanem a romákról. Az, hogy itt mindenféle aljas [tipikus szélsőjobbos] csúsztatással próbálod „beégetni” a szóban forgó népcsoportot, senkit nem hat meg. Szerintem sürgősen keress fel egy (elme)orvost, mert nyaktól felfelé biztos, hogy komoly gondok vannak nálad.

2013. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:

"A rendőrség által nyilvántartásba vett bűncselekmények száma, 1998–2008"


A bűncselekmények száma még rendben. Kár, hogy a romák arányát te találtad ki, ilyen adat ugyanis nincs. :)


[link]

2014. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

Igazán? Akkor olvasgass egy keveset, és számolj!


[link]


[link]

2014. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de félreértettem! Azt hittem arra írtad, hogy a 4.975000 bűncselekményből, csak 2% volt cigány elkövető. (ilyen adat tényleg nincs)


Viszont ez a 2001-es népszámlálás adatai amit bemásoltál. Ma már sokkal többen vannak, becslések szerint 6-800 ezren. Pontos adatok nincsenek, mivel nem kötelező a származást feltüntetni.

Egy kis érdekesség: az 1980-as népszámlálás szerint 380 ezer cigány élt Magyarországon.

2014. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!