Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élünk mint 4 éve?

Rosszabbul élünk mint 4 éve?

Figyelt kérdés
Rosszabbul élünk mint 4 éve?

2013. aug. 10. 21:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi és a legtöbb ismerősöm igen.
2013. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Sőt! Az ismeretségi körömben mindenki jobban él, mint az előző kormány alatt! Az előzők a segélyeket osztogatták, a lehűtőket támogatták, a mostani a dolgozókat, dolgozni akarókat segíti, sokaknak persze nem tetszik, mert jobb volt az "ingyen pénz" időszaka.
2013. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ok,akkor fejtsétek már ki bővebben,hogy mi a különbség az akkori és a mostani életetek közt.
2013. aug. 10. 21:47
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos igen.

4 éve gyorsabban találtam pályakezdőként munkát mint most közel 3 éves tapasztalattal.

7 hónapig kerestem munkát mire egy helyről végre kaptam visszajelzést, és fel is vettek oda. Igaz hogy anygailag nem állok túl jól, de a barátnőmmel ketten azért elvagyunk, de nem nagyon férnek bele heti bulizások meg egyéb extra dolgok, még gyerekvállalásba sem merünk belevágni. Pedig 4 éve amikor kezdtem dolgozni 21 évesen akkor több pénzt kaptam kézhez és akkor voltak nagy terveim igaz hogy akkor még szülőknél laktam és több pénzt tudtam félretenni, de most örülök hogy van egy hitelmentes családi házam amit félig ha megtudtam csinálni hogy legalább a fűtés a villany meg a víz elfogadható legyen benne és ne ázzon be.

Igaz hogy ez nagyrészt örökségből van de minden vagyonom elment rá és most örülünk hogy megtudunk élni, és tudjuk fizetni az egy szem autónkat amit muszáj mert csak azzal tudok munkába menni mert messze van és nincs közvetlen buszjárat, átszállás miatt meg totál elkések.

Ez van sajnos, és sok ismerősöm van akik szintén nagyon rossz helyzetben vannak, 0 vagy minimális jövőképük van, örülnek hogy az albérletet tudják fizetni. Egyik ismerősömnél a villanyt is nemrég kötötték ki mert nem tudta fizetni, pedig a víz meg a gáz fontosabb mert fűteni kell, víz az mindig kell, áram nem akkora létszükséglet, de már ők is inkább a szülőkhöz költöztek vissza mert az úgy olcsóbb és villany nélkül se kaját nem tudnak tárolni melegvizük sincs, a forralással meg elmegy egy vagyongázszámla.

Ez van sajnos, aki meg teheti megy ki külföldre, csak ahhoz is kell egy elég nagy pénzösszeg kezdésre, meg már külföldön is annyian vannak hogy ott is nehezebb munkát találni, jó mindig könnyebb mint idehaza de nehezebb már mint mondjuk 2 éve.

2013. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
13%

Előző 8 év:


- több adót fizettem, mivel jól kerestem, ergó büntettek azért, mert vittem valamire.


- dolgozó családokat nem támogatott a kormány, de két kézzel szórta a pénzt a segélyesek gyerekeire.


- "rászorulók" támogatása nyakló nélkül, dolgozó réteg semmibe vétele


Ezért nem voltak jók! Munka alapú társadalom kell, a dolgozókat segíteni, nem a segélyeseket segíteni.

2013. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

nem élünk rosszabbul, kb ugyan úgy vagy egy picit jobban.

a családi adókedvezmény az nekünk jól jött, az egykulcsos adóval is jól jártam. úgyhogy én nem panaszkodhatom. nyilván lehetne jobb is.

2013. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Mi rosszabbul.

A fizetés változatlan, de a különböző címeken kivetett adó miatt kevesebből lehet gazdálkodni, mint eddig.

("Rezsicsökkentés" ide vagy oda...)

2013. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem. Sőt! Az ismeretségi körömben mindenki jobban él, mint az előző kormány alatt! Az előzők a segélyeket osztogatták, a lehűtőket támogatták, a mostani a dolgozókat, dolgozni akarókat segíti, sokaknak persze nem tetszik, mert jobb volt az "ingyen pénz" időszaka."


Haver melyik országban élsz? Írd már meg légy szíves, mert szívesen kiköltöznék én is oda:)

2013. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Az ismerőseim többsége egyszerű alkalmazott. Van közöttük vasutas, mentős, ápolónő, bolti pénztáros. Mindegyiknek az adók miatt kevesebb lett a jövedelme 10-15.000.- Ft-tal havonta. Egyik sem kapott soha semmilyen segélyt. De a családi adókedvezményt is legfeljebb csak az egy gyerekesek tudják igénybe venni, a többi nem.

A Fidesz NEM a kiskeresetű, tisztességesen dolgozóknak kedvez, hanem a gazdagoknak. A magas jövedelműek az egykulcsos miatt kevesebb adót fizetnek és igénybe veszik a teljes családi adókedvezményt.( ami valójában állami segély). Pedig enélkül is jól eltudják tartani a gyereküket. Így "munka" nélkül több százezer plusz jövedelemhez jutnak.

2013. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

# 5 Még igazad is lenne, ha nem te írtad volna a 2. hozzászólást...


Én valahogy nem érzem úgy, hogy jobban élnék, sőt. Leginkább a gyomromon érzem a változást. Az MSZP érában azért eljártam étterembe ebédelni/vacsorázni hetente legalább egyszer és otthon is jóval változatosabban táplálkoztam.


Most viszont eljutottam valahogyan az egyik végletből oda, hogy ugyanakkora bevétel mellet néha üres kenyeret ettem a hó vége felé. Nem változott a bevételem, csak a kiadásaim nőttek és rengeteg mindent nem engedhettem meg magamnak, ami régen alap volt.


Persze én ezzel nem azt mondom, hogy az MSZP marha jó lett volna és nem is szándékozom a Fideszt szidalmazni, csak tessék észrevenni, hogy folyamatosan csökken az életszínvonal és csökkenni is fog, bárki is legyen hatalmon; mivel senki nem akar komolyabb reformokat, ami tényleg növelné az életszínvonalat.

2013. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!