"A gazdasági szerkezetváltás után pedig a jövedelmek alakulása egyáltalán nem követte a GDP vagy az ipari termelés növekedését. 2005 környékére mindösszesen a hatvanas érték 170-180%-ra korrigált vissza, és azóta ebben a sávban imbolyog. Miközben a rendszerváltás előtt már egyszer elértük a 150% körüli szintet. Magyarul: alig élünk jobban, mint húsz éve. Minderre persze lehetne azt mondani - szokták is - hogy húsz év még kevés idő, majd szépen jobb lesz. Világgazdasági szempontból azonban húsz év rettentő sok idő. Ennyi idő alatt Japán vagy Korea felzárkózott az első világba, Németország pedig a második világháború totális romhalmazából eljutott a német gazdasági csoda korszakába."
Én igen bár húsz éve még általános iskolás voltam, de mindig jutott minőségi kajára, kirándulásra és nyaralni is voltunk. És olyan, hogy rezsitartozás ismeretlen volt. Az meg, hogy valaki megfagyott télen esetleg azért fordult elő mert berúgott és elaludt most meg mindennapos volt télen de nem az ital miatt. Egyébként kezembe akadt egy fizetési papírom öt évvel ezelőttről és többet kerestem mint most, pedig ugyanabban a beosztásban ugyanazt csinálom csak elvileg magasabb órabérért.
2013. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
A nyugdíjasok többsége például jobban él ma, mint 20 évvel ezelőtt.
2013. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Én is jobban élek, de az elsőt lepontoztam. :)
2013. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
jobban élek, viszont nagyobb létbizonytalanságban
2013. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Ez ember függő, de én azt látom, hogy lassan az életszínvonal soktíz éves mélypontra kerül.
Én jobban élek, az ismerőseim jobban élnek, a többiek meg kb annyira érdekelnek, mint én őket. Persze ahogy nézem az irigykedők már "szavaztak", legalább ennyi örömük legyen az életben.
2013. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Ez nem a rendszerváltás hanem a rendszerváltók személyes idiotizmusának köszönhető. Egy rövid időszakig (1996-2000) egész biztató volt a helyzet, utána a szociális demagógia aminek MINDEN alá lett rendelve, úgy cseszte el a gazdaságot ahogy a nagykönyvben is megvagyon írva.
2013. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Én inkább 25-30 évre mennék vissza.
A politikai helyzet olyan volt amilyen, de a tömegek életszínvonala jelentősen jobb volt mint ma.
Abban reménykedni, hogy Magyarországon valaha is olyan fellendülés következik be, mint a kérdező által felsorolt országokban, merő illúzió. A lapok le vannak osztva, magyar tőke nélkül sem a mezőgazdaság, sem az ipar önállóan nem fejlődhet, egy szegény ország csak szoros függőségben, a gazdagabb országok kiszolgálója maradhat.
2013. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
11:36 vagyok és annyira nagyon örülök, hogy félreérthető lett a fenti hozzászólásom... Mert a korábbi elsőt törölték, akárcsak a jelenlegi első (korábbi második) hozzászólásának az elejét, amelyben beszólt az korábbi elsőnek...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!