Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élünk mint 4 éve?

Rosszabbul élünk mint 4 éve?

Figyelt kérdés
Rosszabbul élünk mint 4 éve?

2013. aug. 10. 21:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

# 8:

Gondolom azért egyértelmű neked, hogy ő nem a kis keresetű egyszerű dolgozók közül került ki az ismerőseivel egyetemben...

2013. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

@ 21:45


Az én szülei világ életükbe becsületesen és lelkiismeretesen dolgozó emberek voltak, még se érzünk semmit abból a nagy "segítségből"...

2013. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

Ja #11-es válaszoló. Ha így nézzük a kérdést akkor. Rosszabbul élsz mint 4 éve?


- átlag polgár: rosszabbul. (újabb adónemek)

- Fidesz baráti kőr: jobban. (kaptam vagy 3 trafikot)

2013. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%

"Haver melyik országban élsz? Írd már meg légy szíves, mert szívesen kiköltöznék én is oda:)"


Magyarországon élek. Nem vagyok agysebész, sem fidesz tag, semmi. Egyszerűen dolgozom, és előre tudok jutni. Kemény munka meghozza a gyümölcsét.

2013. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
Hát mi havi -800 ezret buktunk, amint kormányváltás volt apcit kirúgták + még perelték is mert jól dolgozott...annyi, hogy előtte minden évben síeltünk + Balaton most meg nem..és még sok más..de hát mit lehet tenni..de persze, ettől függetlenül is nehéz lenne jobban élni ilyen kormány alatt.
2013. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Komplikato ***** válasza:
74%

"Ezért nem voltak jók! Munka alapú társadalom kell ..."

Ja, ahhoz munkahelyek is kellenének, na azok lettek szétb*szva a kimagasló gazdaságunk által.


Kérdező:

Én, az ismerőseim többsége, a közeli és távolabbi családtagjaim MIND rosszabbul élünk. Utoljára ilyen sz*r fizetéseket amik most vannak 2000-2001 körül láttam. Sikerült lenyomni a béka alá.

És ehhez képest csak idén vagy 30%-al nőttek az élelmiszer árak, de kb. minden sokkal drágább lett. (6% infláció? Lol.)


Előző melóhelyen meg az "adócsökkentés" után szépen ment le emberek fizetése 84.000-ről 76.000-re, majd 68.000 alá.

Most biztos marhára örültek a kemény minimálbér emelésnek. Lol.

2013. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%

Emberek nézzetek már vissza 4 évvel ezelőtti hírekre fizetésekre, lakás és élremiszerárakra.


Valaki itt írta hogy nyomorog, közben családi háza van meg kocsival járkál mert az ugye "kell a munkához".... ezt nem nyomornak nevezném.


A másik meg hogy nem a "kiskeresetüknek kedvez a kormány"


Szintén itt írták hogy ápoló, vasutas stb az ismerőse és csökkent a fizetése....

Hol él ez az ember? pont az ápolóknak nőtt a fizetése... az anyukám 76000 ft ről 104 ezret keres a mostani emeléssel. Sőt a rezsink is csökkent igaz nem tízezrekkel. Azzal nem tudok mit tenni hogy a gazdagabbaknak többel csökken, nem tetszik.


Szerintem nem feltétlenül hazánkban az a probléma hogy keveset keresnek hanem hogy szarul költik el.


Szumma:

Én jobban élek, nem tudom hogy "mi" jobban vagy rosszabbul élünk mint 4 éve.

2013. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Komplikato ***** válasza:
70%
17-es érdekes amit írsz, mert van két ápoló ismerősöm és egyik fizetése sem nőtt. Ezen kívül rezsicsökkentés után az egész rokonságban egy embernek csökkent a számlája, a többinek még nőtt is. És NEM a hosszú tél miatt.
2013. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan a rezsicsökkentés volt az egyik legnagyobb hazugsága ennek a kormánynak. A különböző közművek egységárai valóban csökkentek pár százalékot, viszont a járulékos költségek (állítólag ezt ellensúlyozandó) növekedtek, így történt az sok esetben, hogy nemhogy csökkent volna, még növekedett is a rezsi.


Ez is egy olyan családnál érezteti hatását, mint az egykulcsos adó. Minden helyiségben légkondi, a medencét vízvezetékről töltik fel és 300 négyzetméteres házat fűtenek. Na ők érzik a csökkenést, mert egyébként is sok a közműfogyasztásuk egységben nézve. Az átlagos körülmények között élők viszont bszhatják ezt...

2013. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a családban 2002-vel sokat vesztettünk. Akkor elvették a családi adókedvezményünket, a 3 gyerek után a havi 3x10 000 helyett összesen 12 000 maradt, a rokonságban nulla, mert 1 vagy 2 gyerek van csak mindenhol. A fizetések bruttósításával, nőt az adónk. A béren kívüli juttatások drasztikus adóztatásával majd a felét elvesztettük. Megemelkedett minden a szokásosan egyre növekvő inflációval amit a bérek alig tudtak követni, a rezsink az egekbe szökött a távfútés, gáz, villany és vízdíjak hatalmas emelésével. A nagyszülők elvesztették a 13. havi nyugdíjukat és reálértékében is tovább csökkent a pénzük. A tanár barátainktól is elvették a 13. havi fizetésüket.

Nézzük mi lett 2010-ben. Az egykulcsos adó és az adókedvezmény változása miatt az én fizetésem havi 5000-el kevesebb lett, a férjemé viszont sokkal több. A 3 gyerekre ismét kapjuk az adókedvezményt, a barátaink, rokonaink is 1 és 2 gyerekre, ez plusz javulás. Kapunk 300m3 gázt is a gyerekek miatt az államtól. A bérenkívüli juttatások ismét kedvezőbben adóznak. A rezsicsökkentés nálunk megjelenik, nem túl sok, de legalább nem volt a szokásos áremelés. A benzin ára hatalmasat nőtt, ezzel veszítettünk sokat. A nagyszülőknek kicsit emelkedett értékében a nyugdíja és kapnak fűtéstámogatást. A tanár barátainknál most végre jelentősebb béremelés lesz, bár még ez is lehetne több. A húgomnak nem csak 2 évig fog járni a gyes, hanem 3-ig.

Szóval igen, összességében kicsit jobban élünk, mint 2010 elején, de csak a családi adókedvezmény miatt ahogyan épp amiatt már nem sokkal rosszabbul, mint 2002 elején.

2013. aug. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!